Športové výsledky (26. 10. 2013). Prievidza - Svit 102:82, Federer je vo finále

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Hokej

Prípravný: Fínsko „17“ „C“ - Slovensko „17“ 4:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0), góly SR: 3. M. Sloboda (Sádecký), 20. Žiak (Oško), 29. Žiak (Struška, P. Horváth), strely na bránku 34:35

Výsledky sobotňajších stretnutí najvyššej fínskej hokejovej súťaže Liiga:

Kärpät Oulu - Espoo Blues 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Hämeenlinna - IFK Helsinki 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Ässät Pori - Ilves Tampere 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Pelicans Lahti - KaiPa Kuopio 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Tappara Tampere - Lukko Rauma 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Jyväskylä - SaiPa 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Jokerit Helskinki - TPS Turku 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Výsledky sobotňajších stretnutí 16. kola najvyššej švédskej SHL:

Färjestad - Frölunda 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Linköping - AIK Štokholm 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

MODO Hockey - Lulea 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Växjö - Leksand 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)


Futbal

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola škótskej súťaže:

Dundee United - St. Mirren 4:0 - Marián Kello (St. Mirren) odchytal celý zápas

Hibernian - Aberdeen 0:2

Kilmarnock - Hearts 2:0

Česko - 12. kolo:

Znojmo - Příbram 3:0 (2:0)

Góly: 8. a 53. Okleštěk, 3. V. Vašíček

Matúš Lacko hral do 65. min, keď ho vystriedal Patrik Hrošovský (obaja Znojmo). Tomáš Hájovský a Jakub Rondzik (obaja Příbram) sedeli na lavičke náhradníkov.

Olomouc - Slovácko 2:2 (1:2)

Góly: 11. Houska, 56. Ordoš - 30. a 32. Kerbr

Ivan Lietava nastúpil v 78. min, Kamil Karaš (obaja Olomouc) do zápasu nezasiahol - Tomáš Košút a Patrik Šimko (obaja Slovácko) odohrali celé stretnutie

Jihlava - Jablonec 3:2 (1:0)

Góly: 34. Masopust, 65. a 79. Harba - 54. Hubník, 83. Kopic

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasa:

Pogoň Štetín - Korona Kielce 3:2

Pavol Staňo (Kielce) odohral celý zápas.

Piast Gliwice - Lechia Gdansk 0:0

Csaba Horváth odohral celé stretnutie a v 53. min dostal ŽK, Matej Ižvolt hral do 54. min, Pavol Cicman (všetci Gliwice) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Wisla Krakov - Zaglebie Lubin 1:0

Ľubomír Guldan odohral celý duel, Róbert Jež odohral celý zápas a v 82. min dostal ŽK, Boris Godál (všetci Lubin) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola holandskej Eredivisie:

Ajax Amsterdam - Waalwijk 0:0 - Stanislav Lobotka (Ajax) nefiguruje v zápise o stretnutí

Den Haag - FC Twente 3:2

Breda - Go Ahead Eagles 5:0

Cambuur - Utrecht 3:1

Na sobotňajší zápas 12. kola maďarskej ligy Debrecín - Lombard Pápa určite dlho nezabudne slovenský obranca mužstva hostí Peter Struhár, ktorému sa už v 6. minúte podarilo nešťastne usmerniť loptu do vlastnej siete. Lombardu, ktorý v 2. polčase dostal aj gól z jedenástky, sa však v závere zápasu podarilo vzchopiť a gólmi v 87. a 3. minúte nadstaveného času si s druhým tímom tabuľky zachránil aspoň bod za remízu 2:2. Výsledky sobotňajších zápasov 12. kola: Debrecín - Lombard Pápa 2:2, Ferencváros - Mezökóvesd-Zsory SE 1:1, Pécs - Kaposvár 3:1, TE Kecskemét - Paks 3:1

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej rakúskej futbalovej súťaže:

