Federer zdolal Del Potra a postúpil do semifinále

Roger Federer na Turnaji majstrov ešte skončiť nechce.
Roger Federer na Turnaji majstrov ešte skončiť nechce. (Autor: SITA/AP)
TASR|9. nov 2013 o 18:51

Šesťnásobný víťaz Turnaja majstrov Federer sa v boji o finále stretne s jednotkou podujatia Španielom Rafaelom Nadalom.

LONDÝN. Švajčiarsky tenista Roger Federer vyhral v sobotňajšom zápase B-skupiny Turnaja majstrov v londýnskej O2 aréne nad Argentínčanom Juanom Martinom Del Potrom po trojsetovej bitke 4:6, 7:6 a 7:5 a postúpil do semifinále.

Turnajová šestka Federer stratil prvý set, keď prehrával už 1:5, no zlepšeným výkonom sa dostal do hry, stratu však už nezmazal. Druhý set dospel až do tajbrejku, kde si disponovaný Federer vybojoval štyri setbaly za stavu 2:6 a premenil hneď ten prvý.V poslednom sete viedol 25-ročný Juhoameričan nasadený ako číslo štyri 3:0, keď v druhom geme prelomil súperovi podanie, ale Federer si stratený servis dokázal vziať späť na 2:3 a potvrdil to vyrovnaním na 3:3. V týchto fázach sa hral skvelý tenis, v ktorom v závere setu uspel skúsený 32-ročný Švajčiar.

Šesťnásobný víťaz podujatia Federer sa v boji o finále stretne s jednotkou podujatia Španielom Rafaelom Nadalom. Iba raz z dvanástich štartov na koncoročnom turnaji elitnej svetovej osmičky sa mu nepodarilo postúpiť medzi posledných štyroch.

"Ani si veľmi neoddýchnem a už budem zajtra späť. Pokúsim sa pripraviť čo najlepšie. Rád by som Rafovi trochu sťažil život," povedal bezprostredne po zápase 17-násobný grandslamový víťaz.

Výsledky - dvojhra - sobota

B-skupina

Novak Djokovič (Srb.-2) - Richard Gasquet (Fr.-8) 7:6 (5), 4:6, 6:3 za 130 minút

Roger Federer (Švaj.-6) - Juan Martín Del Potro (Arg.-4) 4:6, 7:6 (2), 7:5 za 147 minút

Konečná tabuľka B-skupiny:

1. Djokovič 3 3 0 6:3 50:40 6 - postup do semifinále

2. Federer 3 2 1 5:3 43:42 4 - postup do semifinále

3. Del Potro 3 1 2 4:5 48:48 2

4. Gasquet 3 0 3 2:6 37:48 0

Legenda: poradie, hráč, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Juan Martín Del Potro (Arg.-4) - Richard Gasquet (Fr.-8) 6:7 (4), 6:3, 7:5, Novak Djokovič (Srb.-2) - Roger Federer (Švaj.-6) 6:4, 6:7 (2), 6:2, Roger Federer (Švaj.-6) - Richard Gasquet (Fr.-8) 6:4, 6:3, Novak Djokovič (Srb.-2) - Juan Martín Del Potro (Arg.-4) 6:3, 3:6, 6:3

Konečná tabuľka A-skupiny:

1. Nadal 3 3 0 6:1 39:30 6 - postup do semifinále

2. Wawrinka 3 2 1 4:4 48:39 4 - postup do semifinále

3. Berdych 3 1 2 4:4 38:39 2

4. Ferrer 3 0 3 1:6 25:42 0

Prehľad výsledkov: Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) - Tomáš Berdych (ČR-5) 6:3, 6:7 (0), 6:3, Rafael Nadal (Šp.-1) - David Ferrer (Šp.-3) 6:3, 6:2, Tomáš Berdych (ČR-5) - David Ferrer (Šp.-3) 6:4, 6:4, Rafael Nadal (Šp.-1) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) 7:6 (5), 7:6 (6), Rafael Nadal (Šp.-1) - Tomáš Berdych (ČR-5) 6:4, 1:6, 6:3, Stanislas Wawrinka (Švaj.-7) - David Ferrer (Šp.-3) 6:7 (3), 6:4, 6:1 za 140 minút