Poliaci pískali na svojich a žiadali viac slovenských gólov

Domáci fanúšikovia boli na svojich hráčov nahnevaní a v závere skandovali spolu so slovenskými fanúšikmi: "Ešte jeden".

(Zdroj: TASR)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

VROCLAV. Futbalový krídelník slovenskej reprezentácie Róbert Mak odpovedal v piatok najlepším spôsobom na hlasy neprajníkov - v medzištátnom prípravnom stretnutí vo Vroclave skóroval do siete Poľska a stanovil konečný výsledok zápasu na 2:0.

Dvadsaťdvaročný stredopoliar sa presadil v 38. min po prihrávke špílmachra SSC Neapol Mareka Hamšíka. Bratislavský rodák Mak sa na hranici šestnástky zbavil súperovho obrancu a strelou ľavou nohou po zemi po prvý raz rozvlnil sieť v seniorskom drese národného tímu.

Pískali na svojich

Absolvent Akadémie Manchestru City gólom nechal zabudnúť na negatívne správy z Nemecka, podľa tamojších médií má povesť zlého muža pre viacero disciplinárnych trestov od klubového zamestnávateľa - 1. FC Norimberg.

Slovenskí reprezentanti sa po zápase zhodli, že Poliaci ich hrou neprekvapili. Nečakali však reakciu tribún, ktoré po inkasovaných góloch a slabom výkone domácich reprezentantov prestali povzbudzovať "bielo-červených", desať minút pred koncom si "kibici" pri tlaku Slovákov žiadali skandovaním "Ešte jeden!".

"Prekvapili ma fanúšikovia Poliakov, že na nich pískali. Môžeme za to my, lebo sme hrali dobre a nedovolili sme Poliakom nič spraviť," povedal Róbert Mak.

Aspoň päť gólov

Maka po zápase mrzeli, podobne ako jeho spoluhráčov, napriek pozitívnemu výkonu i výsledku nepremenené šance, ktorých mali Slováci k dispozícii niekoľko: "Poliaci robili v rozohrávke chyby, čo sme dvakrát využili. V prvom polčase sme mohli streliť minimálne päť gólov," uviedol Mak, podľa ktorého zverenci trénera Jána Kozáka odčinili v priebehu duelu pasivitu z úvodných minút.

"Nezačali sme vôbec dobre, potom sme to otočili. Po polhodine hry sme začali hrať oveľa agresívnejšie a napádať ich. Marek Hamšík najprv krásne prihral na gól Kuckovi, potom aj mne. V druhom polčase to museli Poliaci otvoriť a my sme už výsledok ustrážili. Sme radi, že sme si udržali čisté konto."