Ďalší debakel, Slovan prehral v Astane 1:6

Po drobnom zranení sa do bránky Slovana vrátil Miroslav Kopřiva.
Po drobnom zranení sa do bránky Slovana vrátil Miroslav Kopřiva. (Autor: TASR)
SITA|26. nov 2013 o 09:32

Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na tripe v ich treťom dueli proti kazašskému tímu Barys Astana. Aj tento zápas však napokon vysoko prehrali 1:6.

• Slovan sa v Astane snažil napraviť poslednú prehru z Jekaterinburgu 1:8, nepodarilo sa a opäť prehral 1:6
  • Tréner Čada pred zápasom pomenil zostavu, v bránke stál Kopřiva. Janus a Štajnoch nehrali
  • Ján Brejčák v si KHL v drese Slovana naopak zahral prvýkrát
  • Ďalší zápas hrá Slovan vo štvrtok v Omsku o 13:00

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom treťom vystúpení na štvrtom tripe sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Barysu Astana 1:6 a v 29. dueli tohto ročníka si pripísali už šestnástu prehru.

Slovan poslal do vedenia v 7. minúte Miklík, no už o 46 sekúnd vyrovnal Rudenko a v 15. minúte obrátil skóre efektným golfovým úderom kapitán Barysu Dmitrij Upper.

Domáci hráči prebrali v druhej tretine hernú iniciatívu. V 27. minúte zvýšil Lundin po ľahkom nahodení na 3:1 a o sedem minút neskôr sa počas presilovky presadil Boyd.

Slovan zvýšil aktivitu v tretej tretine, ale nevyhol sa dvom vylúčeniam, ktoré domáci premenili na ďalšie dva góly. Skóre stretnutia na konečných 6:1 tak spečatil v 54. a 56. minúte kanadský útočník Nigel Dawes.

Krídelník Slovana Michal Vondrka zápas pre zranenie nedohral a pozápasové röntgenové vyšetrenie nepreukázalo vážnejšie poranenie jeho krčnej chrbtice.

Útočník bude svojmu krajanovi a trénerovi Slovana Bratislava Rostislavovi Čadovi k dispozícií o niekoľko dní.

Vondrka nehral od druhej tretiny, keďže na konci prvého dejstva inkasoval pri mantineli tvrdý úder od jedného z domácich hokejistov. V utorok odohral šesť striedaní, pri ktorých strávil na ľade 3:04 min.

V poslednom stretnutí na výjazde na ľad súperov sa zverenci Rostislava Čadu vrátia do Ruska, vo štvrtok nastúpia o 13.00 h na ľade Avangardu Omsk.

Astana - Slovan Bratislava - 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 8. Rudenko (Starčenko), 15. Upper (Litvinenko), 27. Lundin (Blochin, Romanov), 34. Boyd (Dawes), 54. Dawes (Bochenski, Lundin), 57. Dawes (Bochenski) - 7. Miklík (Sersen, Šťastný).

Vylúčení: 2:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 17. min bez zraneného Vondrku, od 35. min navyše T. Mikúš a Daňo (všetci Slovan), rozhodovali: Bulanov, Odins - Maťuša, Sazonov, 4002 divákov

Barys Astana: Polujektov - Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Barker, Blochin, Lundin - Rudenko, Starčenko, Antropov - Žajlauov, Upper, Puškarjov - Dawes, Bochenski, Boyd - Gavrilin, Rachmanov, Romanov

Slovan Bratislava: Kopřiva - Sersen, Škoula, Mihálik, Sigalet, Kutlák, Brejčák, - Vondrka, J. Mikúš, Miklík Bartovič, Bližňák, Netík Hudáček, Kukumberg, Radivojevič T. Mikúš, Daňo, Ölvecký

Rostislav Čada, tréner Slovana Bratislava: "My sme začali zápas veľmi dobre, pomerne rýchlo sme sa dostali do vedenia. Vlastnými indivduálnymi chybami sme súperovi dovolili dostať sa do vedenia a vrátiť sa do zápasu. Najväčším problémom boli časté vylúčenia, v ktorých sme inkasovali tri góly. Výsledok zápasu bol ovplyvnený aj zranením a odstúpením Michala Vondrku a Juraja Mikúša.

ONLINE

Zápas sa skončil, Slovan prehral 1:6.

57. min. Šiesty gól v zápase do bránky Slovana pridal opäť Dawes.

54.min. Obrat sa nekoná, Astana pridala aj piaty gól. Dawes využil presilovku.

41. min. Slovan má na otočenie zápasu posledných 20 minút, tretia tretina sa začala.

Druhá tretina zrejme rozhodla dnešný zápas, Slovan v nej dostal dva góly a prehráva už 1:4.

34. min. Domáci zvyšujú na 4:1, v presilovej hre dal gól Boyd.

27. min. Slovanisti boli v úvodných minútach druhej tretiny aktívni, gól však dali domáci. Na 3:1 zvýšil Lundin.

21. min. Miklíkova prvá strela v druhej tretine prišla až po odpískaní.

Prvá tretina sa skončila. Slovan vyhrával 1:0, domáci však otočili a do kabín odchádzali mužstvá za stavu 2:1 pre Astanu.

15. min. Domácich poslal do vedenia Upper. Puk poskakoval pred Kopřivom a práve Upper ho poslal bekhendom do siete.

7. min. Domáci po pár desiatkach sekúnd vyrovnali, gól strelil Rudenko.

6. min. Prvý gól zápasu dali hostia, trafil sa Miklík. Ahonen Sersenovu strelu len vyrazil a Miklík dorazil. 1:0 pre Slovan.

1. min. Zápas sa začal útokmi domácich. Slovan sa snaží vyrovať súperom rýchlostne.

0.min. Zápas sa začne o pár sekúnd. V hale je všetko pripravené.

Tréner Rostislav Čada veľa dôvodov na spokojnosť nemal.

Domov»Hokej»KHL»Ďalší debakel, Slovan prehral v Astane 1:6