Tenis: Slovinka Matevžičová získala svoj prvý titul na okruhu WTA

TASR|20. okt 2002 o 16:03

Bratislava 20. októbra (TASR) - Víťazkou tenisového turnaja WTA VÚB Open 2002 v Bratislave sa stala Slovinka Maja Matevžičová, ktorá za 39 minút zdolala ...

Bratislava 20. októbra (TASR) - Víťazkou tenisového turnaja WTA VÚB Open 2002 v Bratislave sa stala Slovinka Maja Matevžičová (na snímke), ktorá za 39 minút zdolala Češku Ivetu Benešovú v dvoch setoch hladko 6:0, 6:1.

Matevžičová sa v súboji s Benešovou, ktorá do finále postúpila až z kvalifikácie, presadila precíznou hrou, ktorej dominoval čopovaný bekhend. V úvodnom sete Slovinka trikrát brejkla svoju súperku a za 17 minút jej uštedrila "kanára". V druhom dejstve sa Benešová zmohla na aký-taký odpor až pri svojom podaní v 5. hre, ktorú vyhrala, bol to však jej jediný gem v zápase. Matevžičová získala svoj premiérový titul na okruhu WTA.

Maja Matevžičová (Slovin.) - Iveta Benešová (ČR) 6:0, 6:1

Maja Matevžičová: "Som veľmi šťastná, prežívam fantastické chvíle. Získala som svoj prvý profesionálny titul, stále sa neviem z toho spamätať. Súperka bola na tomto turnaji fantastická a aj keď vo finále prehrala, gratulujem jej k výkonu na tomto turnaji. Kvalifikáciu v Linzi som síce nestihla, ale vzhľadom na to, že som vyhrala tento turnaj, mi to vôbec nevadí."

Domov»Tenis»Tenis: Slovinka Matevžičová získala svoj prvý titul na okruhu WTA