Innsbruck - AC Wolfsberger 1:2

Wiener Neustadt - Ried 3:3 - Peter Hlinka (Wiener Neustadt) nastúpil od začiatku stretnutia, v 59. min dostal ŽK, v 75. min musel po druhej inkasovanej ŽK a následnej ČK opustiť ihrisko

Sturm Graz - Admira Mödling 0:2 - Matúš Mikuš (Admira) nefiguruje v zápise o stretnutí

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola najvyššej ruskej súťaže:

Tom Tomsk - Terek Groznyj 0:0 - Kornel Saláta (Tomsk) sedel na lavičke náhradníkov

Amkar Perm - Dinamo Moskva 2:1 - Martin Jakubko ani Michal Breznaník (obaja Perm) nefigurujú v zápise o stretnutí

Ural Sverdlovská oblasť - Zenit Petrohrad 1:2 - Tomáš Hubočan (Zenit) nefiguruje v zápise o stretnutí

Spartak Moskva - FK Rostov 2:0

Futbalistky slovenskej reprezentácie si v sobotu pripísali prvé víťazstvo v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2015 do Kanady. Chorvátsko - Slovensko 0:1 (0:1), gól: 33. Fischerová, zostava SR: Korenčiová - Fischerová, Kolenová, Mravíková, Vojteková - Cerovská - Bíróová (77. Pálenčíková), Klechová, Škorvánková (65. Ondrušová), Fecková - Bartovičová.

1. Írsko 2 1 1 0 3:1 4

2. Nemecko 1 1 0 0 9:0 3

3. Slovinsko 1 1 0 0 3:1 3

4. Slovensko 3 1 0 2 2:5 3

5. Chorvátsko 2 0 1 1 1:2 1

6. Rusko 1 0 0 1 0:9 0


Hádzaná

Prípravný zápas hádzanárov v Modre:

Slovensko - Grécko 28:24 (11:14)

Zostava a góly SR: Cibere, Žernovič - Miženko 2, M. Volentics 6/6, Ľ. Ďuriš 1, Polakovič 6, Mazur 3, Adamčík 1, Laho, Hriňák, Vallo 2, Zechmeister, Slaninka 4, Takáč, M. Briatka 3. Najviac gólov Grécka: Tziras 6, Palaskas 5/1. Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčenia 3:5, 7m hody: 6/6 2/1, 200 divákov.


Volejbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola extraligy mužov:

VK Slávia Svidník - Spartak VKP Myjava 3:1 (-18, 19, 15, 19)

111 min, rozhodovali: Höger a Servický, 450 divákov

VK Ekonóm SPU Nitra - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-18, -17, -16)

79 min, rozhodovali: Sarka a Smolko, 200 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola volejbalovej extraligy žien:

KV MŠK Oktan Kežmarok - COP Nitra 3:0 (13, 22, 22)

73 min, rozhodovali: Malík a Hnát, 350 divákov

VŠK Paneurópa Bratislava - VC Univerzita J. Selyeho Komárno 3:0 (20, 19, 19)

75 min, rozhodovali: I. Sloboda a Gerboc, 50 divákov

VISTA real Pezinok - VK Spišská Nová Ves 1:3 (-16, 17, -23, -24)

110 min, rozhodovali: Szász a Svorenčík, 150 divákov


Tenis

Bazilej

Dvojhra - semifinále:

Juan Martín Del Potro (Arg.-1) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:4, 4:6, 6:2

Roger Federer (Švaj.-3) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:3, 6:7 (3), 7:5

Valencia

Dvojhra - semifinále:

David Ferrer (Šp.-1) - Nicolás Almagro (Šp.-3) 6:2, 6:3

Michail Južnyj (Rus.) - Dmitrij Tursunov (Rus.) 6:2, 6:4

Stavy stretnutí rozhodujúceho 2. kola play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára:

RUSKO - JAR 3:0 po sobotňajšej štvorhre, Rusi už majú istotu víťazstva

Konstantin Kravčuk, Andrej Kuznecov - Raven Klaasen, Tucker Vorster 2:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2

