Neapol prehral, Hamšík sa zranil a Kucka nehral

Marek Hamšík sa na ihrisko dostal až v 68. minúte a strávil tam len deväť minút. (Autor: TASR / AP)
SITA|23. nov 2013 o 22:56

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v sobotu doma nečakane prehrali s Parmou 0:1 v stretnutí 13. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

O šok na štadióne San Paolo sa postaral v 81. min útočník Antonio Cassano. Neapol si pripísal druhú ligovú prehru v rade, pričom v týchto dvoch súbojoch nestrelil ani gól.

Slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral v drese domáceho tímu len deväť minút, na ihrisko sa dostal v 68. min, ale pre zranenie musel striedať v 77. min.

Neapolčanom patrí v tabuľke Serie A tretie miesto so ziskom 28 bodov a štvorbodovým mankom na vedúci AS Rím, ktorý má ešte zápas k dobru.

Hamšíkove mužstvo zaznamenalo druhú ligovú prehru v rade, 10. novembra podľahol v šlágri v Turíne domácemu Juventusu 0:3.

V hernom i výsledkovom trápení pokračuje AC Miláno, v sobotu na domácom ihrisku iba remizovali s FC Janov 1:1. Hostia pritom hrali od 36. minúty bez vylúčeného Thomasa Manfrediniho, ktorý fauloval v šestnástke Maria Balotelliho.

Následný pokutový kop však kanonier AC nepremenil a domáci pozahadzovali aj ďalšie veľké šance. Slovenský stredopoliar v službách Janova Juraj Kucka neodcestoval s mužstvom na zápas pre zranenie.