Tatran Prešov naložil Partizanu Belehrad 46 gólov

Partizan Belehrad hráčom Tatrana Prešov nebol súperom.
Partizan Belehrad hráčom Tatrana Prešov nebol súperom. (Autor: TASR)
SITA|9. nov 2013 o 21:28

Prešovský uragán hneď po zmene strán priniesol vedenie 32:8.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili prvú polovicu základnej časti 3. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" vysokým víťazstvom, keď v sobotňajšom stretnutí 9. kola zdolali doma srbský klub RK Partizan Belehrad 46:19 (24:8).

Hostia dokázali ako-tak držať krok len v prvej štvrťhodine, ktorú prehrali 5:8. V ďalšom priebehu I. polčasu sa v Tatran handball aréne odohrávala exhibícia v podaní Šarišanov. Tí z pevnej defenzívy prechádzali do smrtiacich kontier a gólovou lavínou zabávali divákov.

Publikum odmenilo vydarené akcie, ktoré nechýbali ani v druhom polčase, potleskom. Prešovský uragán hneď po zmene strán priniesol vedenie 32:8. Domáci si užívali duel, v ktorom ich napokon len štyri góly delili od dosiahnutia "magickej" päťdesiatky. Najlepším strelcom Tatrana bol s ôsmimi presnými zásahmi pravý krídelník Tomáš Urban.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa s bilanciou 7 víťazstiev - 2 prehry a ziskom 21 bodov prepracovali na čelo tabuľky v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014. Úradujúci slovenský šampión sa v tejto súťaži najbližšie predstaví v stredu 13. novembra o 18.00 h, keď odvetnú časť začne domácim súbojom 10. kola proti bieloruskému tímu Meškov Brest.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom South Stream League - 9. kolo

Tatran Prešov (SR) - RK Partizan Belehrad (Srb.) 46:19 (24:8)

Najviac gólov: T. Urban 8/1, Krzysztofik 6, Antl a Hrstka po 6/2 - Marsenič 7, M. Rašič a Ilič po 3

Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.), 2518 divákov