Slovan nastúpi proti Omsku bez zraneného Vondrku

(Autor: SITA)
TASR|27. nov 2013 o 15:33

Tréner Čada sa vráti do mesta, v ktorom s KHL začínal.

OMSK. Hokejisti Slovana Bratislava sa vo štvrtok v poslednom zápase štvrtého tripu v Omsku (13.00 SEČ) pokúsia nadviazať na výkon z Bratislavy, keď po skvelom výkone v tretej tretine oslávili výhru 3:1.

Do Omska sa presunuli po nevydarenom zápase v Astane, kde podľahli domácemu Barysu hladko 1:6, bezprostredne po stretnutí a po dosadnutí na tamojšom letisku o 01.15 h ráno miestneho času ich čakalo mrazivé počasie (-4 stupne).

Dobré spomienky na Omsk má hlavný tréner Rostislav Čada, ktorý Avangard trénoval v sezóne 2011/2012 a pred tréningom sa s ním zdravilo viacero zamestnancov klubu.

"V Omsku som sa prvýkrát osobne zoznámil s KHL. Aj napriek tomu, že som sezónu nedokončil, na prácu v klube spomínam rád. Ľudia sa tu ku mne hlásia a radím to medzi pozitívne obdobie. Spoznal som ruský hokej v pravom ruskom klube," citovala internetová stránka Slovana Čadu.

Český kormidelník by bol rád, keby jeho hráči zopakovali výkon z Bratislavy, keď po skvelej tretej tretine Avangard zdolali 3:1. "Bolo by to ideálne. V zápase doma sme boli úspešní nielen prácou, ale aj výsledkom. Bol by som rád, keby sa nám to po dvoch nevydarených zápasoch podarilo aj v Omsku," zdôraznil tréner "belasých".

V nevydarenom stretnutí v Astane zažil premiéru v KHL obranca Ján Brejčák a po zápasovej pauze nastúpil aj ďalší obranca Vladimír Mihálik. "Výkonom nesklamali, boli oživením obrany. Máme čas do štvrtka na rozhodnutie, či sa predstavia tiež proti Omsku," dokončil Rostislav Čada.

Na stredajšej 40minútovej tréningovej jednotke sa zúčastnili všetci hráči, okrem zranených Michala Vondrku a Juraja Mikúša. Vondrka sa už podrobil röntgenovému vyšetreniu, ktoré našťastie nepotvrdilo poranenie krčnej chrbtice. Svojmu mužstvu však bude niekoľko dní chýbať.