Karen Chačanov - Dean O´Brien 7:5, 6:1, 6:3

Alex Bogomolov - Jacob Coenraad De Klerk 6:7 (3), 6:0, 6:4, 6:1

ŠVÉDSKO - DÁNSKO 1:2 po štvorhre

Johan Brunström, Robert Lindstedt - Thomas Kromann, Frederik Nielsen 6:7 (5), 6:4, 6:3, 6:3

Elias Ymer - Frederik Nielsen 6:7 (6), 2:6, 6:4, 5:7

Markus Eriksson - Martin Pedersen 7:6 (7), 3:6, 6:7 (3), 4:6


Basketbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola extraligy mužov:

BC Prievidza - Iskra Svit 102:82 (32:24, 20:25, 21:21, 29:12)

Najviac bodov: Jašš 23, Klarič 18, Santee 17 - Channels 18, L. Jackson 15, Berkis a Židzik po 12

TH: 27/13 - 26/16, fauly: 22 - 25, trojky: 11 - 4, rozhodovali: Zubák, Karniš a Kovalčík, 1900 divákov

Edymax SPU Nitra - MBK Rieker Com Them Komárno 90:86 (27:30, 29:13, 17:18, 17:25)

Najviac bodov: Sparks 22, Nuhanovič a Lošonský po 20 - Joyner 23, Myles 21, Kovačevič 14

TH: 33/26 - 30/27, fauly: 22 - 23, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Brziak, Šarišský a R. Hricišin, 900 divákov

MBK Handlová - BK Inter Incheba Bratislava 80:74 (17:24, 19:17, 20:26, 24:7)

Najviac bodov: Mrviš 20 (4 trojky), Veličkovič 16, Gudzič a Haviar po 12 - N. Miloševič 21, Graham 14, Bílik 13

TH: 24/17 - 24/13, fauly: 23 - 20, trojky: 11 - 9, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Miroslav Matejčík, 500 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - ŠKP Banská Bystrica 73:87 (26:23, 15:18, 15:24, 17:22)

Najviac bodov: Painter 31, Hovaňák 17, Š. Bečarik 8 - Grznár 31, M. Rendla 17, Vasilič 11

TH: 35/27 - 30/22, fauly: 28 - 32, trojky: 6 - 5, rozhodovali: T. Lukáč, Perečinský a Kurpaš, 700 divákov

Stredoeurópska liga žien - 7. kolo:

Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 62:60 (19:18, 12:10, 19:17, 12:15)

Najviac bodov: Stehlíková 20, Bartánusová a M. Páleníková po 10 - Kmeťová 12, Murphyová 10, Rističová 9

TH: 16/12 - 22/16, fauly: 19 - 25, trojky: 2 - 4, rozhodovali: Gabara, Pipíška a Szibilla, 250 divákov

ŠBK Šamorín - CEKK Cegléd (Maď.) 107:51 (19:12, 39:7, 24:11, 25:21)

Najviac bodov Šamorína: Škoričová 15, Oravcová, Jaeschkeová a Sujová po 14

Nový Záhreb (Chor.) - Good Angels Košice 78:82 (23:15, 14:20, 18:26, 23:21)

Najviac bodov Košíc: Piersonová 30, Levčenková 17, Bálintová 11

Work Force DVTK Miškovec (Maď.) - Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) 62:70 (17:21, 10:11, 19:12, 16:26)

Príprava pred NBA:

Orlando - New Orleans 82:101 (21:312, 24:14, 13:28, 24:28)

New York Knicks - Charlotte 53:85 (26:18, 29:24, 12:18, 16:25)

Miami - Brooklyn 87:108 (24:23, 24:41, 14:25, 25:19)

Chicago - Denver 94:89 (21:28, 15:20, 36:18, 22:23)

Memphis - Houston 73:92 (10:30, 22:18, 17:23, 24:21)

Dallas - Indiana 77:98 (18:25, 23:14, 21:32, 15:27)

Los Angeles Lakers - Utah 111:106 (23:23, 28:30, 37:20, 23:33)

