Slovan v Petrohrade doplatil na vylúčenia, prehral 4:2

Slovan sa aj v Petrohrade bude spoliehať na brankára Jaroslava Janusa.
Slovan sa aj v Petrohrade bude spoliehať na brankára Jaroslava Janusa. (Autor: TASR)
SITA|1. nov 2013 o 09:42

Slovan Bratislava hrá ďalší zápas KHL na ľade SKA Petrohrad. Ani Jaroslav Janus čisté konto tentoraz neuchránil.

• Hokejisti Slovana Bratislava zakončili štvorzápasový trip na klziskách súperov piatkovou prehrou 2:4 na ľade lídra KHL SKA Petrohrad.
  • Zverenci trénera Rostislava Čadu tak počas svojho tretieho sezónneho výjazdu získali dokopy tri body za stredajšie víťazstvo na ľade Atlantu Mytišči (1:0).
  • Slovan prehrával od 5. minúty gólom Artemija Panarina, o vyrovnanie sa o tri minúty neskôr postaral svojím ôsmym tohtosezónnym gólom Tomáš Netík.
  • Hostia odolávali favoritovi iba jednu tretinu. V tej druhej domáci spustili na bránku súpera ofenzívny uragán a zásluhou Vadima Šipačjova a opäť Panarina si vytvorili rozhodujúci dvojgólový náskok.
  • V tretej časti padli ešte dva góly, za domácich skóroval Alexej Ponikarovskij a za hostí v presilovke kapitán Milan Bartovič. Slovan však prehral 4:2.
  • "Belasých" najbližšie čaká štvorzápasová domáca šnúra, ktorú odštartujú v stredu 13. novembra o 19.00 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Panarin (Ponikarovskij), 26. Šipačjov (Kovaľčuk, Martensson), 27. Panarin (Kučerjavenko, Ponikarovskij), 43. Ponikarovskij (Semjonov) - 8. Netík (Kukumberg, Miklík), 44. Bartovič (Škoula, J. Mikúš).

Rozhodovali: Gusev, Odinš - Deďuľa, Michel, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 12.300 divákov

SKA Petrohrad: Salák Rjasenskij, Alexandrov, Kalinin, Kutejkin, Semjonov, Čudinov Martensson, Tichonov, Thoresen Šipačjov, Červenka, Kovaľčuk Panarin, Kučerjavenko, Ponikarovskij Makarov, Sigarjov, Skačkov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Štajnoch, Kutlák - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Šťastný, Kukumberg - Daňo, Matoušek, Hudáček

Ohlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana

"Myslím si, že sme boli po celý zápas domácim veľmi dobrým súperom. SKA v druhej tretine veľmi pomohli presilové hry, v ktorých sa dostali do tlaku a dali gól.

Nám sa darilo aj napriek nepriaznivému stavu držať s domácimi krok. Mrzí nás gól na začiatku tretej tretiny, ktorý definitívne ukľudnil domácich.

Dokázali sme následne v presilovej hre streliť gól, no to bolo všetko a na domáci tím to dnes nestačilo." (zdroj: hcslovan.sk)

Zdeněk Kutlák, obranca Slovana

"Nevyzeralo to na zápas, v ktorom hralo vedúce mužstvo konferencie s aktuálne posledným. Myslím si, že sme sa držali veľmi dobre a vo viacerých fázach stretnutia sme boli favoritovi vyrovnaným súperom. Škoda, že nám v záverečnej tretine nepadol kontaktný gól a že sme inkasovali v prostrednej časti dvakrát krátko po sebe, z toho raz v oslabení. Tam nám odskočili, ale odmakali sme to až do konca."

Jaroslav Janus, brankár Slovana

"Súper hral dnes veľmi dobre. Bolo vidieť, prečo sú od samého začiatku súťaže na prvom mieste tabuľky. My sme hrali zodpovedne po celý zápas. Škoda, že sme nebrali aspoň bod, rozhodujúcim momentom boli nepochybne dva zlepené góly, ktoré sme dostali v priebehu jedinej minúty uprostred druhej tretiny. Urobili sme tu však čo bolo v našich silách."

Michel Miklík, útočník Slovana

"Myslím si, že sme s veľkým favoritom odohrali vcelku vyrovnaný zápas. Určite tam boli pasáže, v ktorých nás prevýšili, mali viac šancí, ale viackrát nás podržal Jaro. Pred zápasom sme si nepripúšťali, že sme v tomto stretnutí jasným outsiderom, chceli sme tu zahrať, ako najlepšie vieme. Skutočne navrch mali azda len v tých presilovkách."

Tomáš Netík, autor prvého gólu Slovana

"Bojovali sme, ale oni majú vynikajúce mužstvo a po tom, čo sa dostali do dvojgólového vedenia, už to udržali. Aj my sme mali nejaké šance a pri istej súhre okolností sme ešte mohli streliť kontaktný gól a zápas viac zdramatizovať. Ale aj oni mali veľa šancí, nastrelili nejaké tyčky, takže určite vyhrali zaslúžene."

