Hossu vyhlásili za tretiu hviezdu, Halák dostal štyri góly a striedal

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. okt 2013 o 06:51

Blackhawks zvíťazili v Caroline 3:2 po nájazdoch, Hossa s Handzušom boli pri dvoch góloch.

• Marián Hossa skóroval pri výhre Chicaga v Caroline a stal sa treťou hviezdou zápasu
  • Michal Handzuš vyslal skvelou prihrávkou do gólovej akcie Patricka Sharpa
  • Jaroslav Halák prehral prvý zápas v sezóne, bránku St. Louis opustil po štvrtom góle San Jose (2:6)
  • Ľubomír Višňovský si pripísal bod za asistenciu pri prehre Islanders s Buffalom
  • Gáborík (Columbus), Sekera (Carolina), Pánik (Tampa) ani Kopecký (Florida) nebodovali, brankár Budaj (Montreal) nezasiahol do zápasu

V bohatom dvanásťzápasovom programe NHL sa darilo aj slovenským hokejistom. Do kanadského bodovania sa zapísali Marián Hossa, Michal Handzuš a Ľubomír Višňovský.

Útočníka Chicaga Mariána Hossu vyhlásili za tretiu hviezdu súboja na ľade Caroliny, kde Blackhawks vyhrali 3:2 po sam. nájazdoch.

Chicago dosiahlo v šiestom zápase sezóny štvrtú výhru. V Caroline opäť premárnilo dvojgólový náskok, keď viedlo po presných zásahoch Patricka Sharpa, ktorému na 200. gól kariéry v NHL prihrával Michal Handzuš, a Mariána Hossu.

Domáci vyrovnali v tretej tretine a v samostatných nájazdoch rozhodol o bode navyše pre Blackhawks Sharp. Víťazným zásahom oslávil narodenie dcéry.

Hossa odohral 16:20 min, domácu bránku ohrozil štyrikrát a mal dva plusové body. Michal Handzuš odkorčuľoval 14:34 min a prezentoval sa jedným streleckým pokusom.

Carolina prehrala tretí zápas v rade, Andrej Sekera v jej drese odohral takmer 24 minút a pripísal si 3 strely.

Halák dostal štyri góly a striedal

Prvú prehru v ročníku si do štatistík pripísal brankár Jaroslav Halák. V stretnutí dvoch nezdolaných tímov doterajšieho priebehu ročníka vyhralo San Jose v St. Louis 6:2.

Halák chytal v prvých dvoch tretinách, v ktorých inkasoval štyri góly z 26 striel.

Súboj po tvrdom zákroku domáceho Maxima Lapierra nedohral Dan Boyle, ktorého previezli na pozorovanie do nemocnice.

Gáborík nastúpil po chrípke

Zdravotný stav Mariána Gáboríka, ktorého trápila chrípka, sa zlepšil a útočník Columbusu mohol nastúpiť v zápase na ľade Detroitu. Na ľade napokon strávil takmer 18 minút a brankára Jonasa Gustavssona, ktorý opäť nahradil zraneného Jimmyho Howarda, ohrozil štyrikrát.

Tretie víťazstvo Red Wings v rade sledoval Tomáš Tatar opäť iba z tribúny.

Až v ôsmom zápase sezóny vyhralo Buffalo. Sabres sa vyhli najhoršiemu štartu do ročníka v klubovej histórii, keď uspeli na ľade New York Islanders 4:3 po samostatných nájazdoch.

Ľubomír Višňovský dosiahol jednu asistenciu i dva strelecké pokusy.

Kopecký čaká na prvý bod

Na prvý kanadský bod v ročníku čaká Tomáš Kopecký z Floridy. V siedmom zápase sezóny prehrala Florida na ľade Nashville 3:4 a natiahla sériu neúspechov na klzisku Predators, ktorá sa začala už v roku 1999.

Necelých 13 minút odohral Richard Pánik z Tampy Bay, ktorý so spoluhráčmi zdolal Los Angeles 5:1.

