Djokovič vyhral finále s Nadalom v dvoch setoch

Novak Djokovič v prvom sete finále proti Nadalovi, ktorý vyhral 6:3.
Novak Djokovič v prvom sete finále proti Nadalovi, ktorý vyhral 6:3. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. nov 2013 o 21:53

Marrero s Verdascom triumfovali vo finále štvorhry. Španieli na koncoročnom Turnaji majstrov v Londýne zdolali bratov Bryanovcov.

LONDÝN. Srbský tenista Novak Djokovič obhájil titul na Turnaji majstrov, keď vo finále v londýnskej O2 aréne zdolal svetovú jednotku Španiela Rafaela Nadala za 1:36 h v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu tak na koncoročnom podujatí ATP World Tour triumfoval po rokoch 2008 a 2012 tretíkrát v kariére, maximom Nadala zostáva neúspešné finále 2010.

Dvadsaťšesťročný Djokovič odplatil súperovi prehru z tohtoročného finále US Open, odvtedy ťahá šnúru už 22 víťazných zápasov.

V bilancii vzájomných stretnutí s Nadalom znížil rodák z Belehradu na 17:22. Nadal napriek prehre po tretí raz v kariére zavŕši sezónu ako líder svetového rebríčka ATP Entry, predtým sa mu to podarilo v rokoch 2008 a 2010.

Dvojhra - finále:

Novak Djokovič (2-Srb.) - Rafael Nadal (1-p.) 6:3 a 6:4

"Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali i celému môjmu tímu, pretože tenis nie je individuálny šport a bez pomoci by som takýto úspech nedosiahol," povedal Djokovič priamo na dvorci po skončení zápasu.

"Londýn je skvelým miestom na zakončenie sezóny s vynikajúcim publikom. Gratulujem aj Rafovi, pretože predviedol parádnu sezónu a je neuveriteľné, čo po návrate zo zranenia ukázal."

Nadal priznal, že vo finále na Djokoviča nemal. "Musím pogratulovať skvelému hráčovi ako je Novak. Odohral si to dnes perfektne a prajem ti všetko dobré aj vo finále Davisovho pohára. Podľahol som hráčovi, ktorý bol tentoraz o triedu lepší," vyzdvihol výkon súpera Španiel.

Španieli David Marrero a Fernando Verdasco triumfovali vo finále štvorhry na koncoročnom tenisovom Turnaji majstrov v Londýne.

Šiesty nasadený pár zdolal vo finále favorizovanú najvyššie nasadenú dvojicu Bob Bryan, Mike Bryan z USA po tuhom boji 7:5, 6:7 (3) a 10:7.

Marrero s Verdasco sa na Turnaji majstrov predstavili prvýkrát a nad Bryanovcami vyhrali premiérovo vo štvrtom vzájomnom dueli.

Vlani v Londýne získali debloví titul ich krajania Marcel Granollers a Marc Lopez.

Bob Bryan a Mike Bryan napriek prehre končia rok už po piaty raz v sérii a celkovo deviatykrát na poste svetových jednotiek, keď v tejto sezóne ziskali spolu 11 turnajových triumfov.

Štvorhra - finále:

David Marrero, Fernando Verdasco (6-Šp.) - Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) 7:5, 6:7 (3), 10:7