Slovan dostal v tretej tretine tri góly, prehral s Astanou 2:6

Slovenskému tímu chýba v tabuľke Západnej konferencie na postupové miesto v play off priepastných 11 bodov.

(Zdroj: SITA)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>
  • Slovan má po 25 na konte 28 bodov, na postupové 8. miesto stráca 11 bodov
  • o výhre Astany rozhodla tretia tretina, v priebehu jednej minúty zvýšili náskok z 3:2 na 5:2
  • Astane stačilo na šesť gólov 24 striel, každá štvrtá strela skončila gólom

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana v predchádzajúcich dvoch zápasoch s Chanty-Mansijskom aj s Jekaterinburgom vládali obrátiť nepriaznivý vývoj, ale v nedeľu s kazašskou Astanou to už nedokázali. Naopak hostia tromi gólmi zasadili domácim v poslednej tretine knokaut.

Slovenský zástupca v KHL prehral v tejto sezóne na domácom ľade najvyšším rozdielom. Astana bola po všetkých stránkach lepším mužstvom. Slovan zostal v tabuľke Západnej konferencie na predposlednom 13. mieste, na ôsme postupové miesto do play off má priepastnú 11-bodovú stratu.

Astana má útočnú silu

Kazašské mužstvo ukázalo veľkú útočnú silu. Výborne korčuľovalo a kombinovalo, má šikovných strelcov. V bránke ho podržal Jeremejev.

Slovan bol pri prvej presilovke bližšie k prvému gólu, ale J. Mikúš zblízka nezdvihol puk ponad betóny brankára Astany.

Hostia mali presnejšiu koncovku a Starčenko v 7. min po úniku bekhendovou strelou otvoril skóre. Bratislavské mužstvo dva razy dotiahlo náskok súpera, ale Netík zostal včera osamoteným strelcom Slovana. Viaceré ďalšie šance zostali nevyužité.

Hostia kontrolovali vývoj

"V minulých zápasoch nám vyšiel tlak v poslednej tretine, lenže na to sa nemôžeme zakaždým spoliehať. Treba hrať celých šesťdesiat minút," povedal kapitán Slovana Milan Bartovič. "Teraz nám tretia tretina vôbec nevyšla. Urobili sme chyby, čo ofenzívne ladený súper využil."

Tréner Slovana Rostislav Čada zobral v 45. min po piatom góle v sieti Janusa oddychový čas, no žiadny obrat už neprišiel. Astana kontrolovala vývoj a ešte zvýšila svoje víťazstvo. Dokonale rozobrala domáce mužstvo.

Štvrtý zápas domácej série hrá Slovan v utorok od 19.00 s Omskom.

Slovan Bratislava - Barys Astana 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Netík (Šťastný, Bakoš), 27. Netík (Bartovič) - 7. Starčenko (Antropov, Blochin), 20. Dawes, 29. Rudenko (Antropov, Starčenko), 44. Litvinenko (Antropov, Starčenko), 45. Starčenko, 52. Boyd (Bochenski)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Beľajev - Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Netík - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš

Barys Astana: Jeremejev - Lundin, Barker, Savčenko, Litvinenko, Semionov, Blochin, Grebenščikov - Bochenski, Boyd, Dawes - Starčenko, Antropov, Rudenko - Romanov, Upper, Žajlauov - Rachmanov, Poiščuk, Panišin

Rostislav Čada (tréner Slovana): "V prvých dvoch tretinách sme vďaka bojovnosti a nasadeniu držali krok so silným súperom. Bohužiaľ, v poslednej časti sa prejavila veľká spotreba síl našich hráčov v predchádzajúcich dueloch. Tam nás súper predčil v agresivite a aj vďaka tomu triumfoval v celom zápase."

Ari-Pekka Selin (trénera Barysu): "Slovan hral v prvej časti dobre, ale brankár Jeremejev nás držal v zápase. Druhá časť mala dobré tempo a v tretej sme hrali rozumne a potvrdili víťazstvo. Všetky naše päťky hrali veľmi dobre a teším sa z triumfu."

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Marcel Hossa má dva body za gól a nahrávku

Online:

60. minúta: Astana výhru 6:2 hladko ubránila, na strely vyhral Slovan 28:24.

55. minúta: Astana nastrelila žrď, Slovan poslednú tretinu nezvládol.

52. minúta: Astana opäť skóruje, v tretej tretine už tretíkrát, zápas je rozhodnutý.

50. minúta: Astana sa stiahla a čaká na útoky Slovana, stačí jej do konca hrať na protiútoky, Slovanu sa nepodarilo premeniť žiadnu z vytvorených šancí v poslednej tretine.

44. minúta: Starčenko strieľa pár sekúnd ďalší gól, Astana vedie 5:2.

44. minúta: Astana už po pár sekundách využila presilovku a prvýkrát vedie o dva góly.

43. minúta: Sersen ide za držanie na dve minúty na trestnú lavicu.

41. minúta: Slovan dohrával na začiatku tretej tretiny presilovku, za šesť sekúnd toho veľa vymyslieť nemohol a presilovku nevyužil.

40. minúta: Astana sa v druhej tretine ubránila, na strely je to po druhej tretine 19:14 pre domácich.

39. minúta: Slovan bude hrať tretiu presilovku v zápase.

34. minúta: Astana mala dve lepšie šance, Slovan podržal brankár Janus.

29. minúta: Dve minúty po vyrovnaní Slovana, Astana opäť vedie, skóroval Rudenko.

27. minúta: Tomáš Netík využíva presilovku, Slovan zaslúžene vyrovnáva na 2:2

26. minúta: Slovan hrá druhú presilovku v zápase, tú prvú nevyužil.

21. minúta: Prvú tretinu vyhral Slovan 13:9 na strely.

20. minúta: Slovan dostal v poslednej minúte zbytočný gól, strelcom je Dawes.

16. minúta: Slovan sa ubránil, Astana nemala väčšiu šancu

14. minúta: Kutlák fauloval, Astana hrá presilovku

11. minúta: Slovan je v prvej polovici prvej tretiny lepším tímom, nevyužil viaceré šance.

8. minúta: Slovanisti prečíslili Astanu a hneď po vedúcom góle vyrovnáva Netík.

7. minúta: Po veľkej chybe obrany Slovana otvára skóre Starčenko.

6. minúta: Slovan napriek tlaku a niekoľkým šanciam presilovku nevyužil.

4. minúta: Slovan hrá presilovku, na trestnú lavicu ide Antonov.