Na Li trápila Serenu set a pol, potom prehrala 0:9

Na Li vracia loptičku Serene.
Na Li vracia loptičku Serene. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|27. okt 2013 o 18:41

Serena zakončila skvelý rok veľkým titulom. Svetová jednotka vyhrala Turnaj majsteriek, keď zdolala Číňanku Na Li 2:6, 6:3 a 6:0.

BRATISLAVA. Deväť z desiatich prehraných zápasov, k tomu výprask 0:6 a 3:6 z posledného semifinále US Open boli výsledky, ktoré mohla mať v hlave pred finále Turnaja Majsteriek Na Li. Čínska tenistka neuhrala so Serenou Williamsovou set štyri roky.

V nedeľňajšom finále posledného turnaja sezóny však začala nebojácne. Hrala bez rešpektu, dobre sa pohybovala a preháňala súperku skvelým bekhandom. Svetovej jednotke zobrala nečakane dvakrát podanie, vyhrávala 5:1 a nakoniec set získala pomerom 6:2.

Odolnosť Williamsovej však nikdy nekončí po jednom sete, o čom sa Číňanka presvedčila v nasledujúcich gemoch. Ešte síce dokázala vyrovnať s 0:3 na 3:3, ale na konci druhého setu dominovala opäť americká tenistka, ktorá vyhrala deväť gemov za sebou a vyhrala Turnaj majsteriek štvrtýkrát za sebou.

„Neviem, ako som sa dostala cez prvý set. Bol to veľmi dlhý rok. Nečakala som, že sa dostanem až tak ďaleko. Na Li hrala výborne, stále tomu neverím, že som vyhrala, lebo som bola dosť unavená. Po toľkých rokoch skončiť sezónu ako jednotka je skvelé,“ povedala Williamsová v oficiálnom rozhovore po finále.

Spokojná môže byť aj jej čínska súperka, ktorá sa dostala v rebríčku na tretie miesto.

Serena natiahla sériu víťazných duelov na devätnásť nula, keď neprehrala od Wimbledonu.

Dokonalú sezónu zakončila jedenástym titulom. Celkovú zápasovú bilanciu za rok má 78:4.