Tenis
Valencia ATP
dvojhra, 2. kolo:
Michail Južnyj (Rus.) - Philipp Kohlschreiber (Nem.) 6:4, 6:3,
Jerzy Janowicz (5-Poľ.) - Joao Sousa (Port.) 6:2, 7:5,
Jarkko Nieminen (Fín.) - Alejandro Falla (Kol.) 6:2, 6:3,
Jeremy Chardy (Fr.) - John Isner (4-USA) 7:6 (7), 6:3
David Ferrer (1-Šp.) - Julien Benneteau (Fr.) 6:2, 6:1
Nicolas Almagro (3-Šp.) - Michal Przysiezny (Poľ.) 6:4, 7:5
Bazilej ATP
dvojhra - 2. kolo:
Edouard Roger-Vasselin (Fr.) - Tobias Kamke (Nem.) 7:5, 6:3,
Vasek Pospisil (Kan.) - Ivo Karlovič (Chor.) 6:3, 6:4
Paul-Henri Mathieu (Fr.) - Michael Llodra (Fr.) 6:4, 6:3
Daniel Brands (Nem.) - Lukasz Kubot (Poľ.) 6:2, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.-1) - Marcos Baghdatis (Cypr.) 6:1, 6:2
Grigor Dimitrov (8-Bul.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.) 6:3, 6:2
Vzpieranie
MS
Muži do 77 kg:
Dvojboj: 1. Siao-ťün Lu (Čína) 380 (176+204), 2. Kim Kwang Song (KĽDR) 359 (163+196), 3. Ulugbek Alimov (Uzb.) 355 (158+197)... 7. Richard TKÁČ (SR) 338 (153+185)
Trh: 1. Siao-ťün Lu 176, 2. Kim Kwang Song 163, 3. Krzysztof Maciej Zwarycz (Poľ.) 161... 7. Richard TKÁČ 153
Nadhod: 1. Siao-ťün Lu 204, 2. Ulugbek Alimov 197, 3. Kim Kwang Song 196... 7. Richard TKÁČ 185
FUTBAL
Výsledky 13. kola argentínskej ligy:
Lanus - San Lorenzo 3:2
All Boys - Tigre 0:0
Atletico Rafaela - River Plate 0:0
Vo štvrtkovom prípravnom zápase zvíťazila slovenská futbalová reprezentácia do 16 rokov nad rovesníkmi z Čiernej Hory 3:1. Zverenci trénera Milana Malatinského s rovnakým súperom remizovali v utorok v Bytči 0:0.
Slovensko "16" - Čierna Hora "16" 3:1 (1:1) Góly: 8. Tupta, 68. Moďoroši, 71. Štefanec - 16. Vorotovič
HÁDZANÁ
Súhrn výsledkov stredajších a štvrtkových stretnutí 1. kola kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku:
1. skupina:
Ukrajina - Litva 30:27 (11:15)
Dánsko - Rakúsko 42:27 (20:11)
2. skupina:
Island - Fínsko 34:18 (18:8)
Francúzsko - Slovensko 25:18 (13:7)
Tabuľka:
1. Island 1 1 0 0 34:18 2
2. Francúzsko 1 1 0 0 25:18 2
3. Slovensko 1 0 0 1 18:25 0
4. Fínsko 1 0 0 1 18:34 0
3. skupina:
Čierna Hora - Poľsko 25:21 (11:11)
Česko - Portugalsko 35:20 (17:8)
4. skupina:
Holandsko - Taliansko 28:13 (12:9)
Španielsko - Turecko 28:11 (15:5)
5. skupina:
Srbsko - Švajčiarsko 32:21 (15:6)
Švédsko - Slovinsko 30:25 (16:12)
6. skupina:
Rumunsko - Nórsko 23:25 (10:11)
7. skupina:
Nemecko - Rusko 32:27 (18:11)
Volejbal
Liga majstrov žien
A-skupina:
Rabita Baku (Azer.) - Omička Omská oblasť (Rus) 3:2 (16, -20, 19, -23, 13)
D-skupina:
Eczacibasi VitrA Istanbul (Tur.) - Agel Prostějov (ČR) 3:0 (15, 14, 21)
F-skupina:
Volero Zürich (Švaj.) - Dinamo Kazaň (Rus.) 0:3 (-18, -12, -18)
Liga majstrov mužov
A-skupina:
Marek Union-Ivkoni Dupnica (Bul.) - Tours VB (Fr.) 0:3 (-23, -21, -23)
C-skupina:
Budvanska Rivijera Budva (Č. Hora) - Jihostroj České Budějovice (ČR) 3:0 (18, 18, 15)
Paríž Volley (Fr.) - Asseco Resovia Rzeszów (Poľ.) 0:3 (-20, -26, -11)
D-skupina:
