Slovák Gonda je šampiónom formulového seriálu F3 Open Cup

Richard Gonda(v strede) vyhral aj preteky v Monze pred Talianom Tommasom Menchinim a Che Won Limom z Kórejskej republiky. (Autor: FOTOSPEEDY)
SITA|9. nov 2013 o 18:36

V cieli už Slováka vítali členovia tímu Drivex s tabuľkou šampióna a oslavy sa mohli začať. V cieli mu patrilo ďalších 6 bodov a 15-bodový náskok na 1. mieste Championship Copa.

BRNO. Slovenský automobilový pretekár Richard Gonda získal titul šampióna v európskom seriáli Formula 3 Open Cup.

V predposledných pretekoch sezóny na španielskom okruhu Catalunya pri Barcelone skončil v triede F308 na 3. mieste tesne pred svojím rivalom v boji o titul Britom Cameronom Twynhamom.

V celkovom poradí tak jazdec tímu Drivex zvýšil svoj náskok na 15 bodov a pred poslednou jazdou roka mu už majstrovský titul nik nevezme.

V cieli ho už vítali členovia tímu Drivex s tabuľkou šampióna a oslavy sa mohli začať. Devätnásťročný Banskobystričan neskrýval radosť.

"Po veľmi problémovej kvalifikácii som mal 4. miesto na štarte, ktorá však reálne neodzrkadľovala našu rýchlosť, takže som vedel, že v pretekoch budeme mať možnosť bojovať o pódium. Napokon všetko vyšlo ako malo, ďakujem za podporu celej mojej rodine, priateľke, tímu a všetkým, ktorí ma po celý rok povzbudzovali. Som nesmierne šťastný," povedal Gonda.

Slovenský pretekár odštartoval rozumne, v prvej šikane si dal pozor a vyhol sa prípadnej kolízii. Zo šiesteho miesta potom útočil a v priamom súboji o 3. miesto zdolal aj Twynhama. V cieli mu teda patrilo ďalších 6 bodov a 15-bodový náskok na 1. mieste Championship Copa.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Slovák Gonda je šampiónom formulového seriálu F3 Open Cup