Staňa vychytal triumf CSKA, Kudroč skóroval

(Autor: Ilustračné - SITA)
TASR|11. okt 2013 o 20:25

O víťazoch úvodných troch zápasov piatkového programu Kontinentálnej hokejovej ligy rozhodli až samostatné nájazdy.

MOSKVA. Slovenský brankár Rastislav Staňa vychytal triumf CSKA Moskva na domácom ľade nad Metallurgom Magnitogorsk 2:1, keď rozhodujúci nájazd premenil Zubov.

Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 1:0 pp a sn vďaka úspešnému pokusu Jakuba Petružálka. Lokomotiv tak nepredĺžil svoju štvorzápasovú víťaznú sériu.

Ani štvrtý duel sa neskončil v riadnom hracom čase, keď Sibir Novosibirsk triumfoval na štadióne Atlantu Mytišči 2:1 až po predĺžení. O úvodný gól hostí sa postaral slovenský obranca Kristián Kudroč, ktorý v 20. minúte využil presilovku. Tomáš Surový prispel asistenciou k výhre Dinama Minsk nad Spartakom Moskva 3:1.

Lokomotiv Jaroslavľ - Amur Chabarovsk 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

rozh. nájazd: Petružálek

CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorsk 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. Saprykin, rozh. nájazd: Zubov - 29. Moziakin

Severstaľ Čerepovec - Admiral Vladivostok 5:4 pp a sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Bučnevič, 30. Laakso, 42. Antipov, 56. Fedosejev, rozh. nájazd: Antipov - 4. Bergfors, 6. Sokolov, 36. Ternavskij, 48. Ternavskij

Atlant Mytišči - Sibir Novosibirsk 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 53. Radulov - 20. KUDROČ, 61. Kutuzov

SKA Petrohrad - Metallurg Novokuzneck 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Semionov, 34. Dallman, 37. Martensson, 54. Kalinin - 42. Galimov

Donbass Doneck - Medveščak Záhreb 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 19. Laine, 50. Wirtanen - 11. Bjorkstrand, 14. Thomas, 28. Ryan, 52. Murray, 59. Thomas

Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Irgl (SUROVÝ), 41. Jefimenko, 45. Materuchin - 16. Wandell

Dinamo Riga - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 20. Cipulis, 50. Ozolinš (HOSSA) - 35. Anisin

Lev Praha - Traktor Čeľabinsk 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Góly: 1. Gragnani, 8. Klepiš, 26. Ševc, 26. Jaakola, 32. Humphries, 43. Thörnberg, 50. Zackrisson - 20. Čistov, 59. Glinkin