AKTUALIZOVANÉ V UTOROK O 7.23

Detroit zdolal Boston 3:2, Tatar opäť nehral

Zdenovi Chárovi sa proti Detroitu nedarilo, keď zaznamenal len dva mínusové body.

(Zdroj: SITA/AP)

BOSTON. Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v pondelkovom zápase zámorskej NHL nad Bostonom na jeho ľade 3:2. Červené krídla o výhre rozhodli v druhej časti duelu.

Na vedúci Zetterbergov gól z 12. min ešte dokázal zakrátko odpovedať Eriksson, avšak dva zásahy z hokejok S. Weissa a Clearyho v polovici druhej tretiny vyniesli hosťom víťazstvo.

Nádej na čo i len bod vykresal minútu pred koncom riadneho hracieho času svojim stým gólom v kariére Milan Lucic, avšak Red Wings si už vedenie udržali.

Kapitán domácich "medveďov" Zdeno Chára si okrem takmer dvadsiatich piatich minút strávených na ľade, ktoré z neho urobili najvyťaženejšieho bostonského hráča, pripísal na svoje konto aj dva mínusové body a štyri strelecké pokusy. Shawn Thornton z Bostonu nastúpil na 500. zápas kariéry v NHL.

Washington najmä vďaka trom gólom z druhej tretiny zdolal Edmonton 4:2 a ukončil trojzápasovú sériu prehier. Tri asistencie nazbieral Nicklas Bäckström.

Jason Pominville si v drese Minnesoty najskôr zaspomínal na pôsobenie v Buffale, kde bol aj kapitánom, a potom na ľade Sabres rozhodol o výhre Wild 2:1. Pominville sa presadil už proti všetkým tridsiatim tímom ligy.

"Na Buffalo mám príjemné spomienky, dnes to bol deň plný emócií. Bolo skvelé, že sa mi podarilo streliť gól a navyše bol aj víťazný," povedal Pominville. Jeho bývalí spoluhráči stále čakajú na prvé víťazstvo v ročníku. V siedmich zápasoch od vstupu do sezóny nevyhralo Buffalo ani v rokoch 1999 a 1990.

Boston - Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 15. L. Eriksson (J. Boychuk, R. Smith), 59. Lucic (D. Seidenberg) - 12. Zetterberg (Daciuk), 29. S. Weiss (Franzén), 31. Cleary (Alfredsson, J. Andersson)

Washington - Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 14. Laich (Oleksy), 31. J. Ward (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 34. Ovečkin (M. Johansson, Nicklas Bäckström), 35. Brouwer (Grabovskij, Nicklas Bäckström) - 10. B. Gordon (J. Schultz), 59. Acton (Petry, Perron)

Buffalo - Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 36. Flynn (Girgensons) - 6. Brodziak (M. Cooke, Brodin), 40. Pominville (M. Koivu, Spurgeon)