Tottenham dostal od City šesť gólov, ako za sezónu doteraz

Hráči Manchesteru City mali šesť dôvodov na oslavu.
Hráči Manchesteru City mali šesť dôvodov na oslavu. (Autor: SITA / AP)
SITA|24. nov 2013 o 16:31

Manchester City na domácom ihrisku nedal v boji o popredné miesta Premier League Tottenhamu nijakú šancu, strelil mu šesť gólov a posunul sa v tabuľke pred neho.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City v prvom zápase nedeľňajšieho programu 12. kola anglickej Premier League zdolali Tottenham Hotspur vysoko 6:0.

Stretnutie dvomi gólmi orámcoval Jesús Navas, v 34. min si hosťujúci Sandro strelil vlastný gól. Následne sa dvakrát gólovo presadil Sergio Agüero, piaty gól "Citizens" zaznamenal Álvaro Negredo.

Zverenci trénera Roberta Manciniho Manuela Pellegriniho vďaka víťazstvu preskočili práve Tottenham a v tabuľke najvyššej anglickej súťaže sa posunuli na štvrté miesto, kde figurujú o skóre pred Southamptonom.

Tottenhamu pod vedením kouča Andrého Villasa-Boasa patrí po dobrom vstupe do sezóny až deviata priečka s 8-bodovým mankom na vedúci Arsenal Londýn.

Zaujímavosťou je, že Tottenhamu sa zdvojnásobila cifra v kolonke inkasovaných gólov, keďže v doterajších jedenástich kolách ich dostal iba šesť.

Londýnsky klub v Premier League 2013/2014 skóroval zatiaľ deväťkrát, jeho nedeľňajší súper dosiahol už 34 gólov.

Futbalisti Manchestru United len remizovali v nedeľňajšom stretnutí 12. kola anglickej Premier League na pôde Cardiffu 2:2. Hostia viedli po prvom polčase po góloch Wayna Rooneyho a Patrica Evru 2:1, za domácich skóroval bývalý hráč United Fraizer Campbell.

Bod pre Cardiff zachránil v nadstavenom čase druhého polčasu stredopoliar z Kórejskej republiky Kim Bo-Kyung.

Výsledok zápasu 12. kola Premier League

Manchester City - Tottenham Hotspur 6:0 (3:0)

Góly: 1. a 90.+ Jesús Navas, 41. a 50. Agüero, 34. Sandro (vlastný), 55. Negredo

Cardiff City - Manchester United 2:2 (1:2)

Góly: 33. Campbell, 90.+1 Bo-Kyung - 15. Rooney, 45. Evra

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham dostal od City šesť gólov, ako za sezónu doteraz