PAOK otočil zápas s Panathinaikosom, Stoch skóroval z penalty

Miroslav Stoch (vpravo) v zápase EL proti Alkmaaru.
Miroslav Stoch (vpravo) v zápase EL proti Alkmaaru. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. okt 2013 o 21:48

PAOK Solún zdolal Panathinaikos Atény 2:1, Stoch vyrovnával z penalty.

ATÉNY. Slovenský futbalový stredopoliar Miroslav Stoch v nedeľu strelil štvrtý gól v najvyššej gréckej futbalovej súťaži.

Aj jeho zásluhou vyhral PAOK Solún v zápase 7. kola nad Panathinaikosom Atény 2:1. Stoch v 27. minúte otvoril skóre z pokutového kopu. Proti Panathinaikosu odohral celý zápas.

Stoch, ktorý po zlepšených výkonoch a najmä prestupe do PAOK-u dostal opäť pozvánku do národného tímu od trénera Jána Kozáka, premenil druhú penaltu v sezóne. Okrem štyroch ligových gólov má na konte jeden presný zásah z Ligy majstrov.

Dvadsaťtriročný odchovanec nitrianskeho futbalu je medzi kanoniermi gréckej ligy na štvrtom mieste spoločne s ďalšími siedmimi futbalistami. Tí všetci strácajú päť presných zásahov na lídra Konstantinosa Mitrogloua.

Vladimír Weiss hral za Olympiakos pri jeho výhre 6:0 do 61. minúty. Jeho spoluhráč Kostas Mitroglou strelil hetrik.

PAOK Solún - Panathinaikos Atény 2:1

Góly: 27. Stoch (11m), 48. Athanasiadis - 22. Berg

Olympiakos Pireus - Veria 6:0

Levadiakos - Kalloni 1:0

Panthrakikos - OFI Kréta 1:1

Xanthi - Smyrnis 3:2

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»PAOK otočil zápas s Panathinaikosom, Stoch skóroval z penalty