Trentino Diatec (Tal.) - Berlín Recycling Volleys (Nem.) 3:1 (20, -21, 27, 21)
E-skupina:
Lokomotiv Novosibirsk (Rus.) - SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) 3:0 (20, 18, 22)
STREĽBA
Po Zuzane Štefečekovej (v stredu skončila tretia) sa aj Erik Varga na finálových pretekoch Svetového pohára 2013 v streľbe z brokových zbraní v Abú Zabí v SAE dočkal medailového úspechu, keď sa vo štvrtok premiérovo v kariére stal víťazom trapu mužov.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Víťazný vstup zaznamenali slovenské reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová na záverečnom podujatí Grand Slamu v plážovom volejbale v čínskom Siamene:
Dubovcová, Nestarcová (SR-11) - Goricanecová, Hüberliová (Švaj.-22) 2:0 (13, 15)
Dubovcová, Nestarcová (SR-11) - Grawenderová, Lundqvistová (Švéd.-27) 2:0 (16, 14)
BEJZBAL
Bejzbalisti Bostonu Red Sox vstúpili víťazne do Svetovej série, keď v stredajšom prvom stretnutí finále MLB zdolali St. Louis vysoko 8:1. Druhý súboj Svetovej série je v bostonskom Fenway Parku na programe vo štvrtok.
Výsledok (hrá sa na štyri víťazstvá):
Boston - St. Louis 8:1 - stav série: 1:0
BASKETBAL
NBA - príprava:
Boston - Brooklyn 101:97 (19:24, 30:20, 23:27, 29:26)
Philadelphia - Minnesota 102:125 (26:30, 24:34, 28:32, 24:29)
Toronto - Memphis 108:72 (27:14, 27:13, 32:23, 22:22)
Cleveland - Washington 82:101 (32:20, 21:21, 19:32, 10:28)
Milwaukee - New York Knicks 105:95 (32:23, 24:22, 21:27, 28:23)
New Orleans - Miami 95:108 (34:28, 26:30, 22:19, 13:31)
Dallas - Atlanta 98:88 (19:24, 28:19, 29:26, 22:19)
Denver - Phoenix 79:98 (24:18, 20:21, 21:21, 14:38)
Oklahoma City - Chicago 95:104 (20:25, 20:26, 31:23, 24:30)
Sacramento - Golden State 91:90 (23:20, 25:31, 22:30, 21:9)
Los Angeles Clippers - Utah 103:99 (21:23, 26:25, 25:27, 31:24)
SEL
PEAC Pécs (Maď.) - Good Angels Košice 56:76 (17:21, 11:20, 9:18, 19:17)
Najviac bodov Košíc: Piersonová 17, Krivačevičová 13. Kupčíková 12
Euroliga mužov
B-skupina:
EA7 Emporio Armani Miláno (Tal.) - Žalgiris Kaunas (Lit.) 82:75 (25:19, 18:12, 20:27, 19:17)
Real Madrid (Šp.) - Brose Baskets Bamberg (Nem.) 98:58 (18:7, 24:14, 31:18, 25:19) - Anton Gavel (Bamberg) odohral 18:48 min a mal bilanciu 2 body, 3 doskoky a 1 asistencia
C-skupina:
Galatasaray Istanbul (Tur.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 67:78 (11:22, 19:20, 27:17, 10:19)
D-skupina:
Lokomotiv Kubaň Krasnodar (Rus.) - Lietuvos Rytas Vilnius (Lit.) 68:53 (19:10, 20:17, 16:14, 13:12)
Maccabi Electra Tel Aviv (Izr.) - Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) 96:82 (21:14, 22:18, 30:24, 23:26)
Hokej
Švédsko
AIK Štokholm - MODO Hockey 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Linköping - Leksand 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Växjö - Lulea 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Prípravný zápas hráčov do 17 rokov - Vierumäki (Fín.):
Fínsko "A" - Slovensko 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)