Gáborík skóroval a Tortorellov tím porazil 3:1

(Autor: SITA/AP)
SITA|21. okt 2013 o 07:16

Slovenský útočník je s troma gólmi a piatimi asistenciami najproduktívnejším hráčom Columbusu.

COLUMBUS. Slovenský hokejista Marián Gáborík z Columbusu Blue Jackets strelil v nedeľu tretí gól v sezóne a radoval sa z výhry nad tímom svojho bývalého trénera Johna Tortorellu Vancouverom 3:1.

Trenčan otváral v 4. minúte skóre duelu. Gólová strela bola pre Gáboríka proti Canucks jedinou, ktorou priamo ohrozil bránku. Celkovo odohral 17:48 min.

Výhru Blue Jackets vychytal Curtis McElhinney, ktorý predviedol 37 úspešných zákrokov. Columbus prerušil štvorzápasovú sériu bez víťazstva.

Selänne strelil gól v treťom zápase v rade

Sériu bez prehry natiahol Anaheim už na sedem zápasov, v nedeľu si poradil s Dallasom 6:3. Po prvej tretine Ducks prehrávali 1:3, ale potom dávali góly už iba oni.

Bilancia 7-1 z prvých ôsmich stretnutí je pre Anaheim najlepšou v klubovej histórii. K výhre priviedol Ducks pri debute v NHL Frederik Andersen, ktorý od druhej tretiny nahradil Jonasa Hillera.

Teemu Selänne sa tešil z gólu už v treťom zápase v rade, čo sa mu podarilo ako prvému hráčovi vo veku vyššom ako 43 rokov od roku 1979. Ducks naposledy sedem stretnutí za sebou vyhrali na prelome februára a marca 1999. Pre "káčerov" bol nedeľňajší duel 1500. v histórii v NHL.

"Som rád, že sme napokon tento zápas vyhrali. Súper síce viedol, ale dokázali sme otočiť stav. Je to ukážka našej vnútornej sily," povedal Selänne.

Nashville dalo tri góly zo siedmich striel

Hokejisti Nashvillu po výhre v Montreale uspeli aj vo vzdialenom Winnipegu, kde po náročnom presune vyhrali 3:1.

Prvé víťazstvo v NHL v kariére oslavoval brankár Carter Hutton, ktorý mal 37 úspešných zákrokov.

Predators sa trikrát presadili v druhej tretine, potrebovali na to len sedem striel.

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 4. GÁBORÍK (Anisimov, Wisniewski), 52. Umberger (Johansen, Prout), 60. Johansen (Umberger) - 31. H. Sedin (Garrison, Kesler)

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 50. E. Kane (O. Jokinen, Setoguchi) - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen (C. Smith, C. Wilson)

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Góly: 3. Selänne (Getzlaf, Vatanen), 21. Perry (Getzlaf, Winnik), 32. Perry (Fowler, Getzlaf), 39. Etem (Cogliano, Allen), 45. Getzlaf (Perry, Palmieri), 56. Perreault (Etem, Fowler) - 11. Garbutt (Fiddler), 15. Dillon (Ničuškin, Horcoff), 19. Horcoff (E. Cole, Jamie Benn)

Domov»Hokej»NHL»Gáborík skóroval a Tortorellov tím porazil 3:1