Slovan vyhral v Chanty-Mansijsku 1:0 po nájazdoch

Hokejisti Slovana Bratislava začali štvorzápasovú sériu na ľadoch súperov v Chanty-Mansijsku výhrou.

V nájazdoch rozhodol Netík.(Zdroj: TASR)
  • Na štadión v Chanty-Mansijsku prišlo 2600 divákov, časť tribún bola prázdna.
  • Do zostavy belasých sa vrátil útočník Martin Bakoš, naďalej však pre zranenie chýba Branko Radivojevič.
  • Slovan hral opäť len so šiestimi obrancami.

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 1:0 po samostatných nájazdoch.

"Belasí" tým pripomenuli triumf 3:2 po samostatných nájazdoch nad rovnakým súperom, ktorý dosiahli doma v stredu 13. novembra. Vtedy predviedli obrat z 0:2 a v rozstrele tiež rozhodol Tomáš Netík.

Teraz bol jediný úspešný zo šiestich exekútorov. Stále platí, že Slovan v tomto súťažnom ročníku vždy uspel, keď išiel do predĺženia: 3-krát to bolo v nadstavenom čase a 3 razy v nájazdoch.

Zverenci Rostislava Čadu majú po 27 zápasoch v sezóne 2013/2014 na konte 33 bodov a v tabuľke Západnej konferencie nadnárodnej súťaže figurujú na 13. priečke. V okamihu skončenia svojho stretnutia zaostávali za poslednou 8. postupovou pozíciou do play-off o 8 bodov.

Slovanisti druhý raz počas celého svojho účinkovania v KHL absolvovali obojstranne bezgólový duel v základnom hracom čase. Predtým po 60 minútach remizovali 0:0 doma s Ufou 19. decembra 2012 a vtedy napokon uspeli v samostatných nájazdoch.

V tejto sezóne si druhýkrát udržali čisté konto. Predtým to zvládli 30. októbra vonku proti Atlantu Mytišči (1:0, v bránke tiež stál Jaroslav Janus).

Na tomto výjazde majú Bratislavčania pred sebou ešte tri súboje. Najbližšie sa predstavia v nedeľu 24. novembra o 12.00 h SEČ na štadióne Avtomobilistu Jekaterinburg. Pokúsia sa nadviazať na domáci úspech 3:1 z minulého piatka.

Chanty-Mansijsk - Slovan 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0) po samostatných nájazdoch

Rozhodujúci nájazd: Netík

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Kadyrov - Koršak, Černyšov, 2600 divákov

Jugra: Kuznecov - Šefer, Chvostov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Pepeľajev - Buľanskij, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Krysanov, Chlyncev - Plotnikov, Jacenko, Gorbunov

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Videli sme bojovný zápas s veľmi dobrou hrou obrán na oboch stranách. V stretnutí nebolo veľa streleckých príležitostí, no mužstvá mohli rozhodnúť v základnej hracej dobe i v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme boli šťastnejší a efektívnejší a preto si odvážame z Chanty-Mansijsku dva body."

Online prenos:

Iľja Chlyncev (Chanty-Mansijsk) nájazd nepremenil, Slovan zvíťazil po nájazdoch.

Michal Vondrka (Slovan) nájazd nepremenil.

Radek Smoleňák nájazd (Chanty-Mansijsk) nepremenil.

Tomáš Netík nájazd premenil, Slovan vedie 1:0.

Plotnikov (Chanty-Mansijsk) nepremenil

Mário Bližnák (Slovan) nepremenil.

V nájazdoch začína Slovan.

Ani v päťminútovom predĺžení gól nepadol, nasledujú nájazdy.

Ani v tretej tretine gól nepadol, bude sa predlžovať.

V tretej tretine ohrozujú bránku len domáci, v 47. minúte sú strely na bránku v tejto časti hry 4:0.

Začala sa tretia tretina. Dvoma Smoleňákovými strelami na Janusovu bránku, Čech neuspel.

Po druhej tretine je to stále 0:0, strely na bránku boli v tejto časti hry 6:9, celkovo domáci prestrieľali Slovan 19:14.

37. min: Hlásateľ oznámil, že zápas sleduje 2600 divákov, kapacita haly je 5500 ľudí.

31. min: Slovan sa presilovke domácich ubránil.

29. min: Dve minúty dostal Sigalet (Slovan) za vyhodenie puku von z hracej plochy. Strely na bránu sú v druhej tretine zatiaľ iba 2:3

25. min: Na trestnú lavicu išiel domáci Žukov.

Začala sa druhá tretina.

20. min: Strely na bránku sú po prvej tretine 13:5.

15. min: Slovan sa presilovke domácich ubránil.

V 13. minúte ide Mojžíš na trestnú lavicu.

V 10. minúte sú strely na bránku 5:0 pre domácich.

Zápas sa začal, v bránke domácich stojí Alexej Kuznecov - za Slovan chytá Jaroslav Janus.