Prievidza vyhrala v Handlovej. Športové výsledky (6. 11. 2013)

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Tenis

finále Masters Londýn

B-skupina

David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.-6) - Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-7) 6:4, 7:6 (5) za 90 minút

A-skupina

Rafael Nadal (Šp.-1) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) 7:6 (5), 7:6 (6) za 134 minút

Tabuľka A-skupiny dvojhry:

1. Nadal 2 2 0 4:0 26:17 4 . istota postupu do semifinále

2. Wawrinka 2 1 1 3:3 30:26 2

3. Berdych 1 0 1 1:2 13:18 0

4. Ferrer 1 0 1 0:2 5:12 0

Legenda: poradie, hráč, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:3, 6:7 (0), 6:3, Rafael Nadal (Šp.-1) - David Ferrer (Šp.-3) 6:3, 6:2

Body: Fraczyk, Pfeffer a K. Molnár po 2, štvorhra Pfeffer/K. Molnár

Slovinsko "21" - CVSE Swietelsky Wewalka Celldömölk (Maď.) preložili na 26. 11. o 17.00 h.

Poradie: 1. Stockerau 10 bodov, 2. Celldömölk 9, 3. Slovensko "21" 6, 4. Slovinsko "21" 3

B-skupina:

Rakúsko "21" - STK Dr. Časl Záhreb (Chor.) 1:6

NTK Kema Puconci (Slovin.) - Pénzügyör SE (Maď.) 2:6

Poradie: 1. Záhreb 12, 2. Pénzügyör 8, 3. Rakúsko "21" 8, 4. Puconci 4

Superliga žien - 4. kolo

A-skupina:

MSK Malacky (SR) - Linz AG Froschberg (Rak.) odložili, termín zatiaľ nie je známy.

Poradie: 1. Postás 3, 2. Linz AG Froschberg 3, 3. Malacky 2

B-skupina:

HASTK Mladost Iskon Záhreb (Chor.) - Szekszárd AC (Maď.) 6:2

Slovensko "21" - SVS Ströck (Rak.) preložili na 15. 11. o 17.00 h

Poradie: 1. Záhreb 9, 2. Szekszárd 8, 3. Ströck 4, 4. Slovensko "21" 3

C-skupina:

SKST ČSAD Hodonín (ČR) - Budaörsi 2iSC (Maď.) preložili na 27. 11. o 18.00 h.

Poradie 1. LZ Linz-Froschberg 6, 2. Budaörsi 2iSC 4, 3. Hodonín 2

Polish Open v poľskej Spale

Výsledky - streda

Dvojhra mužov - kvalifikácia - 1. skupina:

Samuel Novota (SR) - Alberto Mino (Ekv.) 4:2 (7, -10, 12, -9, 5, 8)

Samuel Novota (SR) - Ruwen Filus (Nem.) 0:4 (-8, -4, -2, -7)

16. skupina:

Thomas Keinath (SR) - Eric Jouti (Braz.) 4:1 (7, 4, 8, -8, 5)

Dvojhra hráčov do 21 rokov - kvalifikácia - 15. skupina:

Samuel Novota (SR) - Pawel Koziel (Poľ.) 3:1 (7, 6, -8, 9)

Hádzaná

extraliga mužov 2013/2014 - predohrávka 10. kola

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 27:43 (14:22)

Najviac gólov: R. Demovič 7, K. Zechmeister 5, M. Volentics 5/2 - Antl 7/2, T. Urban 7/1, Hrstka 6

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčení: 5 - 1, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula ml., 250 divákov

dohrávka 9. kola

Hlohovec - Slovensko "20" 40:23 (20:12)

Najviac gólov: M. Baláž 8/2, Miženko 7, F. Zaťko a Dudáš po 4 - L. Urban 8, J. Urban 4, Wilga 3

Pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčení: 4 - 4, ČK: 57. J. Urban (SR "20") za hrubý faul, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 400 divákov

Hádzaná - WHIL - predohrávka 9. kola

ŠKP Piccard Senec - DHK Baník Most 16:44 (10:23)

Najviac gólov: Kodajová 7, Štetáková 2, Morsdorfová 2/1 - K. Vysloužilová, Janoušková po 6, Ryšánková a Borovská po 5/1

Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Gábriš a Klinka (obaja SR), 53 divákov

