Nebite rozhodcov, prosil v Česku fanúšikov hlásateľ

Rozhodca Pavel Obadal musel po zápase druhej českej ligy z ľadu dverami pre rolbu. (Autor: hc-vsetin.cz)
Sportnet|1. nov 2013 o 07:48

Dverami pre rolbu museli z klziska rozhodcovia hokejového zápasu druhej ligy v Česku. Do šatne ich nechceli pustiť rozhnevaní fanúšikovia Vsetína.

Kým hokejisti Vsetína a Poruby boli po stredajšom zápase druhej hokejovej ligy v Česku už dávno v šatniach, trio mužov v pruhovaných dresoch stále nervózne postávalo v stredovom kruhu. Rozhnevaní domáci fanúšikovia čakali na hlavného arbitra Pavla Obadala, aby mu zblízka šťavnatými slovami ( a možno aj ručne ) povedali, čo si myslia o jeho štýle vedenia zápasu. O incidente píše český server idnes.cz.

Nerobte bordel, márne prosil hlásateľ

"Nemôžeme viniť rozhodcu z toho, že sme prehrali ( 1:6 ). Ak nechcete, aby sme hrali pred prázdnymi tribúnami, tak nerobte bordel. Nechajme rozhodcu normálne odísť," prosil vsetínsky hlásateľ za piskotu a nadávok fanúšikov so šálmi v klubových farbách.

Márne. Obadalu s oboma asistentmi museli nakoniec odviesť z ľadu usporiadatelia dverami, ktorými vchádza na klzisko rolba. "Našťastie sa im nič nestalo," vydýchol si konateľ vsetínskeho klubu Daniel Tobola.

Že bude mať stretnutie lídra súťaže na ihrisku siedmeho celku takúto dohru, však tušil už počas záverečnej tretiny. "Pán Obadal za našu prehru nemôže. Zápas sa mu však nepodaril a nebolo to u nás prvýkrát," pripomenul Tobola stretnutie s Prostějovom.

Rozhodca telefón nebral

O zápase a výkone rozhodcu čosi hovorí aj počet trestných minút. Kým v prvých dvoch tretinách bol ich pomer 18:16, v tretej sa zmenil na 51:30.

"Rozhodca svojím správaním poškodil celý priebeh zápasu a znechutil a otrávil ho obom tímom i divákom. Tí chodia na hokej. Nechodia sa pozerať, ako si nejaký človek dokazuje, že vie pískať, hoci pískať nevie," skritizoval rozhodcu vsetínsky kouč Juraj Jakubík na internetových stránkach šesťnásobného majstra Česka.

Redaktor MF DNES sa pokúšal rozhodcu osloviť, vo štvrtok však nebral telefón. Či bude mať incident pre Vsetín nejakú ďalšiu dohru, sa ešte len ukáže. Isté je, že si od hokeja na chvíľu odpočinie domáci útočník Petr Hruška, ktorý dostal za podrazenie hlavného rozhodcu v 57. minúte zápasu individuálny trest.