Los Angeles Clippers - Sacramento 100:110 (30:20, 21:37, 20:32, 29:21)


Motorizmus

Nemecký pilot F1 Sebastian Vettel na Red Bulle odštartuje na nedeľňajšej Veľkej cene Indie z pole position. Trojnásobný majster sveta a priebežný líder šampionátu dosiahol v kvalifikácii na trati v Naí Dillí najrýchlejší čas 1:24,119. Druhý skončil Nemec Nico Rosberg, tretí jeho tímový kolega z Mercedesu Brit Lewis Hamilton. Vettelov jediný rival v boji o celkové prvenstvo Španiel Fernando Alonso na Ferrari odštartuje až z 8. miesta. Nemcovi stačí na zisk štvrtého titulu za sebou skončiť v Indii na piatom mieste.

Výsledky po 2. etape Rely Španielska, 12. pretekov MS (9 z 15 RS, 865 z celkových 1389 km): 1. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (Fín./VW Polo) 2:06:08,9 hod., 2. Daniel Sordo, Carlos del Barrio (Šp./Citroën DS3) +1,6 s., 3. Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul (Bel./Ford Fiesta) 29,3, 4. Sébastien Ogier, Julien Ingrassia (Fr./VW Polo) 46,5, 5. Mikko Hirvonen, Jarmo Lehtinen (Fín./Citroën DS3) 57,8, 6. Jevgenij Novikov, Ilka Minor (Rus.-Rak./Ford Fiesta) 57,9, 7. Mads Rostberg, Jonas Andersson (Nór-Švéd./Ford Fiesta) 2:28,4, 8. Martin Prokop, Michal Ernst (ČR/Ford Fiesta) 3:06,7, 9. Hayden Paddon, John Kennard (N. Zél./Škoda Fabia) 3:08,6, 10. Robert Kubica, Maciek Baran (Poľ./Citroën DS3) 4:07,6.


Box

Kazachstan sa stal najúspešnejšou krajinou na MS amatérskych boxerov v Almaty, keď v 10 finálových dueloch bojovali 6 domáci borci a získali 4 zlaté medaily. Pred dvoma rokmi v Baku pritom nezískal ani jedinú. Po dve zlaté medaily získali Kuba a Azerbajdžan, Rusko a Taliansko po jednej. Svoje tituly obhájili iba Rus Miša Alojan v mušej, Kubánec Julio La Cruz Peraza v poloťažkej a Azerbajdžanec Magomedrasul Medžidov v superťažkej hmotnosti. Na šampionáte štartovalo spolu 576 boxerov zo 116 krajín.

Výsledky:

polomušia hm. (46-49 kg):

finále: Biršan Šakipov (Kaz.) - Mohamed Flissi (Alž.) 3:0

semifinále: Biršan Šakipov - Yosbany Veitia (Kuba) 3:0, Mohamed Flissi - David Rodriguez (Kostarika) 3:0

mušia hm. (do 52 kg):

finále: Miša Alojan (Rus.) - Jasurbek Latipov (Uzb.) 2:1

semifinále: Jasurbek Latipov - Andrew Selby (Wales) 2:1, Miša Alojan - Chatchai Butdee (Thaj.) 3:0

bantamová hm. (do 56 kg):

finále: Javid Chalabijev (Azerb.) - Vladimir Nikitin (Rus.) 3:0

semifinále: Javid Chalabijev - Kairat Jeralijev (Kaz.) 2:1, Vladimir Nikitin - Mykola Buzenko (Ukr.) 2:1

ľahká hm. (do 60 kg):

finále: Lazaro Estrada (Kuba) - Robson Conceicao (Braz.) 3:0

semifinále: Robson Conceicao - Domenico Valentino (Tal.) 3:0, Lazaro Estrada - Berik Abdrachmanov (Kaz.) 2:1