Video najlepších momentov zápasu

Online

60. min. Petrohrad posledné minúty už kontroloval výhru 4:2. Slovan zápas prehral za 63 sekúnd v druhej tretine a vracia sa z Ruska domov.

56. min. Na trestnej lavici sedí opäť Bližňák a do konca zápasu už mu zostáva veľmi málo čase. Stále prehráva o dva góly a len vďaka Janusovi je stále len 2:4.

53. min. Janus fantasticky zabránil Skačkovovi poslať Petrohrad do ešte výraznejšieho vedenia. Ale Petrohrad tlačí a hrá naozaj skvelý hokej.

43. min. Bartovič využil prvú presilovku Slovanu v Petrohrade, Potreboval na to len pár sekúnd. Slovan znížil na 2:4. Rozhodcovia ešte telefonovali videorozhodcovi, ale na stave sa nič nezmenilo, platí 4:2.

42. min. Neuveriteľný gól jednou rukou dal Ponikarovskij a Slovan už prehráva 1:4.

40. min. - Slovan odohral oveľa horšiu druhú tretinu. Tá prvá bola vyrovnaná, v druhej mali domáci obrovskú prevahu a dva góly nemuseli byť všetko čo ukázali. Tretia tretina začne za stavu 3:1 pre domácich.

40. min. - Mojžiš si musel odpočinúť, reaguje zrejme na hokej program na konkurenčnej Jednotke RTVS. Vysielajú tam náboženský film Mojžiš.

37. min - Slovanu sa podarilo zastaviť obrovský nápor domácich, rozhodca však opäť vylúčil Mojžiša. Puk vyhodil mimo klziska a tak zase útočia domáci. Aj toto oslabenie Slovan prežil.

27. min. - Len o pár sekúnd dostal Slovan aj tretí gól, vylúčenia mu výrazne ubrali síl a Petrohrad to všetko potrestal.

26. min. - Pred Martenssonom ešte zachraňoval Janus, ale Šipačjovovu dorážku už nezastavil. Tretia presilovka už skončila gólom.

25. min. - Aj tretí vylúčení hráč je Slovanista. Mário Bližňák si odsedí trest za príliš veľa hráčov na ľade.

22. min. - Slovan sa musel brániť aj druhej presilovej hre súpera, Sersenovo vylúčenie zostalo nepotrestané.

16. min. - Prvým vylúčeným v zápase je Bartovič. Slovan sa ubránil a dokonca Vondrka išiel sám na brankára Saláka. Neskóroval a tak zostáva remíza.

8. min. - Po skvelej akcii Romana Kukumberga vyrovnal Netík na 1:1. Hrá sa naozaj výborný hokej.

5. min. - Skvelú akciu Petrohradu zakončil Panarin strelou za Janusov chrbát. Petrohrad vedie pomerne rýchlo 1:0.

1. min. - Hneď v prvej minúta musel Janus zasiahnuť proti strele Červenku. Aj Petrohrad začal však opatrnejšie

PETROHRAD. "Musíme to vyhrať," žiadal dôrazne od hráčov Slovana Bratislava v Mytišči ich tréner Rostislav Čada (video je nižšie).

Jeho hráčom sa to napokon podarilo a tak nastúpia na piatkový duel na ľade lídra Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad v rovnakej zostave ako práve v stredu pri výhre 1:0 proti Atlantu Mytišči.

Do bránky sa opäť postaví Jaroslav Janus, ktorý predviedol na predmestí Moskvy skvelý výkon a tridsiatimi zákrokmi vychytal svoj prvý shutout v sezóne.

Tréner Rostislav Čada sa rozhodol pred duelom v Petrohrade nemeniť zloženie jednotlivých formácií. Na striedačke budú na šancu opäť čakať Tomáš Mikúš s Richardom Mrázom. Informácie zverejnil web Slovana.

Súboj medzi Petrohradom a Slovanom sa začína o 16.30, v priamom prenose ho vysiela Sport2. SKA nazbieral v tejto sezóne v 24 stretnutiach už 53 bodov, v stredu zdolal Lev Praha hladko 5:0. Slovan má na svojom konte o 30 bodov menej.

Petrohradčania ťahajú sériu štyroch víťazných duelov v rade. Spoliehajú sa predovšetkým na skvelú ofenzívu, v ktorej dominujú Iľja Kovaľčuk, Alexej Ponikarovskij, Roman Červenka a Viktor Tichonov. SKA hrá skvele v presilovkách, dosiahlo v nich už 25 gólov. Slovan súbojom v Petrohrade zakončí súčasnú sériu zápasov v Rusku.