Ružomberok doma prehral s Pinkk Pécsi

Maďarské družstvo si po obrátke utvorilo dvojciferný náskok, ktorý mu stačil na úspech. Ružomberok doma prehral 63:72.

Rozohrávačka Ružomberka Zuzana Brezániová (uprostred), Nóra Rujáková (vpravo) a Louella Tomlinsonová (vľavo) z Pinkk Pécsi.(Zdroj: TASR)

RUŽOMBEROK. Basketbalistky MBK Ružomberok si skomplikovali cestu za postupom do play-off Európskeho pohára FIBA 2013/2014.

V stredajšom stretnutí 3. kola podľahli doma maďarskému tímu Pinkk Pécsi 424 rozdielom deviatich bodov 63:72 (25:33). Zverenky Juraja Suju majú v tabuľke G-skupiny bilanciu 1 víťazstvo - 2 prehry.

Liptáčky pritom v stredu vôbec nezačali zle, viedli 9:4 aj 13:6, ale o sľubný náskok prišli ešte v prvej štvrtine. Hostky v jej závere vyrovnali (13:13) a karta sa pomaly začala obracať. Pinkk sa ujal vedenia 24:17 aj 27:19 a prvý polčas vyhrali rozdielom ôsmich bodov.

Maďarské družstvo si po obrátke utvorilo dvojciferný náskok, ktorý mu stačil na úspech. Už v 31. min narástol rozdiel v skóre na rozhodujúcich 20 bodov (59:39).

MBK Ružomberok nastúpi v ďalšom pohárovom súboji takisto v domácom prostredí - v stredu 27. novembra proti belgickému tímu Wallonia Basket (18.00). Zo skupiny postúpia ďalej prvé dve družstvá.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Súper hral dobre, agresívne, v maximálnej miere využil svoje možnosti. Mojim hráčkam chcem poďakovať, lebo nechali na ihrisku všetko, aj srdce. Ale nestačilo to. Začali sme veľmi dobre, prvých sedem minút sme boli perfektní úplne vo všetkom.

Lenže potom sa naša kompaktnosť úplne rozpadla. Myslel som, že malá prestávka nám pomôže a vrátime sa k tomu, čo sme robili na začiatku. No súper zacítil šancu a išiel jednoznačne za svojim cieľom. Tam sa to celé začalo a už sme nevedeli nájsť recept ako ich zastaviť. Aj preto, že Pécs mal vysokú úspešnosť streľby zvonku. Tiež nás prevýšili v doskokoch a v streľbe pri druhej šanci. Mrzí ma to, vedeli sme, kde je sila súpera, no nezvládli sme to."