DHC Slavia Praha - HC Veselí nad Moravou 35:20 (16:10)

Najviac gólov: Kutlvašrová 8, Keclíková 7, Knedlíková, Jonášová po 5 - Hvostálová 6, Bačíková 5, Tomečková 3. Rozhodovali: L. Friesel, B. Friesel, vylúčené: 3:3, 7 m hody: 4/3 - 3/2, 80 divákov

Basketbal

Slovak Sport.tv Basket extraliga mužov - 9. kolo:

BK Levickí Patrioti - ŠKP Banská Bystrica 75:72 (17:15, 29:15, 8:15, 21:27)

Najviac bodov: Anuna 27, Lockhart 21, N. Wright 11 - R. Grznár 20, Žiak 15 (4 trojky), Rendla 13 (3 trojky)

TH: 34/24 - 29/18, fauly: 20 - 26, trojky: 3 - 8, rozhodovali: Kúkelčík, Turčin a Margala, 850 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Com Therm Komárno 87:102 (47:58)

Najviac bodov: Evans 19, Hovaňák 17, Sek 15 - Joyner 21, Myles 20, Bilič 13, 600 divákov

MBK Handlová - BC Prievidza 60:74 (25:37)

Najviac bodov: Mrviš 14, Štorcel, Savič po 12 - Batina 23, Guede, Klarič po 10, 800 divákov.

Hokej

Slovensko "17" - USA "17" 2:8 (0:3, 1:4, 1:1)

Góly SR: 28. M. Roman, 58. R. Bondra

Martin Hrnčár (tréner SR "17", zdroj: hockeyslovakia.sk): "Hrali sme evidentne proti súperovi z úplnej inej ligy. Mladí Američania prišli na Slovensko z An Arbor, kde majú centralizovanú prípravu reprezentačného družstva do 17 rokov a hrajú v najvyššej americkej juniorskej ligu. Na ľade ich bola evidentná ich zohranosť. Boli nesmierne silní fyzicky, korčuliarsky, s pukom. Hoci sme v úvode držali silného súpera na dištanc, Američania boli veľmi dôrazní pred bránkou a prvé dva góly dali tečovanými strelami. Aj po prvej prestávke sme boli o krok pomalší a súper strelil štyri rýchle góly. Do poslednej tretiny sme vstúpili s tým, že sa pokúsime prehusťovať stredné pásmo, čo sa nám aj čiastočne podarilo. Napriek tomu, že našich najlepších hráčov sme posunuli do osemnástky, do reprezentácie prišli najlepší hráči z domácich klubov, ktorí v doraste dominujú. Na vlastnej koži sa však presvedčili, že na medzinárodnú úroveň to nestačí. Pre našich hráčov bol dnešný zápas obrovskou školou. Uvidíme, ako sa poučia a predvedú na turnaji.“

I. liga

Predohrávka 27. kola

HK Trnava - HC 07 Detva 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Hlinka, 63. Macháč - 30. Fajčák. Rozhodovali: Fridrich - Kovalík, Návratek, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 150 divákov.

Volejbal

2. kolo, Challenge Cup, 1. zápas

Andreoli Latina - Chemes Humenné 3:0 (13, 18, 21)

63 minút, rozhodovali Demirdelen (Tur.) a Georgiadis (Gr.)

Prvý set bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí pri prvom technickom oddychovom čase viedli 8:3. Aj po ňom svoje vedenie navyšovali a pohodlne si prišli po vedenie 1:0. Druhé dejstvo bolo už vyrovnanejšie a Humenčania v úvode setu dokonca viedli 1:0 a 2:1. Domácim sa ale rýchlo podarilo otočiť (8:3), neskôr narástlo ich vedenie na deväť bodov (19:10) a za stavu 24:18 prvý využitý setbal znamenal ich vedenie 2:0. Tretí set bol ale nečakane vyrovnaný a od stavu 3:3 viedli dlho Humenčania, ktorí si vypracovali postupne až päťbodové vedenie (12:7, 15:10). Taliani potom začali postupne náskok Slovákov doťahovať a podarilo sa im to pri 18:18. Rozhodujúci okamih prišiel zo stavu 20:20, keď domáci ušli šnúrou troch bodov na 23:20 a aj keď hostia ešte znížili (21:23), prvý mečbal domácich za stavu 24:21 znamenal ich víťazstvo 3:0.