Basketbalista utekal z pôrodnice a zariadil skvelý obrat

(Autor: SITA/AP)
SITA|22. okt 2013 o 10:59

Austrálsky basketbalista Brad Newley stihol byť v pôrodnici pri narodení potomka a ešte svojmu tímu pomohol výborným výkonom k výhre.

GRAN CANARIA. Španielsky basketbalový klub Gran Canaria 2014 povolil svojej opore Bradovi Newleymu absenciu v nedeľnom stretnutí tamojšej najvyššej súťaže ACB proti UCAM Murcia, keďže manželka 28-ročného krídelníka mala v ten deň priviesť na svet potomka.

Pani Newleyová však porodila dcérku Beth Rosa v čase prvého polčasu stretnutia, keď austrálskemu basketbalistovi prišla esemeska od generálneho manažéra klubu s otázkou, či by predsa len nemohol prísť.

"Za strhujúceho privítania som dorazil na miesto v polovici tretej štvrtiny, keď sme prehrávali o šesť bodov," poznamenal Newley pre acb.com.

Austrálčan sa postaral o zvrat v zápase. Za dvanásť minút nastrieľal deväť bodov, doskočil tri lopty. Tím z Kanárskych ostrovov vďaka vydarenému úseku 24:2 zvíťazil napokon presvedčivo 86:69.

Hrdinovi večera sa po zápase ušiel búrlivý potlesk postojačky. "Bol to najúžasnejší deň môjho života," netajil Brad Newley.

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalista utekal z pôrodnice a zariadil skvelý obrat