Športové výsledky (2. 11. 2013). Halepová zdolala Ivanovičovú. Ajax prehral 0:1, Stoch aj Weiss víťazne

Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Futbal

V úvodnom sobotňajšom zápase 12. kola holandskej ligy prehral Ajax Amsterdam s Vitesse Arnhem 0:1, keď jediný gól zápasu zaznamenal v 90. minúte Kazaišvili.

Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem 0:1 - Stanislav Lobotka (Ajax) nefiguruje v zápise o stretnutí.

AZ Alkmaar - Den Haag 2:0

FC Twente - NEC Nijmegen 2:2 - Samuel Štefánik (Nijmegen) nefiguruje v zápise o stretnutí.

PSV Eindhoven - FC Zwolle 1:1

Rusko - 15. kolo:

Dinamo Moskva - Tom Tomsk 1:0 - Kornel Saláta (Tomsk) sedel na lavičke náhradníkov

Volga Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:2

Zenit Petrohrad - Amkar Perm 1:1 - Tomáš Hubočan (Zenit) sedel na lavičke náhradníkov. Martin Jakubko hral do 79. min, Michal Breznaník (obaja Perm) nefiguruje v zápise o stretnutí

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej maďarskej súťaže:

DVTK Diósgyör - Ferencváros Budapešť 1:4

Kaposvár - Videoton Fehérvár 1:0 - Tomáš Tujvel (Videoton) sedel na lavičke náhradníkov.

Mezökövesd - Pécs 0:1 - Zoltán Harsányi odohral celý zápas, Dominik Fotyik (obaja Mezökövesd) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Akadémia Ferenca Puskása - MTK Budapešť 1:1 - Ľuboš Hajdúch (Akadémia) odchytal celý duel.

Paks - Haladás 0:1 - Peter Molnár (Paks) sedel na lavičke náhradníkov.

V 10. kole gréckej ligy zvíťazil PAOK Solún, v základnej zostave s Miroslavom Stochom, nad Ergotelisom 2:1. O víťazný gól Solúnu sa postaral vo štvrtej minúte nadstaveného času Vukič.

Giannina - Platanias 1:0

PAOK Solún - Ergotelis 2:1 - Stoch (PAOK) odohral celý zápas

Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus 0:1 - Weiss (Olympiakos) hral od 66. minúty

Výsledky sobotňajších stretnutí 14. kola najvyššej rakúskej súťaže:

Rapid Viedeň - Admira Mödling 4:2 - Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas. Matúš Mikuš (Admira) nefiguruje v zápise o stretnutí.

AC Wolfsberger - Grödig 1:1

Ried - Innsbruck 4:0

Red Bull Salzburg - Sturm Graz 1:0 - Dušan Švento (Salzburg) hral do 80. minúty

Výsledky sobotňajších stretnutí 15. kola poľskej Ekstraklasy:

Cracovia Krakov - Korona Kielce 1:2 - Pavol Staňo (Kielce) odohral celý zápas.

Widzew Lodž - Pogon Štetín 2:1

Legia Varšava - Zaglebie Lubin 2:0 - Dušan Kuciak (Legia) nechytal pre zranenie. Ľubomír Guldan a Róbert Jež odohrali celé stretnutie, Boris Godál (všetci Lubin) nehral pre zranenie.

Tenis

Rumunská tenistka Simona Halepová nasadená ako prvá zvíťazila v sobotňajšom úvodnom semifinále koncoročného podujatia Garanti Koza WTA Tournament of Champions v bulharskej Sofii (29. októbra - 3. novembra, dotácia 750 000 USD, tvrdý povrch v hale Arena Armeec) nad Srbkou Anou Ivanovičovou, dvojkou turnaja a šampiónkou zo sezón 2010 a 2011, za 111 minút 2:6, 6:1, 6:3.

Semifinále:

Simona Halepová (Rum.-1) - Ana Ivanovičová (Srb.-2) 2:6, 6:1, 6:3 za 111 minút

Samantha Stosurová (Aus.-4) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-6) 6:1, 1:6, 6:3 za 106 minút

Hokej

Výsledky sobotňajších stretnutí najvyššej fínskej súťaže Liiga:

Lukko Rauma - Ässät Pori 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Ilves Tampere - Jokerit Helskinki 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

JYP Jyväskylä - Pelicans Lahti 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

KaiPa Kuopio - Espoo Blues 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Kärpät Oulu - HPK Hämeenlinna 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

SaiPa Lappeenranta - IFK Helsinki 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola najvyššej švédskej SHL:

Skelleftea - AIK Štokholm 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Färjestad - Lulea 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Växjö - Örebro 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Volejbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola extraligy mužov:

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (18, 11, 14)

60 min, rozhodovali: Servický a Höger, 450 divákov

VK Mirad PU Prešov - VK Prievidza 3:0 (18, 12, 23)

85 min, rozhodovali: Porvazník a Drobňák, 250 divákov

VK Spartak Komárno - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (16, 20, 18)

70 min, rozhodovali: Andrejčák a Fiľo, 300 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola extraligy žien:

Volley project UKF Nitra - VISTA real Pezinok 3:0 (25, 14, 25)

84 min, rozhodovali: Szász a Pivarček, 150 divákov

VK Spišská Nová Ves - VŠK Paneurópa Bratislava 2:3 (-23, 18, -13, 23, -12)

142 min, rozhodovali: Čunočka a Daruľa, 500 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola Stredoeurópskej ligy žien:

VK Doprastav Bratislava (SR) - Askö Linz-Steg (Rak.) 3:0 (17, 15, 19)

65 min, rozhodovali: Ujháziová a Bátkaiová-Katonová (obe Maď.)

Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) - Slávia EU Bratislava (SR) 3:0 (17, 20, 20)

78 min, rozhodovali: Zidaničová a Milinovič (obaja Chor.)

Calcit Kamnik (Slovin.) - Vasas-Óbuda Budapešť (Maď.) 3:0 (23, 20, 21)

TEVA Gödöllő (Maď.) - SVS Post Schwechat (Rak.) 0:3 (-22, -22, -22)

Basketbal

Ženy - extraliga:

BKŽ Levice - BK Petržalka 53:61 (16:22, 10:14, 13:13, 14:12)

Najviac bodov: Babariková 22, Ozdincová 10, Štefaňáková 8 - Smuteková a Slezáriková po 13, Matúšková 11

TH: 18/14 - 13/8, fauly: 16 - 18, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Pipíška a Szibilla a Bartoš, 120 divákov

ŠBK Šamorín - BK SOUŽ Cassovia Košice 105:52 (25:8, 26:14, 31:16, 23:14)

Najviac bodov: Vyňuchalová 21, Sujová 20 - Nagyová 8, Jassová 7

TH: 13/11 - 18/13, fauly: 17 - 15, trojky: 8 - 1, rozhodovali: Ženiš, Turčin, Čepan, 100 divákov

Stredoeurópska liga - 9. kolo:

Good Angels Košice - CEKK Cegléd 91:40 (20:8, 29:5, 23:9, 19:18)

Najviac bodov Košíc: Piersonová 19, Abdiová 14, Levčenková 12

Piešťanské Čajky - PINKK Pécsi 424 70:58 (23:10, 21:17, 13:21, 13:10)

Najviac bodov Piešťan: M. Páleníková 14, Bartooňová 13, Krč-Turbová 12

Aluinvent DVTK Miškovec - Rücon Spišská Nová Ves 80:69 (18:21, 16:14, 22:20, 24:14)

Najviac bodov Spišskej Novej Vsi: Whitcombová 26 (4 trojky), Slimáková 17, O'Rourkeová 11

Uniqa Euroleasing Šopron - MBK Ružomberok 62:42 (22:11, 14:14, 15:8, 11:9)

Najviac bodov Ružomberka: S. Murphyová a Stalvantová po 10, Černáková 5

Nový Záhreb - PEAC Pécs 63:57 (20:7, 14:16, 14:15, 15:19)

Formula 1

Veľká cena Abú Zabí - sobota - tretí meraný tréning:

1. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 1:41,349 min, 2. Mark Webber (Aus.) Red Bull 1:41,571, 3. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:41,580, 4. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:41,721, 5. Romain Grosjean (Fr.) Lotus 1:41,832, 6. Jenson Button (V. Brit.) McLaren 1:41,956

Triumfom tímu Red Bull sa skončila kvalifikácia na Veľkú cenu formuly 1 v Abú Zabí. Najrýchlejší čas zajazdil a pole-position na štarte nedeľňajších pretekov si vybojoval Austrálčan Mark Webber pred čerstvým štvornásobným majstrom sveta Nemcom Sebastianom Vettelom. Tretie miesto na štartovom rošte si vybojoval Nemec Nico Rosberg na Mercedese.

Výsledky kvalifikácie:

1. Mark Webber (Aust./Red Bull) 1:39,957 min, 2. Sebastian Vettel (Nem./Red Bull) 1:40,075, 3. Nico Rosberg (Nem./Mercedes) 1:40,419, 4. Lewis Hamilton (V.Brit./Mercedes) 1:40,501, 5. Kimi Räikkönen (Fín./Lotus) 1:40,542, 6. Nico Hülkenberg (Nem./Sauber) 1:40,576, 7. Romain Grosjean (Fr./Lotus) 1:40,997, 8. Felipe Massa (Braz./Ferrari) 1:41,015, 9. Sergio Perez (Mex./McLaren) 1:41,068, 10. Daniel Ricciardo (Aust./Toro Rosso) 1:41,111, 11. Fernando Alonso (Šp./Ferrari), 12. Paul Di Resta (V.Brit./Force India), 13. Jenson Button (V.Brit./McLaren), 14. Jean-Eric Vergne (Fr./Toro Rosso), 15. Pastor Maldonado (Venez./Williams), 16. Valtteri Bottas (Fín./Williams), 17. Esteban Gutierrez (Mex./Sauber), 18. Adrian Sutil (Nem./Force India), 19. Giedo van der Garde (Hol./Caterham), 20. Jules Bianchi (Fr./Marussia), 21. Charles Pic (Fr./Caterham), 22. Max Chilton (V.Brit./Marussia)