AKTUALIZOVANÉ 7:16

Halák vychytal nájazdy a St. Louis vyhralo v Montreale

Peter Budaj v zápase proti St. Louis nenastúpil, chytala jednotka domácich Carey Price.

Halák vychytal penalty a St. Louis vyhral.(Zdroj: SITA/AP)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

BRATISLAVA. Jaroslavi Halákovi sa návrat do Montrealu, kde hral do roku 2010, podaril. Svojmu súčasnému zamestnávateľovi St. Louis urobil radosť a vychytal samostatné nájazdy a jeho klub tak vyhral 3:2.

V poslednej minúte riadneho hracieho času chytil trestné strieľanie Tomáša Plekanca a potom v rozstrele nepustil za svoj chrbát žiaden z pukov.

"Je vždy pekné vrátiť sa do Bell Centra a hrať v ňom zápas. Je to ešte krajšie, keď vyhráte," povedal Halák, ktorý za Canadiens hrával v rokoch 2006 až 2010.

Ružinovský odchovanec mal v zápase 25 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráči zblokovali 38 pokusov súpera. Halák sa ako hráč Blues predstavil v Montreali druhýkrát, vlani v januári vychytal shutout.

Útočník St. Louis Alexander Steen strelil v trinástom stretnutí sezóny trinásty gól a je najlepším strelcom súťaže. V rozstrele bol jediným úspešným exekútorom nájazdu T.J. Oshie.

Kopecký opäť nebodoval

Dramatický záver zápasu videli diváci v Caroline, ktorá zdolala Philadelphiu 2:1 po predĺžení. Viac radosti mal domáci Andrej Sekera, ktorý odohral 23:07 min.

Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút a mal jeden strelecký pokus. V 57. min otvoril skóre hosťujúci Scott Hartnell, 53 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Jordan Staal a v 63. min rozhodol o výhre Hurricanes Manny Malhotra.

Ani v pätnástom zápase ročníka nebodoval Tomáš Kopecký z Floridy, v utorok sa mu nepodarilo skórovať z dvoch ohrození bránky Edmontonu. O výhre Oilers 4:3 rozhodol v predĺžení pri presilovke Mark Arcobello.

Edmonton v záverečnej desaťminútovke stratil vedenie 3:1, dva body však napokon získal. Obranca Bostonu Zdeno Chára bol najvyťaženejším mužom zápasu s Dallasom, keď odohral 29:16 min. Bruins odchádzali zo súboja s bodom, keď prehrali 2:3 po sam. nájazdoch.

Gáboríkov tím prehral

Vo štvrtom stretnutí v rade nebodoval Marián Gáborík z Columbusu, jeho Blue Jackets prehrali s Ottawou 1:4. Gáborík ohrozil počas 20-minútového pobytu na ľade náhradníka v bránke Senators Robina Lehnera dvakrát.

Senators výhrou nad Columbusom ukončili päťzápasovú sériu bez výhry. Columbus prehral štvrtýkrát v rade.

Po zranení sa úspešne vrátil do zostavy Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý sa stal prvou hviezdou súboja proti New York Islanders (6:2). Na výhre sa podieľal troma bodmi (2+1).

V šiestej sérii nájazdov rozhodol o výhre Phoenixu nad Vancouverom 3:2 Antoine Vermette. Coyotes dosiahli piate víťazstvo v rade, posledné tri stretnutia vo vlastnej hale vyhrali v rozstreloch, dvakrát rozhodol Vermette. Phoenix ešte doma v tejto sezóne v riadnom hracom čase neprehral.

Boston - Dallas 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Krug (R. Smith, Soderberg), 52. Lucic (D. Hamilton, Krejčí) - 4. Jamie Benn (Ničuškin, Jordie Benn, 58. Fiddler (z tr. strieľania), rozhodujúci sam. nájazd Peverley

Columbus - Ottawa 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 44. Umberger (Ťutin, Dubinsky) - 15. E. Karlsson, 20. C. MacArthur (B. Ryan, Turris), 54. Neil (Spezza, Gryba), 60. E. Karlsson (Spezza, M. Michálek)

Washington - New York Islanders 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)

Góly: 24. Carlson, 25. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 27. Johansson (Brouwer, Nicklas Bäckström), 29. Urbom (T. Wilson, Oleksy), 38. Ovečkin (Johansson, Nicklas Bäckström), 56. T. Wilson (Ovečkin, Grabovskij) - 6. Tavares (Nielsen, Okposo), 25. Okposo (Tavares, A. MacDonald)

Montreal - St. Louis 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. R. Bourque (A. Markov, Subban), 35. Bournival (B. Gionta) - 3. Steen (Backes), 51. C. Stewart (Shattenkirk, Sobotka), rozhodujúci sam. nájazd Oshie

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 25 úspešných zákrokov.

Florida - Edmonton 3:4 po predĺžení (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 11. M. Goc (Huberdeau, Fleischmann), 51. Upshall (Winchester, B. Campbell), 60. Upshall (M. Goc, Kulikov) - 17. Larsen (Nugent-Hopkins, B. Gordon), 23. Arcobello (B. Gordon, R. Jones), 23. Fedun (Nugent-Hopkins, Eberle), 62. Arcobello (Hemský, B. Gordon)

Carolina - Philadelphia 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 60. J. Staal (E. Staal, Tlustý), 63. Malhotra (Hainsey) - 57. Hartnell (Timonen, Giroux)

Minnesota - Calgary 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 10. M. Koivu (Parise, Coyle), 27. Parise (R. Suter, M. Koivu), 49. Fontaine (Cooke, Brodziak), 49. Konopka (T. Mitchell, Scandella), 54. Parise (M. Koivu, R. Suter) - 6. Hudler (Bouma, Billins).

Phoenix - Vancouver 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. R. Vrbata (Hanzal), 38. Doan (Yandle, Moss), rozhodujúci sam. nájazd Vermette - 21. Hamhuis (Santorelli), 25. Kesler (H. Sedin, D. Sedin)

San Jose - Buffalo 4:5 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Havlát (B. Stuart, D. Boyle), 44. T. Kennedy (Vlasic), 45. T. Hertl (Hannan, J. Thornton), 57. Wingels (Havlát, T. Hertl) - 23. Stafford (McBain, Larsson), 26. McCormick (Stafford, Girgensons), 42. Ennis (Hodgson, Moulson), 48. Tallinder (Ennis, Hodgson), rozhodujúci sam. nájazd Hodgson.