Gól Tomáša Mojžíša je v desiatke najkrajších

(Autor: SITA)
TASR|20. nov 2013 o 12:07

Gól obrancu Slovana Bratislava Tomáša Mojžíša sa vošiel do Top-ten najkrajších v uplynulom týždni Kontinentálnej hokejovej ligy

BRATISLAVA. Český legionár ním v zápase s Jugrou Chanty-Mansijk vyrovnal dve minúty pred koncom na 2:2 po krásnom individuálnom prieniku a stretnutie tak posunul až do samostatných nájazdov. V nich napokon vyhral Slovan 3:2 po obrate z 0:2. Hodnotiaca komisia jeho presný zásah zaradila na 9. miesto.

Aj víťazný gól z kategórie najkrajších padol v zápase Slovan - Jugra. Dal ho v 11. minúte Artem Buľanskij po tom, čo si z rohu klziska nakorčuľoval pred slovanistickú bránku, puk zamiešal medzi nohami a bekhendom následne prekonal Jaroslava Janusa.

Na druhom mieste skončil gól amerického hráča Medveščaku Záhreb Hugha Jessimana proti Salavtu Julajev Ufa, tretie miesto si vyslúžil gól Stepana Sannikova zo Sibiru Novosibirsk proti Dinamu Moskva, ktorý bol jediným v zápase.