Hlohovec z Nórska vezie víťazstvo v Pohári EHF

Hlohovcu sa v Nórsku darilo.
Hlohovcu sa v Nórsku darilo. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR)
SITA|24. nov 2013 o 23:33

Hádzanári HC Sporta Hlohovec zvíťazili v prvom stretnutí 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov na palubovke ÖIF Arendal 26:20 (15:11).

ARENDAL. Zverenci trénera Martina Liptáka urobili nedeľňajším šesťgólovým triumfom dôležitý krok k účasti v skupinovej fáze tejto kontinentálnej pohárovej súťaže. Hlohovčania budú môcť spečatiť svoj postup v odvete, ktorá sa bude hrať v hale na Zábraní v nedeľu 1. decembra o 18.30.

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF mužov 2013/2014 - kvalifikácia - 3. kolo - prvý zápas (odveta 1. 12. 2013 o 18.30):

ÖIF Arendal (Nór.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 20:26 (11:15)

Hlohovčania viedli od začiatku stretnutia, ktoré bolo v úvode vyrovnané. V 6. min vyhrávali 4:2, domáci na konci prvej desaťminútovky zmazali manko (5:5). Sporta však odpovedala štvorgólovou šnúrou a v 14. min bolo 9:5 v jej prospech. O desať minút neskôr mala dokonca už šesťgólový náskok (14:8), z ktorého Arendal stihol do prestávky mierne ukrojiť (11:15).

Slovenský vicemajster otvoril druhé dejstvo dvoma gólmi (17:11), ale nórsky tím sa nevzdával a dvanásť minút pred koncom prehrával už len 18:20. Sporta nedovolila súperovi v záverečnej desaťminútovke vyrovnať. Naopak, v 54. min odskočila na 23:19 a v zostávajúcom čase zvýšila svoje vedenie na konečných 26:20.

Martin Lipták, tréner Sporty: "Som veľmi spokojný s predvedeným výkonom chlapcov. Nechcem ich prechváliť, ale bol to jeden z ich najlepších zápasov odkedy pôsobím v Hlohovci. Základom bola dobrá hra brankárov i obrany a góly z rýchlych protútokov. Súper nás prakticky ničím neprekvapil, mali sme ho dobre naštudovaného. Napriek sľubnému šesťgolovému náskoku musíme byť stále opatrní a verím, že nás na budúcu nedeľu poženie za postupom preplnená domáca hala."