Slovan dal gól po 112 minútach, v Jaroslavli prehral 1:2

(Autor: TASR)
SITA|28. okt 2013 o 11:21

Slovanisti si pred súbojom uctili obete havárie, po ňom si pripísali štvrtú prehru za sebou.

JAROSLAVĽ. Slovan Bratislava prehral aj v druhom zápase na tripe na štadiónoch súperov v KHL v pondelok na ľade Lokomotivu Jaroslavľ. Oba góly dostal hneď na úvod, boli to vôbec prvé strely na bránku v zápase.

Slovan nastúpil so zmenami v obrane v porovnaní so sobotňajším duelom v Čerepovci, ktorý prehral 0:2. Tréner Rostislav Čada poslal na ľad útoky v rovnakom zložení ako v sobotu.

Slovan strelil gól až v 6. tretine na tomto tripe. Naposledy skóroval v 52. minúte domáceho súboja proti CSKA, takže gól Miklíka padol až po 112 minútach hry.

Vondrka išiel v 54. minúte na trestnú lavicu, Slovan v oslabení neinkasoval, no v závere už nevyrovnal a v tabuľke sa mu súperi na postupových priečkach do play off aj naďalej vzďaľujú.

Slovan prehral posledné štyri zápasy. Ešte doma nezvládol závery proti Rige (3:4) a CSKA (2:3), v posledných dvoch zápasoch sa presadzoval ešte menej, prehral ich 0:2 a 1:2.

Bratislavčania sa na súperových klziskách počas tretieho tripu sezóny predstavia ešte v dvoch stretnutiach. Najskôr nastúpia v stredu 30. októbra o 16.30 h proti Atlantu Mytišči, o dva dni neskôr v Petrohrade.

Jaroslavľ - Slovan 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 19. sekunda: Plotnikov (Averin), 4. minúta: Gorochov (Plotnikov) - 44. Miklík (Vondrka, Mojžíš) v presilovke

Strely na bránku: 19:31, vylúčení 4:5, navyše Jakovlev a Bartovič 10 minút, medzi vylúčenými bol opäť aj Marko Daňo

Presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čerenkov, Karabanov - Strelcov, Tarasov, 8500 divákov

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Od druhej tretiny sa nám podarilo vyrovnať hru, na začiatku záverečnej časti sme dokázali streliť kontaktný gól v presilovke. Žiaľ, vo zvyšných minútach nám k vyrovnaniu chýbalo trochu viac agresivity pred bránkou, šťastia a aj síl."

Miroslav Kopřiva, brankár Slovana: "Súper bol v prvej tretine jasne lepší, zo svojich prvých šancí dal dva rýchle góly. Pri prvom góle sme mali aj trochu smoly. Hráč, ktorý obchádzal bránku, dával strieľanú prihrávku pred bránku, ktorá mi nešťastne brnkla o vyrážačku a od nej sa odrazila do siete. Na druhej strane, mali sme aj šťastie, súper nastrelil tuším trikrát žŕdku."

Milan Bartovič, kapitán Slovana: "Jednoznačne musíme dať pozor a dôraz na začiatky zápasov, lebo s tým máme momentálne evidentne problém. Aj ja sám som mal nejaké šance na skórovanie, nie vždy to však vyjde."

Lokomotiv: Kolesnik Ljubuškin, Gorochov, Holos, Jakovlev, Višnevskij, Pašnin, Vasiliev, Zotov Plotnikov, Averin, Apaľkov Černikov, Ullström, Petrov Kručinin, Kapustin, Redlihs Galimov, Chlopotov, Avcin

Slovan: Kopřiva - Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Štajnoch, Kutlák - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Šťastný, Kukumberg - Hudáček, Matoušek, Daňo

Hráči si pred zápasom uctili obete tragickej leteckej havárie, pri ktorej 7. septembra 2011 zahynul kompletný tím Lokomotivu Jaroslavľ aj so slovenským útočníkom Pavlom Demitrom.

Po rannom rozkorčuľovaní prišla celá výprava k pamätníku pri zimnom štadióne Lokomotivu. Kapitán Milan Bartovič pri ňom položil kyticu kvetov.

Dielo tvorí 37 štylizovaných hokejok. Elementy konštrukcie zložili autori tak, že z jedného uhla pripomínajú klesajúceho vtáka, z iného zase stúpajúce lietadlo.

Domov»Hokej»KHL»Slovan dal gól po 112 minútach, v Jaroslavli prehral 1:2