Kopecký nebodoval ani v šiestom zápase sezóny

(Autor: TASR/AP)
SITA|14. okt 2013 o 06:49

New Jersey a Buffalo sú posledné dva tímy, ktoré v sezóne ešte nevyhrali.

NEW YORK. Hokejisti Caroliny prehrali v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL s Phoenixom 3:5. Po vyrovnaných prvých dvoch tretinách rozhodli Coyotes o víťazstve v tretej časti, keď sa v 22. sekunde presadil svojím druhým gólom v dueli Rob Klinkhammer a v 48. min pridal "poistku" skúsený Shane Doan.

V drese Hurricanes strávil slovenský obranca Andrej Sekera na ľade 22:23 min, na bránku hostí vyslal tri strely, rovnaký počet ich zblokoval a na trestnej lavici si odsedel v tretej tretine 2 minúty za krosček. Phoenix ukončil päťzápasovú sériu na klziskách súperov.

Florida nedokázala v domácom prostredí prekonať brankára Los Angeles Bena Scrivensa, ktorý pri prvom štarte za Kings vychytal tretí shutout kariéry v NHL. Na čisté konto potreboval 20 úspešných zákrokov, poradil si aj s dvoma strelami Tomáša Kopeckého. Kings vyhrali zo šiestich zápasov v ročníku štyri.

V Anaheime sa tešili zo štvrtej výhry v rade, Ducks zdolali Ottawu 4:1. Naopak, Senators neuspeli už štvrtý raz za sebou, ich brankári Craig Anderson a Robin Lehner čelili spolu 56 strelám.

Pre Anaheim je to nový klubový rekord v počte pokusov o ohrozenie bránku súpera. Zrodil sa v zápase, v ktorom si klub pripomínal 20. výročie vstupu do NHL. V rámci osláv nastúpil Anaheim v retrodresoch z obdobia, keď sa volal Mighty Ducks.

Na prvé víťazstvo v sezóne stále čaká New Jersey, vo Winnipegu prehralo 0:3. Gólman Al Montoya pri štvrtom čistom konte kariéry kryl 24 striel.

Carolina - Phoenix 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 16. E. Staal, 28. Riley Nash (R. Murphy, Harrison), 40. Skinner (Gerbe) - 5. M. Boedker (Doan, D. Morris), 29. Klinkhammer (Bissonnette, Kennedy), 36. Korpikoski (M. Ribeiro, Moss), 41. Klinkhammer (Z. Michálek, M. Smith), 48. Doan (R. Vrbata, Schlemko)

Florida - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 29. Carcillo (M. Richards, J. Nolan), 35. J. Williams (Kopitar), 53. J. Nolan (Stoll, Carcillo)

Anaheim - Ottawa 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 1. Perry (Maroon, Getzlaf), 5. Getzlaf (Lindholm, Selänne), 24. Perry (Lindholm), 36. Bonino - 20. B. Ryan (Turris, Corvo)

Winnipeg - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 23. E. Kane (M. Stuart, Little), 60. E. Kane (O. Jokinen, Michael Frolík), 60. Ladd (Michael Frolík, Slater)