Neapol vyhral vďaka dvom penaltám, AS Rím má skóre 23:1

Gonzalo Higuain strieľa gól z jedenástky.
Gonzalo Higuain strieľa gól z jedenástky. (Autor: SITA/AP)
TASR|27. okt 2013 o 14:34

Rímske AS si udržalo náskok načele ligy, naďalej je bez straty bodu. Dráma sa odohrala v Parme proti AC Miláno.

NEAPOL. Futbalisti SSC Neapol vyhrali v nedeľňajšom úvodnom zápase 9. kola talianskej Serie A doma nad FC Turín 2:0. Oba gól strelil v prvom polčase z pokutových kopov Gonzalo Higuain. Marek Hamšík hral v drese SSC do 81. minúty.

Norbert Gyömbér zažil súťažnú premiéru v základnej zostave Catanie, ktorá na domácom ihrisku remizovala so Sassuolom 0:0.

Slovenský reprezentant v kategórii do 21 rokov absolvoval celý duel na poste stopéra. Prvý štart v Serie A si pripísal v minulotýždňovom 8. kole, pri prehre na ihrisku Cagliari nastúpil na ihrisko v 71. minúte.

Marek Čech sa v drese Bologne prezentoval v 3. minúte zápasu proti Livornu gólovou prihrávkou, ktorú využil José Ángel Crespo. Slovenský futbalista však odohral iba prvý polčas. Bologna sa vďaka premiérovému víťazstvu v tejto sezóne odpútala z posledného miesta v tabuľke.

Futbalisti AS Rím sú naďalej stopercentní. V nedeľu sa im v Udinese podarilo vyhrať napriek tomu, že hrali oslabení.

AS vyrovnalo deviatou výhrou rekordný štart do ročníka Juventusu Turín zo sezóny 2005/2006.

O triumf hostí sa postaral striedajúci americký stredopoliar Michael Bradley. Rímu chýbali kapitán Francesco Totti aj Gervinho.

"Prišli sme sem odohrať dobrý zápas, na trávniku sme odovzdali všetko. Myslím, že tri body sú úplne zaslúžené. Tento tím má pevnú vôľu. Máme aj skvelé skóre 23:1, je to pekné, ale nehľadíme na takéto štatistiky, stále pracujeme a chceme sa zlepšovať," povedal Bradley.

Lazio Rím - Cagliari 2:0 (0:0)

Góly: 52. Klose, 55. Candreva (z pok. kopu)

Bologna - Livorno 1:0 (1:0)

Gól: 3. J. Crespo

Marek Čech (Bologna) odohral prvý polčas, v ktorom asistoval na gól.

Catania - Sassuolo 0:0

Norbert Gyömbér (Catania) odohral celý zápas.

Chievo Verona - Fiorentina 1:2 (1:1)

Góly: 13. Cesar - 45. a 64. Cuadrado

Juventus Turín - FC Janov 2:0 (2:0)