Götze zariadil obrat Bayernu, bol pri troch góloch

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. okt 2013 o 17:46

Letná posila Bayernu priamo nahrala na dva góly Bayernu, pri treťom bol súčasťou akcie.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov ani po deviatich kolách nemeckej Bundesligy nenašli premožiteľa. V sobotňajšom stretnutí zdolali na domácom trávniku Mainz hladko 4:1 a s 23 bodmi im patrí vedúca pozícia v tabuľke. Mario Götze z Bayernu bol pri troch góloch domácich, nemecký Bild nazval jeho výkon galapredstavením.

Dortmund vydoloval tri body proti Hannoveru po tesnom víťazstve 1:0. Plný bodový zisk zabezpečil "žlto-čiernym" už v 4. minúte stredopoliar Marco Reus, ktorý premenil pokutový kop. Dortmund spolu s Bayerom Leverkusen majú na svojom konte 22 bodov, teda len o jeden menej ako Bavori.

Norimberg remizoval na ihrisku Eintracht Frankfurt 1:1, pričom na vyrovnávajúci gól hostí prihrával v 86. minúte Josipovi Drmičovi slovenský ofenzívny stredopoliar Róbert Mak. Ten prišiel na ihrisko v 60. minúte. Brémy remizovali s Freiburgom, slovenský reprezentant Karim Guédé v drese hostí presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Dno tabuľky okupuje Eintracht Braunschweig, ktorý v sobotu podľahol doma Schalke 2:3. Hostia do 65. minúty prehrávali 1:2, dvomi gólmi v záverečnoj polhodine však zvrátili stav na svoju stranu a nováčikovi súťaže tak nedovolili odlepiť sa zo zóny zostupu.

V záverečnom zápase soboty vyhrala Hertha Berlín doma nad Borussiou Mönchengladbach 1:0. V drese víťazov odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík.

Bayern Mníchov - Mainz 05 4:1 (0:1)

Góly: 50. Robben, 52. a 82. Müller, 69. Mandžukič - 44. Parker

Eintracht Braunschweig - Schalke 04 2:3 (1:1)

Góly: 20. Ademi, 59. Bellarabi - 29. Meyer, 65. Goretzka, 90.+1 Neustädter

Werder Brémy - SC Freiburg 0:0