Quick si dal nevídaný gól, sám tomu nemohol uveriť

Jonathan Quick tomu sám nemohol uveriť, povedali po kurióznom góle v jeho sieti góle americkí komentátori. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. okt 2013 o 09:10

Hviezdny brankár Los Angeles stratil hokejku a vyrážačkou si puk usmernil do vlastnej bránky.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali v Los Angeles 3:1, keď dva góly hostí strelil Brad Richards po spolupráci s Rickom Nashom.

Králi potom v 33. minúte znížili zásluhou obrancu Jaka Muzzina a v otvorenom zápase pomýšľali na vyrovnanie.

Nádej im však zmaril komickou chybou brankár Jonathan Quick, ktorý v 45. minúte v presilovke pustil za chrbát naozaj lacný gól.

Obranca Ryan McDonagh po buly v útočnom pásme Kings len vyhodil puk od mantinelu po ľade cez všetky čiary, hviezdny brankár LA však nepochopiteľne zaváhal, stratil hokejku a vyrážačkou si ho usmernil do vlastnej bránky.

"Ani som nevidel čo sa stalo. Vyhodil som puk z pásma a zrazu som videl ako sa chalani tešia. Musím si to ešte pozrieť na zázname," povedal strelec McDonagh.

Brankár Rangers Henrik Lundqvist súcitil so svojim protivníkom. "Stávajú sa aj takéto veci, je mi ho ľúto. Víťazstvo však samozrejme teší," povedal Švéd.

Fanúšikovia Kings svojho brankára, ktorý nedávno predĺžil s Kings kontrakt o 10 rokov, podržali a po ďalšom úspešnom zákroku skandovali jeho meno.

"Vy, páni, píšete príbeh o tom góle?" opýtal sa nasrdený Quick novinárov. "Hokejka mi vypadla z ruky. Snažil som sa puk zastaviť vyrážačkou."