ľahká welterová hm. (do 64 kg):

finále: Merej Akšalov (Kaz.) - Yasnier Lopez (Kuba) 3:0

semifinále: Merej Akšalov - Everton Lopes (Braz.) 2:1, Yasnier Lopez - Munkh-Erdene Uranchimeg (Mong.) 3:0

welterová hm. (do 69 kg):

finále: Danjar Jeleusinov (Kaz.) - Arisnoidys Despaigne (Kuba) 3:0

semifinále: Danjar Jeleusinov - Arayk Marutyan (Nem.) 3:0, Arisnoidys Despaigne - Gabriel Maestre (Venez.) 3:0

stredná (do 75 kg):

finále: Šanibek Alimchanuli (Kaz.) - Jason Quigley (Ír.) 3:0

semifinále: Jason Quigley - Artem Čebotarev (Rus.) 3:0, Šanibek Alimchanuli - Antony Fowler (Ang.) - vzdaním

poloťažká hm. (do 81 kg):

finále: Julio la Cruz (Kuba) - Adilbek Nijazymbetov (Kaz.) 2:1

semifinále: Adilbek Nijazymbetov - Oybek Mamazulunov (Uzb.) 3:0, Julio la Cruz - Joseph Ward (Ír.) 3:0

ťažká hm. (do 91 kg):

finále: Clemente Russo (Tal.) - Jevgenij Tiščenko (Rus.) 3:0

semifinále: Clemente Russo - Teymur Mammadov (Azerb.) 3:0, Jevgenij Tiščenko - Yamil Peralta (Arg.) 2:1

superťažká hm. (nad 91 kg):

finále: Magomedrazul Medžidov (Azerb.) - Ivan Dyčko (Kaz) KO v 3. kole

semifinále: Ivan Dyčko - Erik Pfeifer (Nem.) 3:0, Magomedrasul Medžidov - Roberto Cammarelle (Tal.) 3:0

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
  2. 5 krokov k vlastnému bývaniu
  3. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  4. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  5. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  6. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  8. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  9. Inteligencia vo všetkom
  10. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  1. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  2. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  3. Ovládajte svoje vozidlo mobilom
  4. BILLA a Jamie Oliver pozývajú deti do zázračnej záhradky!
  5. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  6. Odšťavovač s veľkým plniacim otvorom? Nenachytajte sa!
  7. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
  8. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  9. Apartmány s výnosom až 4% v lyžiarskom stredisku Obergurgl
  10. Finále súťaže CEWE Fotokniha roka 2016
  1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 23 563
  2. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 8 423
  3. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 7 944
  4. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 7 501
  5. 5 krokov k vlastnému bývaniu 4 859
  6. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 3 844
  7. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 2 093
  8. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 928
  9. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 822
  10. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku 1 583

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Laššáková jazdí zadarmo, Kiska za vlaky platí

Najvýhodnejšie podmienky cestovania majú sudcovia Ústavného súdu v Košiciach, nemusia platiť za vlaky ani autobusy.

KOMENTÁRE

Hnev, strach a frustrácia na zmenu nestačia

Nevyháňal migrantov, nestaval múry, nenadbiehal skroteným rasizmom,

ŽENA

Kamila Boudová: Nechcem žiť vo svete, kde šesťročné deti šijú moje topánky

Odborníčka prestala pred piatimi rokmi nakupovať oblečenie.

Neprehliadnite tiež

Za úspechom Žiliny je aj zbúranie starých mýtov

Vybrali sme osem dôvodov, prečo Žilina vládne slovenskému futbalu.

Tisícku pôjde na MS len blázon, vraví tréner štvorkajaku

Štvorkajak očakáva tento rok v boji o titul majstra sveta väčšiu konkurenciu. Každý si bude chcieť skúsiť, aké to je, myslí si Erik Vlček.

Na MS nepôjdu ani Chára a Jurčo, účasť Marinčina je otázna

Chára má za sebou náročnú sezónu, Jurčovi tím neodporúčal štartovať. Marinčin má pretrvávajúce zdravotné ťažkosti.

AKTUALIZOVANÉ O 8:20

Golden State postúpilo ďalej, Toronto vedie za postupom hráč s X-faktorom

Basketbalistov Toronta delí od postupu jedna výhra.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop