Na Li.
Na Li. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. okt 2013 o 18:06

Serena Williamsová - Agnieszka Radwaňská 6:2, 6:4.

Čínska tenistka Na Li úspešne vstúpila do bojov na MS WTA Tour v Istanbule. V úvodnom vystúpení v bielej skupine zdolala ako nasadená štvorka turnajovú šestku Talianku Saru Erraniovú v dvoch setoch 6:3 a 7:6 (5).

O osude úvodného dejstva rozhodol šiesty gem, v ktorom šampiónka Roland Garros z roku 2011 prelomila súperkino podanie.

Na začiatku druhého setu prehrávala Na Li 1:3, potom však získala štyri gemy v rade a zápas dotiahla do úspešného konca. Erraniová síce ešte vyrovnala na 5:5, no v tajbrejku ťahala za kratší koniec.

Skvelým spôsobom vstúpila do diania v Bielej skupine srbská tenistka Jelena Jankovičová. Nasadená sedmička zdolala turnajovú dvojku a vlaňajšiu finalistku Viktoriu Azarenkovú z Bieloruska za 109 minút 6:4, 6:3.

Streda - výsledky:

Biela skupina:

Jelena Jankovičová (Srb.-7) - Viktoria Azarenková (Biel.-2) 6:4, 6:3 za 109 minút

Na Li (Čína-4) - Sara Erraniová (Tal.-6) 6:3, 7:6 (5) za 106 minút

1. Jankovičová 1 1 0 2:0 12:7 2

2. Na Li 1 1 0 2:0 13:9 2

3. Azarenková 2 1 1 2:2 20:20 2

4. Erraniová 2 0 2 0:4 17:26 0

Predchádzajúci výsledok: Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Sara Erraniová (Tal.-6) 7:6 (4), 6:2 za 135 minút

Červená skupina:

Serena Williamsová (1-USA) - Agnieszka Radwaňská (3-Poľ.) 6:2, 6:4

1. S. Williamsová 2 2 0 4:0 4

2. Petra Kvitová (5-ČR) 1 1 0 2:0 2

3. Kerberová (8-Nem.) 1 0 1 0:2 0

4. A. Radwaňská 2 0 2 0:4 0

Doterajšie výsledky: Serena Williamsová (USA-1) - Angelique Kerberová (Nem.-8) 6:3, 6:1 za 65 minút, Petra Kvitová (ČR-5) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 6:4, 6:4 za 85 minút