Bayern má rekord na dosah, Lewandowski strelil hetrik

Pep Guardiola sa bude musieť zaobísť bez dvojice zranených hráčov.
Pep Guardiola sa bude musieť zaobísť bez dvojice zranených hráčov. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. nov 2013 o 22:05

Bayern ťahá šnúru 35 zápasov bez prehry. Ak v najbližšom kole porazí Hoffenheim, vyrovná bundesligový rekord.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov sa budú snažiť v sobotňajšom súboji najvyššej nemeckej súťaže proti Hoffenheimu vyrovnať historický bundesligový rekord v počte zápasov v rade bez prehry, musia sa však pritom zaobísť bez dvojice opôr.

Krídelník Arjen Robben a ofenzívny stredopoliar Toni Kroos si z minulotýždňového víťazného zápasu s Herthou Berlín (3:2) odniesli zranenia slabín.

Nie je to problém

"Nie sú ešte celkom fit, no to pre nás nie je problém," uviedol na margo zraneného dua tréner bavorského veľkoklubu a ligového lídra Pep Guardiola.

Podľa španielskeho kouča je Kroos na tom zdravotne trochu lepšie ako Robben. Ako uviedla agentúra Reuters, ich problémy nie sú vážneho charakteru a obaja by mali byť pripravení zasiahnuť do budúcotýždňového duelu Ligy majstrov na trávniku českého šampióna Viktorie Plzeň.

Bayern ťahá v bundeslige šnúru 35 zápasov bez prehry, rekord v tomto smere drží Hamburger SV, ktorý v rokoch 1982-83 neprehral v 36-ich dueloch za sebou. Guardiola by mal mať v sobotu k dispozícii centrálneho obrancu Danteho, Brazílčan si už doliečil reznú ranu na nohe, ktorá ho vyradila z hry na dva týždne.

Lewandowski strelil tri

Na rekord Bayernu odpovedali hráči Borussie Dortmund. V piatkovom zápase 11. kola nemeckej bundesligy zvíťazili nad VfB Stuttgart 6:1, hoci po góle Hagguiho prehrávali.

Ešte do prestávky však "žlto-čierni" otočili skóre a v druhom polčase sa hetrikom blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. Vedie tabuľku strelcov s 9 gólmi.

sumár - 11. kolo

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 6:1 (2:1)

Góly: 19. Papastathopoulos, 22. Reus, 55., 56. a 72. Lewandowski, 81. Aubameyang - 13. Haggui