AKTUALIZOVANÉ 7:26

Halák vychytal nulu a vytvoril rekord St. Louis

Brankár Jaroslav Halák sa stal prvou hviezdou zápasu jeho St. Louis s Minnesotou. Do svojej bránky nepustil ani jednu strelu súpera.

Jaroslav Halák je momentálne s trinástimi výhrami na delenej tretej priečke v tabuľke počtu výhier brankárov.(Zdroj: TASR / AP)

NEW YORK. Všetci štyria slovenskí hokejisti, ktorí sa predstavili v pondelok v zápasoch zámorskej NHL, sa tešili z výhier svojich tímov.

Brankár Jaroslav Halák zo St. Louis sa stal prvou hviezdou súboja s Minnesotou, keď vychytal čisté konto a pomohol tímu k výhre 3:0. Bratislavčan kryl 22 striel hráčov Wild a dosiahol 28. shutout v kariére.

Klubový rekord

S osemnástimi nulami v drese St. Louis vytvoril Halák nový klubový rekord. V 30. sekunde duelu ho síce prekonal Zach Parise, ale rozhodcovia neuznali zásah ako gól pre hru vysokou hokejkou.

Parise súboj nedohral pre zranenie pri snahe zblokovať strelu Alexandra Steena, ktorý dal v stretnutí dva góly. Blues vyhrali štvrtý zápas v rade.

"V prvých dvoch tretinách som nemal veľa práce, strely na moju bránku išli len sporadicky. Musel som byť pozorný, vzhľadom na dianie na ľade to nebolo jednoduché. V tretej tretine nás súper trocha zatlačil, ale podarilo sa mi vyriešiť všetky situácie. Mali sme náskok a hrali našu hru," povedal Halák.

Zdeno Chára strelil v 55. min piaty gól v sezóne, po ktorom viedol Boston nad Pittsburghom 3:2. Napokon to nebol víťazný zásah, keďže 0,3 sekundy pred koncom vyrovnal Sidney Crosby. O výhre Bruins rozhodol v predĺžení už po 34 sekundách Torey Krug.

Handzuš opäť hral

Chára odohral 25:38 min a presadil sa z jednej strely. Boston je lídrom Východnej konferencie. Do zostavy Chicaga sa vrátil po zranení Michal Handzuš, stále v nej však absentoval Marián Hossa. Blackhawks vyhrali na ľade Edmontonu 5:1 a ukončili trojzápasovú sériu výhier Oilers.

V jedenástom súboji v rade bodoval Patrick Kane. Chicago je najlepším tímom celej NHL, z 25 stretnutí získalo 38 bodov. Handzuš odohral takmer 13 minút.

Tampa Bay zdolala New York Rangers hladko 5:0, za prvú hviezdu súboja vyhlásili Martina St. Louisa, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu.

Druhý shutout sezóny vychytal Ben Bishop, ktorý v štyroch súbojoch s Rangers ešte neprehral. Lightnings sa radovali z výhry po štyroch neúspechoch v rade. Richard Pánik odohral vyše 14 minút a dvakrát ohrozil bránku Rangers.

Florida vyhrala tretí duel z posledných piatich, bez zraneného Tomáša Kopeckého si poradila s Philadelphiou 3:1. V zostave Flyers, ktorí nebodovali prvýkrát z posledných ôsmich stretnutí, absentoval Andrej Meszároš.

Výsledky pondelkových zápasov NHL

Boston - Pittsburgh 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 13. L. Eriksson (Soderberg), 16. R. Smith (Soderberg, L. Eriksson), 55. CHÁRA (Krejčí, Lucic), 61. Krug (Marchand, L. Eriksson) - 21. Neal (J. Jokinen, Malkin), 52. Neal (J. Jokinen, Niskanen), 60. Crosby (Kunitz, Neal)

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:38 min, mal 1 strelu a dal 1 gól.

St. Louis - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Sobotka (Colaiacovo, J. Schwartz), 14. Steen (Bouwmeester, Oshie), 59. Steen

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou stretnutia.

Tampa Bay - New York Rangers 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Kučerov (Purcell, E. Brewer), 4. St. Louis (V. Filppula, Hedman), 24. St. Louis (V. Filppula, Šustr), 37. Purcell, 59. Purcell (St. Louis, Killorn)

Richard Pánik (Tampa) odohral 14:35 min, mal 2 strelecké pokusy.

Florida - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Bergenheim (Hayes, Olsen), 34. Bergenheim (M. Goc, Gudbranson), 56. Gudbranson (Upshall, B. Boyes) - 48. Simmonds (Hartnell, Giroux)

Edmonton - Chicago 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 29. J. Schultz (Nugent-Hopkins, T. Hall) - 6. Toews (Saad, Keith), 9. P. Kane (Shaw, Keith), 22. Oduya (Kruger, Bollig), 26. Shaw (Morin), 59. Shaw (Leddy, Saad)

Michal Handzuš (Chicago) odohral 12:57 min

New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 51. Eliáš (A. Greene, Bernier) - 17. Scheifele (Michael Frolík, Byfuglien), 28. E. Kane (O. Jokinen), 60. Setoguchi (B. Little, Byfuglien)

Toronto - Columbus 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 11. Atkinson (Calvert, Anisimov), 11. Umberger (Letestu, R. Murray), 24. Skille (Letestu), 27. R. Murray (Johansen, Wisniewski), 50. Johansen (Foligno), 52. Johansen (Foligno, Wisniewski)

Nashville - Phoenix 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Góly: 2. Spaling (Cullen, C. Smith), 9. Fisher (C. Wilson, Nyström), 19. G. Bourque (Stalberg, Legwand), 60. S. Weber - 30. Boedker (Vermette, Chipchura), 33. T. Kennedy (Hanzal, R. Vrbata)

Vancouver - Los Angeles 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 38. Tanev (Higgins, Weise), 47. H. Sedin (D. Sedin, Garrison) - 14. Clifford (Vey, Toffoli), 58. M. Richards (J. Carter, D. King), 61. Kopitar (Vojnov, Regehr)