Klopp: Bayern hral inak, tretí gól mi je ukradnutý

Strelec druhého gólu Bayernu Arjen Robben oslavuje.
Strelec druhého gólu Bayernu Arjen Robben oslavuje. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|24. nov 2013 o 12:56

Bývalému hráčovi Borussie Mariovi Götzemu stačilo desať minút na to, aby rozhodol súboj v Dortmunde.

Mario Götze, znenávidený mnohými fanúšikmi Dortmundu, prišiel na ihrisko v 56. minúte a o desať minút dal víťazný gól Bayernu, ktorý v závere skrášlil svoje víťazstvo ďalšími gólmi na 3:0. V jesennom šlágri zdolal Bayern zdolal v bundeslige Dortmund po tri a pol roku.

Súboj futbalových titanov, ktorí sa naposledy stretli vo finále Ligy majstrov presne pred polrokom (Bayern zvíťazil 2:1), sledovalo celé Nemecko. Viaceré rozhlasové stanice z neho robili živé vstupy.

Bayernu chýbal len zranený Franck Ribéry, zatiaľ čo Dortmundu takmer celá obrana vrátane stopérskej dvojice Hummels - Subotič.

Rozhodlo strelecké majstrovstvo hostí. Götze krásne trafil vonkajškom z hranice šestnástky, v závere Robben zblízka pekne preloboval Weidenfellera a Müller zavŕšil triumf po rozobratí znechutenej obrany domácich.

Prvý gól strelil Götze v 66. minúte.

Dortmund mal predtým dostatok šancí na to, aby otvorili skóre. Lewandowski hneď v úvode spálil tutovku, akú nezvykne, keď z päťky vysoko prestrelil, hoci v ťažkej pozícii.

Potom mohol za Bayern dvakrát skórovať Mandžukič. Hostí následne viackrát podržal výborný brankár Neuer, až rozhodol Götze, ktorý striedal Mandžukiča.

Druhý gól strelil Robben v 85. minúte.

Guardiola: Zdolali sme najlepšie atakujúci tím

Dortmund sa v tabuľke prepadol na 3. miesto za Leverkusen. Bayern má na čele náskok 7 resp. 4 body, bundesligový rekord natiahol na 38 zápasov bez prehry.

„Sme šťastní, lebo sme zdolali najlepšie atakujúci tím na svete,“ povedal tréner Bayernu Pep Guardiola.

„Museli sme strážiť prvé dotyky s loptou Lewandowskieho a Mkhitaryana, lebo ak ich necháte s loptou, sú nezastaviteľní, “ dodal Guardiola, ktorý za výkony v druhom polčase pochválil Götzeho, Alcantaru, Lahma a Kroosa.

Tretí gól strelil Müller v 87. minúte.

Klopp: Doplatili sme na vlastnú roztopašnosť

„Je mi jedno, koľko sme prehrali, pretože druhý a tretí gól nereprezentovali tento zápas. Tretí gól mi už bol ukradnutý, doplatili sme na vlastnú roztopašnosť,“ povedal tréner Dortmundu Jürgen Klopp, ktorý vzhľadom na zranenia pred zápasom zažartoval, že 80 percent šedín na jeho hlave pochádza z posledného týždňa.

„Bayern hral inak. Bol dlho trpezlivý, nakopával vysoké lopty. Po 0:1 sme mali viac gólových šancí a potom jednu obrovskú na vyrovnanie," dodal Klopp.

Tréneri Pep Guardiola (vpredu) a Jürgen Klopp.

„Výsledok síce vyzerá jasne, ale pre mňa to bol vyrovnaný zápas. Prvý gól bol veľmi dôležitý, po ňom sme veľmi dobre využívali priestor a posledné dva góly z toho urobili jasné víťazstvo, ktoré bolo celkovo zaslúžené,“ povedal strelec Bayernu Arjen Robben pre stránku bundesliga.com.

“Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu, v ktorom sme boli lepší. Len niekedy skrátka treba vystreliť a dať rozhodujúci gól v rozhodujúcom čase,” povedal brankár domácich Roman Weidenfeller pre bundesliga.com.

Súboj Dante - Lewandowski. Snímky SITA/AP

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 13. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy

Brémy - Mainz 2:3 (0:2)

Góly: 85. E. Elia, 90. F. Di Santo - 17. a 70. Okazaki, 7. N. Müller

Hamburg - Hannover 3:1 (1:1)

Góly: 31. Badelj, 46. Beister, 84. Calhanoglu - 28. Huszti, ČK: 90.+ S. Sané (Hannover) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Nemecko»Klopp: Bayern hral inak, tretí gól mi je ukradnutý