Kopecký rozhneval bitkára Rosehilla

(Autor: SITA/AP)
TASR|9. okt 2013 o 14:40

Bitkár Philadelphie Flyers dostal za útok na Kopeckého desaťminútový osobný trest.

PHILADELPHIA. Útočník Floridy Tomáš Kopecký sa stal v utorkovom zápase NHL na ľade Philadelphie terčom ataku domáceho Jaya Rosehilla. Bitkár Flyers na začiatku tretej tretiny korčuľoval za slovenským hokejistom od trestnej lavice cez celú šírku klziska, zozadu do neho strčil a sotil ho na ľad.

Kopecký netuší, prečo po tejto situácii dostal od rozhodcov dvojminútový trest aj on, zrejme však pozná dôvod Rosehillovho správania.

"Snažil sa mi ukradnúť hokejku. Tak som mu povedal, že ak ju tak veľmi chce, tak sa mu na ňu neskôr podpíšem. To ho zrejme nahnevalo," povedal Kopecký na adresu súpera. Rosehill inkasoval za tento skrat okrem dvoch minút aj desaťminútový osobný trest, celkovo v stretnutí nazbieral 14 trestných minút.

Panthers nakoniec podľahli "letcom" 1:2, keď sa pod oba inkasované góly podpísal brankár hostí Tim Thomas. Príčinou jeho neistých zákrokov sa ukázali byť natiahnuté slabiny, pre ktoré americký veterán napokon zápas ani nedochytal.

Po sobotňajšom debakli 0:7 v St. Louis si "panteri" zapísali druhú prehru v rade a po troch odohratých dueloch tak majú na konte chudobné dva body za víťazstvo 4:2 v úvodnom zápase ročníka nad Dallasom. "Túto prehru budeme ťažko tráviť," vyjadril sa Kopecký pre denník Miami Herald.

"Netreba však ukazovať prstom a hľadať vinníka v niekom inom. Tiež mám podiel na tom, že sme prehrali. Mal som v zápase niekoľko dobrých šancí, ktoré musím premieňať. Musím sa zlepšiť," dodal sebakriticky slovenský krídelník, ktorý počas 15-minútového pobytu na ľade vyslal na bránku súpera tri neúspešné strely. V doterajšom priebehu sezóny ešte nebodoval.