Rosol i Lacko postúpili do semifinále Slovak Open

(Autor: SITA/AP)
TASR|8. nov 2013 o 16:22

Víťazi z dvoch poslených ročníkov sa môžu stretnúť vo finále.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko sa rovnako ako vlani prebojoval do semifinále dvojhry na bratislavskom challengeri Slovak Open. Šampión z roku 2011 si vo štvrťfinále ako nasadená štvorka poradil s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny v dvoch setoch 6:4 a 6:3.

V sobotňajšom dueli o postup do finále nastúpi o 14.00 h proti Nemcovi Janovi-Lennardovi Schruffovi. Zverenec trénera Ladislava Simona má už istú prémiu 3250 eur a 35 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Lackovi vyšiel úvod zápasu s Džumhurom, keď v piatom geme po skvelom bekhendovom longlajne prelomil podanie súpera a ujal sa vedenia 3:2. Finalista challengeru v Košiciach síce hneď vzápätí kontroval rebrejkom, no v siedmej hre Lacko opäť zobral Bosniakovi servis a prvý set sa stal jeho korisťou.

Na začiatku druhého dejstva sa najlepší slovenský singlista po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Lacko má rovnako ako obhajca titulu Čech Lukáš Rosol šancu stať sa prvým dvojnásobným singlovým víťazom Slovak Open.

dvojhra - štvrťfinále:

Lukáš Rosol (1-ČR) - Adrian Ungur (Rum.) 6:2, 6:2,

Jan-Lennard Struff (Nem.) - Sergij Stachovskij (8-Ukr.) 4:6, 6:1, 7:6 (3)

Lukáš LACKO (4-SR) - Damir Džumhur (BaH) 6:4, 6:3

Igor Sijsling (3-Hol.) - Kenny de Schepper (7-Fr.) 7:6 (1), 6:3

štvorhra - semifinále:

Gero Kretschmer, Jan-Lennard Struff (Nem.) - Michail Jelgin, Michal Mertiňák (Rus./SR-3) 6:7 (4), 7:5, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 102 minút

Henri Kontinen, Andreas Siljeström (Fín./Švéd.) - Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.-4) 7:5, 6:3 za 62 minút