Višňovský nedohral zápas po otrase mozgu

(Autor: ARCHÍV - TASR/AP)
Sportnet|20. okt 2013 o 08:02

Hráč New Yorku Islanders musel predčasne opustiť ľad. Jeho tím prehral s Carolinou 3:4.

BRATISLAVA. Slovenský obranca New Yorku Islanders sa päť minút pred koncom prvej tretiny zrazil s českým útočníkom Hurricanes Radekom Dvořákom, ľad opustil za pomoci spoluhráčov a do zápasu sa už nevrátil. Podľa klubových správ na sociálnej sieti Twitter utrpel otras mozgu.

Višňovský si išiel po puk za bránkou Islanders, kde ho 5 minút a 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny tvrdo narazil Dvořák.

Slovenský obranca sa ťažko dvíhal z ľadu a držal si ľavé rameno. Do šatne odišiel sklonený v bolestiach, pomáhal mu lekár a spoluhráč Travis Hamonic. Islanders dohrali zápas s piatimi obrancami.

Višňovského čakajú v nedeľu ďalšie vyšetrenia, ktoré určia presný rozsah zranenia. „Nie je príjemné, ak prídete o hráča, ktorý hrá vyše 20 minút v zápase. Zranenie obrancu vždy ovplyvní hru tímu, najmä vtedy, ak čelíte rýchlemu súperovi,“ povedal tréner Islanders Jack Capuano.

Tridsaťsedemročný Višňovský odohral v tejto sezóne osem zápasov s bilanciou 1+2.