AKTUALIZOVANÉ 12:06

Tatar obišiel všetko a spoza bránky dal gól, Detroit zdolal Boston 6:1

Zámorská hokejová NHL mala v noci zo stredy na štvrtok na programe až 13 zápasov. Halák naďalej dominuje.

Tomáša Tatara označila agentúra AP ako Čecha. Gól to však bol aj napriek tomu krásny.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

NEW YORK. Už štrnásty víťazný zápas v prebiehajúcom 97. ročníku zámorskej NHL absolvoval v noci na štvrtok slovenský brankár Jaroslav Halák.

Aj vďaka jeho 25 úspešným zákrokom zvíťazilo St. Blues v Colorade 4:1, keď ho dokázal prekonať len Patrick Bordeleau.

"Bojujeme, hráme ako tím a preto sa nám darí. Puky sa odrážajú na naše hokejky, pretože každý hrá zodpovedne. Fantasticky chytajú naši brankári, vychádzajú nám presilovky," povedal po zápase v Colorade útočník Blues Alexander Steen, ktorý strelil 20. gól v sezóne a dotiahol sa na lídra NHL Alexandra Ovečkina.

Sekera má už 13 bodov

Darilo sa znova aj obrancovi Caroliny Andrejovi Sekerovi, ktorý si pri výhre 4:3 nad New Jersey pripísal dve asistencie a na svojom konte má 13 bodov.

Na ľade strávil viac ako dvadsať minút, počas nich sa prezentoval jedným streleckým pokusom a skončil s jednou pluskou. Vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu.

Hossa sa vrátil s prihrávkou

Po dvojzápasovej absencii pri mužstve z rodinných dôvodov sa do tímu Chicaga vrátil útočník Marián Hossa. V Calgary jednou asistenciou prispel k výhre 3:2.

Počas takmer 18 minút na ľade vyslal na domáceho brankára päť striel a pripísal si jeden plusový bod.

Hossa pripravil vyrovnávajúci gól Sharpovi, ktorý padol necelú minútu po prvom Kaneovom zásahu. Hossa prešiel s pukom do pásma, nenechal sa od neho odstaviť a našiel medzi kruhmi voľného Sharpa.

Ich spoluhráč Michal Handzuš si počas 12:06-minútového hracieho času svoje štatistiky nerozšíril.

Smutný Chára, veselý Tatar

Detroit doma deklasoval Boston a k výhre 6:1 prispel gólom a asistenciou slovenský útočník Tomáš Tatar. Jeho gól v 27. minúte bol obzvlášť pekný.

Tatar prebral puk v strednom pásme, obišiel dvoch hráčov súpera a aj napriek pádu dokázal spoza bránky prekonať Fína Raska.

"Obranca asi nečakal, že spadnem, podarilo sa mi rýchlo vstať. Na prvýkrát som nevystrelil, ale išiel som s pukom za bránku a gólman sa nestačil presunúť k druhej žŕdke," opísal gól Tatar. Odohral 13:14 minúty a mal dva strelecké pokusy.

"Pripomína mi to Slavu Kozlova, keď prišiel z Ruska," povedal zámorský komentátor k akcii Tatara.

Tatar skóroval prvýkrát od 2. novembra. "Som rád, že mi to tam konečne padlo. Mal som veľké šance, ale nevedel som dať gól a poriadne ma to hnevalo," povedal Tatar, ktorý má v kanadskom bodovaní 8 bodov (3+5).

Smutný bol kapitán medveďov Zdeno Chára, ktorý odohral 24:42 minúty, hoci vyslal tri strely, zaznamenal len dve mínusky za pobyt na ľade pri inkasovaných góloch.

Meszároš, Kopecký, Gáborík a Budaj nehrali

Tampa Bay vyhrala doma nad Philadelphiou 4:2, jej útočník Richard Pánik nebodoval, v tíme hostí príležitosť znova nedostal obranca Andrej Meszároš.

Florida bez Tomáša Kopeckého ťahala za kratší koniec doma proti jazdcom z New Yorku (2:5), Columbus bez Mariána Gáboríka nestačil na Nashville (0:4) a Montreal si priviezol výhru 3:1 z Buffala, no brankár Peter Budaj zápas sledoval len zo striedačky.

Skvelú prestrelku videli v Pittsburghu

Domáci hokejisti zmazali trojgólový náskok Toronta a vyhrali 6:5 po samostatných nájazdoch. Najväčšie hviezdy Maple Leafs James van Riemsdyk a Phil Kessel skórovali v prvej minúte druhej tretiny v priebehu 29 sekúnd a hostia viedli 4:1.

Marca-Andreho Fleuryho nahradil v bránke Jeff Zatkoff, Pittsburgh v tretej časti vyrovnal a duel musel ísť do predĺženia.

Vynikajúci zápas odohral ruský útočník Jevgenij Malkin, ktorý dal dva góly, na jeden prihral a presadil sa aj v nájazdoch. Dvojgólový duel v NHL zažil prvýkrát po 18 mesiacoch. Sidney Crosby mal dve asistencie a s 33 bodmi je lídrom kanadského bodovania.

Mazanec má druhú nulu

Druhú nulu v kariére i sezóne vychytal brankár Nashvillu Marek Mazanec. Českého nováčika neprekonali hráči Columbusu, ktorí nenadviazali na predchádzajúce hladké víťazstvo v Toronte.

"V prvej polovici zápasu sme súpera k ničomu nepustili, Mazanec to vtedy nemal veľmi zložité. Odviedli sme skvelú tímovú prácu. Od neho sme potrebovali niekoľko zákrokov, ktoré prišli," uviedol tréner Nashvillu Barry Trotz.

