Tréner - nováčik si zobral v NBA timeout už v 1. minúte

David Joerger (vľavo).
David Joerger (vľavo). (Autor: SITA/AP)
SITA|2. nov 2013 o 13:21

Nový kouč basketbalistov Memphisu David Joerger dohovoril svojim zverencom v zápase so San Antoniom už za stavu 2:3.

SAN ANTONIO. Necelá minúta stačila Davidovi Joergerovi, aby sa pri svojom debute v pozícii hlavného trénera basketbalistov Memphisu postaral o rozruch.

V prvom stretnutí nového ročníka zámorskej NBA na palubovke San Antonia sa jeho zverenci ujali vedenia 2:0, no keď z ďalšej akcie inkasovali trojku, mladý kouč zareagoval nečakane - oddychovým časom.

[content type="avizo-clanok" id="6992231" url-type="sme-article" title="Prečítajte si, ako skvele sa darí v NBA outsiderovi. V noci na nedeľu vyhral aj tretí zápas, v ktorom strácal už 20 bodov"][/content]

Vzal si ho už po 45 sekundách hry. Grizzlies prehrali duel 94:101, keď im nevyšla najmä druhá štvrtina (7:30).

Joerger postúpil na post hlavného trénera z pozície asistenta po odchode Lionela Hollinsa, s ktorým vedenie klubu napriek minulosezónnej účasti tímu vo finále Západnej konferencie nepredĺžilo kontrakt.

Domov»Halové športy»Basketbal»Tréner - nováčik si zobral v NBA timeout už v 1. minúte