Jasná penalta, videl Mourinho sporný gól v nastavenom čase

Hráči West Bromwich rozhodcovi nemohli uveriť, že v šiestej minúte nastavenia píska penaltu. (Autor: SITA/AP)
Michal Trško|10. nov 2013 o 16:36

Jasná penalta, hovorí tréner Chelsea Jose Mourinho o spornom góle v nastavenom čase zápasu s West Bromwich Albion. Hosťujúci tréner má presne opačný názor.

Chelsea vyrovnala svoj sobotňajší ligový zápas gólom z penalty v šiestej minúte nastaveného času. Hoci West Bromwich v zápase určite nebol favorit, nakoniec sa jeho hráčom bod zo zápasu v Londýne málil.

„Videl som to dva, alebo trikrát. Bola to jasná penalta,“ rezolútne odmietol pre BBC diskusie na tému správnosti rozhodnutia portugalský tréner Chelsea Jose Mourinho.

Hrdý a pyšný tréner

„Rozhodca počas zápasu urobil veľa chýba, ale v tomto prípade sa nepomýlil,“ dodal Mourinho.

Presne opačný názor mal tréner hosťujúceho West Bromwich Albion."Som veľmi nahnevaný, ale zároveň som veľmi hrdý, hrali sme dnes fantasticky," povedal tréner Steve Clarke.

Prvý gól bol naviac pre jeho mužstvo trochu smolný, Eto'o šikovne využil zmätok v obrane.

„Ten chlapec vbehol do šestnástky, úmyselne sa hodil na zem a rozhodca na to naletel,“ povedal Clarke o penaltovom zákroku.

Pískať na štadióne Chelsea je podľa neho náročné, podobné veľké štadióny môžu rozhodcov ovplyvniť.

V držaní lopty bola Chelsea jasne lepšia

„V druhom polčase sme hrali naozaj dobre a zaslúžili sme si všetky tri body,“ dodal Clarke.

Mourinho naopak ešte spochybnil druhý gól hostí. Nasledoval podľa neho po faule, ktorý si rozhodca nevšimol.

Chelsea v zápase dosiahla 69 percent v štatistike držania lopty, na strely vyhrala 17:11, na bránku 7:3 a na rohy 9:4. Domáci faulovali 11 krát, West Bromwich 15. Čísla na svojom webe uvádza BBC.

O faule a následnej penalte však čísla veľa nepovedia. Pozrite sa preto a rozhodnite sami.

FC Chelsea - West Bromwich 2:2 (1:0)

Góly: 45.+ Eto'o, 90.+ Hazard (z pok. kopu) - 60. S. Long, 68. Sessegnon

Zákrok, po ktorom nasledovala penalta

Nedeľné zápasy Premier League

Tottenham Hotspur - Newcastle United 0:1 (0:1)

Gól: 13. Remy

Sunderland - Manchester City 1:0 (1:0)

Gól: 21. Bardsley

Domov»Futbal»Anglicko»Jasná penalta, videl Mourinho sporný gól v nastavenom čase