Bez prehry je stále Colorado, ktoré vyhralo už šesť zápasov v rade. V utorok si poradilo s Dallasom 3:2. Avalanche lepšie sezónu začali len v roku 1985, keď vyhrali v siedmich stretnutiach.

Carolina - Chicago 2:3 po nájazdoch (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Siomin (E. Staal, T. Ruutu), 53. Hainsey - 8. Sharp (HANDZUŠ), 11. MARIÁN HOSSA (Saad, Shaw), rozhodujúci sam. nájazd Sharp

Mariána Hossu (Chicago) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

St. Louis - San Jose 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Góly: 48. Tarasenko (J. Schwartz, Berglund), 53. Polák (D. Roy, Sobotka) - 10. Couture (Marleau, J. Thornton), 11. Pavelski (Demers, Marleau), 29. Wingels (Sheppard, Desjardins), 38. Hannan (J. Thornton, B. Burns), 46. J. Thornton (Hertl), 58. Marleau (Couture, J. Thornton)

Jaroslav Halák (St. Louis) chytal v prvých dvoch tretinách, mal 22 úspešných zákrokov.

New York Islanders - Buffalo 3:4 po nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Nielsen (Bailey, Bouchard), 29. M. Martin (Cizikas, Boulton), 49. Moulson (Tavares, Ľ. VIŠŇOVSKÝ) - 26. Ennis (Stafford, Ehrhoff), 30. Vanek (Hodgson, Ehrhoff), 58. Foligno (Myers), rozhodujúci sam. nájazd Ennis

Toronto - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Bozak (Bolland, Franson), 14. T. Smith (Rielly, Franson), 33. Raymond (Kadri, Rielly), 60. Raymond (Kessel) - 18. Pominville (M. Koivu, Parise)

Detroit - Columbus 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 6. Alfredsson (Daciuk, Zetterberg), 32. Bertuzzi (Zetterberg, N. Kronwall) - 28. Atkinson

Pittsburgh - Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 4. Dupuis (Crosby, Kunitz), 30. Kunitz (Crosby, Dupuis), 48. Malkin (P. Martin, Crosby) - 22. Hemský (Perron, Petry), 36. Eberle (T. Hall, Arcobello)

Philadelphia - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly: 13. T. McGinn (Grossmann, E. Gustafsson), 23. T. McGinn (Giroux, Voráček) - 13. Kesler (Hansen, Tanev), 48. Higgins (H. Sedin, Garrison), 58. Kesler (Higgins, H. Sedin)

Tampa Bay - Los Angeles 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. Malone (S. Salo, St. Louis), 13. Purcell (Palát, Carle), 37. St. Louis (Stamkos, Šustr), 53. St. Louis (Malone, Stamkos), 59. Palát (Purcell, T. Johnson) - 51. Vojnov (Frattin, Stoll)

Winnipeg - Montreal 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Prust (Briere, Bouillon), 12. Subban (Desharnais, Gorges), 59. Briere

Nashville - Florida 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 10. S. Weber (M. Fisher, C. Wilson), 33. M. Fisher (C. Smith, S. Jones), 42. C. Smith (G. Bourque, S. Weber), 46. Hörnqvist (Legwand, F. Forsberg) - 22. Huberdeau (Gomez, Weaver), 34. M. Goc (Winchester, Matthias), 52. Gilroy (Fleischmann, B. Boyes)

Colorado - Dallas 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 12. Duchene, 20. Hejda (MacKinnon, Parenteau), 35. Duchene (Parenteau, E. Johnson) - 5. Peverley (Seguin, Jamie Benn), 31. Eakin (Ray Whitney, E. Cole)

Phoenix - Ottawa 3:4 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 22. Klinkhammer (Vermette), 23. R. Vrbata (Boedker, Hanzal), 57. Ribeiro (Ekman-Larsson, Vermette) - 29. Spezza (Wiercioch, M. Michálek), 42. Spezza (Greening), 48. Spezza (E. Karlsson, M. Michálek), 63. Conacher (Methot, Greening)

Domov»Hokej»NHL»Hossu vyhlásili za tretiu hviezdu, Halák dostal štyri góly a striedal