San Jose zdolalo Los Angeles doma aj siedmykrát v rade, tentoraz 3:2 po nájazdoch. Rozhodol o tom v siedmom kole rozstrelu Joe Thornton, ktorý sa v nájazdoch presadil prvýkrát od roku 2007.

"Tréner ma neposiela na nájazdy, bolo pekné, že dnes svoje rozhodnutie zmenil," povedal Thornton, ktorý naposledy absolvoval pokus v rozstrele 11. decembra 2009 proti Dallasu.

Kings bodovali jedenástykrát za sebou, čím vyrovnali klubový rekord zo sezón 1973/1974 a 2010/2011.

142. Andrej Sekera (Carolina) 25 5 8 13

(Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.)

Výsledky:

Buffalo - Montreal 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 38. Moulson (Stafford) - 18. Galchenyuk (A. Markov, Eller), 34. Desharnais (Subban, A. Markov), 59. Gallagher (Desharnais, A. Markov)

New Jersey - Carolina 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Góly: 25. Zajac (Zubrus, A. Greene), 49. A. Greene (Eliáš), 59. Jágr (Gelinas, Eliáš) - 7. Faulk (Tlustý, Malhotra), 22. T. Ruutu (E. Staal, SEKERA), 29. Hainsey (Dvořák, SEKERA), 36. Dwyer

Andrej Sekera (Carolina) odohral 20:33 mn, mal 2 asistencie, 1 strelu, 1 plusový bod a vyhlásili ho za 3. hviezdu zápasu.

New York Islanders - Winnipeg 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Góly: 38. A. MacDonald (Vanek, Tavares), 55. Tavares (Carkner, B. Nelson) - 32. M. Stuart (Wright), 35. Ladd (Wheeler, B. Little), 37. Setoguchi (Ellerby, Scheifele)

Columbus - Nashville 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Cullen (Ellis, Spaling), 21. Fisher (G. Bourque, Josi), 29. Legwand (Stalberg, G. Bourque), 43. Spaling (Cullen, Ellis)

Detroit - Boston 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 12. Abdelkader (Franzén), 27. TATAR (Lashoff, Andersson), 29. Zetterberg (Nyquist, N. Kronwall), 31. N. Kronwall (Franzén, Zetterberg), 49. D. Miller (Andersson, TATAR), 58. Nyquist (Franzén, J. Ericsson) - 58. Iginla (Bartkowski, R. Smith)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 13:14 min, dosiahol 2 kanadské body (1+1), mal 2 strely, Zdeno Chára (Boston) odohral 24:42 min, mal 3 strelecké pokusy a 2 mínusové body.

Washington - Ottawa 4:6 (3:1, 0:2, 1:3)

Góly: 13. E. Fehr (Latta), 15. Johansson (Brouwer, Ovečkin), 15. Laich (J. Ward, Chimera), 57. Carlson (J. Ward) - 14. B. Ryan (Wiercioch, MacArthur), 27. Phillips (Turris, Karlsson), 31. Greening (Methot, Karlsson), 47. Zibanejad (Spezza, Phillips), 58. Z. Smith (Neil), 60. B. Ryan

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly: 30. Hedman (N. Thompson, T. Johnson), 33. Palát (Hedman, Šustr), 45. Hedman (Purcell, V. Filppula), 60. T. Johnson - 59. Lecavalier (B. Schenn, Streit), 59. Streit (Giroux)

Richard Pánik (Tampa) odohral 14:02 min.

Florida - New York Rangers 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 53. Upshall (B. Boyes), 57. Bjugstad - 13. Brassard (Zuccarello, Stepan), 39. B. Richards, 46. Rick Nash, 59. Zuccarello (Kreider, Moore), 60. Hagelin (McDonagh)

Pittsburgh - Toronto 6:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Conner (Ebbett, B. Sutter), 29. Malkin (Letang, Crosby), 36. Letang (Neal, Kunitz), 44. Neal (Malkin, Letang), 48. Malkin (Crosby, Kunitz), rozhodujúci sam. nájazd Crosby - 6. Van Riemsdyk (Phaneuf, Franson), 12. Kadri (Fraser), 21. Van Riemsdyk, 21. Kessel (Bozak), 40. Bozak (Van Riemsdyk)

Colorado - St. Louis 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Bordeleau (Hejda, B. Malone) - 3. Backes (Oshie, Bouwmeester), 7. Steen (Backes, D. Roy), 19. J. Schwartz, 59. C. Stewart (D. Roy, Berglund)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 25 úspešných zákrokov.

Minnesota - Phoenix 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 51. Heatley (Niederreiter, Brodziak) - 9. Boedker (Doan, Morris), 24. R. Vrbata (T. Kennedy, Schlemko), 60. R. Vrbata (Hanzal, Vermette)

Calgary - Chicago 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Góly: 34. Stajan (Hudler, Bouma), 43. Monahan (Hudler, Russell) - 50. P. Kane (Saad, Keith), 51. Sharp (MARIÁN HOSSA, Hjalmarsson), 60. P. Kane (Hjalmarsson)

Michal Handzuš odohral 12:06 min, mal 42 % úspešnosť na vhadzovaniach, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 17:54 min, mal 1 asistenciu, 1 plusový bod a 5 streleckých pokusov.

San Jose - Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Pavelski (T. Kennedy, Havlát), 37. J. Thornton (T. Hertl), rozhodujúci sam. nájazd J. Thornton - 1. J. Carter (D. King, M. Richards), 47. Doughty (Scrivens)