Minnesota po dlhom čase zdolala Los Angeles Lakers

(Autor: SITA/AP)
SITA|11. nov 2013 o 08:01

Timberwolves naposledy zdolali Lakers v marci 2007.

NEW YORK. Basketbalisti San Antonia zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase zámorskej NBA na palubovke New York Knicks 120:89.

V siedmom stretnutí sezóny dosiahli Spurs šiestu výhru a sú na 1. mieste tabuľky Západnej konferencie. Knicks uspeli zo šiestich duelov len dvakrát a sú na chvoste Východnej konferencie.

Tímu z New Yorku sa podarilo ubrániť v nedeľu Tima Duncana (11 bodov). V drese hostí bol najlepším strelcom Danny Green s 24 bodmi. Spurs mali 54-percentnú úspešnosť streľby z poľa, čo je ich tohtosezónne maximum.

Kevin Durant z Oklahoma City strelil 33 bodov pomohol Thunder zdolať Washington 106:105 po predĺžení. Súboj nedohrali po dvojnásobných technických chybách a vzájomnom konflikte domáci Russell Westbrook a hosťujúci Nene.

Minnesota ukončila sériu 22 neúspechov proti Los Angeles Lakers, keď svojho súpera zdolala 113:90.

Základ úspechu položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o 24 bodov. Phoenix pokračoval v prekvapujúcich výkonoch a tešil sa z piatej výhry v sezóne, keď zdolal New Orleans 101:94.

New York - San Antonio 89:120 (17:35, 28:26, 15:29, 29:30)

Najviac bodov: C. Anthony a Bargnani po 16, World Peace 13 - D. Green 24 (10 doskokov), Leonard 18, Parker 17

Phoenix - New Orleans 101:94 (19:16, 23:22, 29:27, 30:29)

Najviac bodov: Bledsoe 24, Markieff Morris 23, G. Green 15 - Jason Smith 22, Holiday a Morrow po 16

Oklahoma City - Washington 106:105 po predĺžení (27:24, 10:18, 28:31, 31:23 - 10:9)

Najviac bodov: Durant 33 (13 doskokov), Ibaka 25 (12 doskokov), Westbrook 13 - Beal 34, Ariza 15, Nené 14

Los Angeles Lakers - Minnesota 90:113 (23:47, 25:20, 28:23, 14:23)

Najviac bodov: S. Blake 19, Meeks 16, P. Gasol 11 (11 doskokov) - Kevin Martin 27, Love 25 (13 doskokov), Brewer 17

Domov»Halové športy»Basketbal»Minnesota po dlhom čase zdolala Los Angeles Lakers