Slovan prehral v Omsku 4:2. Rozhodol Baranka, Daňa zbili

V Omsku chytá Jaroslav Janus.
V Omsku chytá Jaroslav Janus. (Autor: SITA)
TASR|28. nov 2013 o 13:00

Hokejisti Slovana leteli hneď po zápase domov, 2. decembra hrajú doma proti Čerepovcu. Lístky ešte sú.

• S brankárom Janusom, ale bez zranenej dvojice útočníkov Vondrka, Mikúš nastúpil Slovan na zápas proti Omsku, brankárskou dvojkou bol Godla.
  • Už v 11. minúte prvej tretiny boli na trestnej lavici traja slovanisti a hostia za časté oslabenia pykali.
  • Slovan v 4 zápasoch vonku získal len dva body z 12 možných hneď v prvom zápase s Jugrou. Skóre v nich mal 5:18 a v tabuľke je už takmer beznádejne predposledný.
  • V drese domácich nastúpili aj Slováci Ivan Baranka a Štefan Ružička. Baranka dal víťazný gól Omsku.

OMSK. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v poslednom vystúpení na štvrtom tripe sezóny v KHL na ľade Avangardu Omsk 2:4.

Belasí sa tak nedokázali otriasť z debaklov s Jekaterinburgom 1:8 a Astanou 1:6 a v 30. dueli ročníka si pripísali sedemnástu prehru.

Zverenci trénera Rostislava Čadu od začiatku ťahali za kratší koniec. Prvý gól inkasovali počas presilovky z hokejky Kurjanova. Omsk dominoval aj v druhej časti. Slovan sa presadil až v závere.

V tretej tretine sa za stavu 4:1 strhla bitka, ktorej obeťou bol útočník hostí Marko Daňo. Rozhodcovia však hráčov potrestali rovnako, na trestnú lavicu šli po dvaja hráči z oboch tímov.

Belasých teraz čaká štvorzápasová domáca šnúra. V pondelok 2. decembra o 19.00 h privítajú Severstaľ Čerepovec a potom si postupne zmerajú sily so SKA Petrohrad, Lokomotivom Jaroslavľ a Atlantom Mytišči.

Omsk - Slovan 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 13. Kurjanov (Ljamin), 19:52. Kuljaš (Kurjanov), 22. Baranka (Popov), 35. Popov (Kostycin) - 48. Netík (Bartovič), 56. Bakoš (Sersen), 6780 divákov.

Rozhodcovia: Kadyrov, Anisimov - Meňšich, Čubykin, vylúčení: 9:11, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Omsk: Kostin - Kuľjaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ljamin, Poleščuk - Kosticyn, Siomin, Kazakov - Perežogin, Popov, Ružička - Ivanov, Kurjanov, Širokov - Kalinin, Žerebcov, Berdnikov - Baďukov

Slovan: Janus - Sersen, Mojžíš, Škoula, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Sigalet - Bartovič, Bližňák, Netík - Radivojevič, Ölvecký, Miklík - Hudáček, Kukumberg, Bakoš - Matoušek, Šťastný, T. Mikúš - Daňo

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Máme veľmi úzky káder a počas reprezentačnej pauzy sme mali v národných tímoch až sedem hráčov. Napriek tomu sme v prvých štyroch stretnutiach doma trikrát zvíťazili a podarilo sa nám bodovať tiež v Chanty-Mansijsku. Bohužiaľ, v dueloch na tripe sme stratili troch hráčov základnej zostavy z dôvodu zranenia. V zápasoch nám chýbal pohyb a silový prejav. Dnes sme dosť bojovali, výborný výkon podal gólman Janus. Napriek tomu odchádzame s prehrou 2:4."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Od začiatku sme bojovali, ale nebol to vydarený výkon. Puk nás veľmi neposlúchal, navyše pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sme dostali zbytočný smolný gól, keď sme si nepokryli v našom pásme ich hráčov. Za stavu 0:2 sa hrá veľmi ťažko. Aspoň sme bojovali až do konca a som rád, že sa nám podarilo streliť dva góly. Do ďalších zápasov sa musíme jednoznačne odraziť od tej poslednej tretiny, ktorú sme na tomto tripe odohrali asi zo všetkých najlepšie."

Tomáš Netík, útočník Slovana: "Bohužiaľ, musíme si priznať, že to dnes pokračovalo v tom štýle, v akom sme odohrali predchádzajúce dva zápasy. Opäť sme od samého začiatku prehrávali. Za stavu 0:4 sa to aspoň čiastočne zdramatizovalo, dali sme dva góly a oni už možno tak trochu hrali príliš sebaisto a pod dojmom, že sa nič nemôže stať. Ale v podstate celý zápas bol úplne v ich réžii. Pri tom mojom góle mi Bart ideálne prihral na prvú a ja som do toho jednoducho 'fláknul'."

ONLINE:

58. min: Rozhodnúť na 5:2 mohol Ivanov, ale Janus ho vychytal.

56. min: Slovan žiadnu presilovku nevyužil, ale potom znížil na 4:2 zásluhou Bakoša.

53. min: Slovan hral presilovku o dvoch hráčov ale len 6 sekúnd, na trestnú lavicu išiel aj Ivanov.

51. min: Daňo dostal bitku, bránil sa len s rukami na hlave, bilancia vylúčených z tejto bitky je po dvoch hráčoch na oboch stranách na 2+2 minúty, von išli Pivcakin, Poleščuk a Daňo so Sigaletom. Slovan však bude hrať presilovku, lebo onedlho fauloval Ružička.

48. min: Netík predsa dal čestný gól hostí. Strely na bránku v tretej časti sú 3:5.

48. min: Slovan gól v presilovke nedal, lebo naň šance ani nemal. Zápas sa už asi len dohrá.

V 44. minúte začína hrať Slovan presilovku.

Domáci pokračujú v aktivite, o ich prvé strely v tretej tretine sa postaral Kalinin, Janus chytá.

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina:

Domáci vedú na strely na bránku hrozivých 30:7. Vylúčenia na dve minúty: 2:7

Už nech sa tento výlet Slovana radšej skončí. V troch zápasoch dal tri góly a dnes zatiaľ ani jeden.

Na trestnej lavici boli postupne Mojžíš aj Miklík a Slovan inkasuje v 35. minúte zaslúžený štvrtý gól v oslabení o dvoch hráčov.

30. min: Gončarov bol na trestnej lavici len polminúty, nasleduje ho aj Bližňák.

29. min: Janus podržal Slovan, stále je to 3:0 a Ölvecký už mimo trestnej lavice.

27. min: Vylúčený je štvrtý slovanista v zápase, za podrazenie ide von Ölvecký.

Beží 27. minúta. Na strely na bránku v druhej tretine je to 4:0.

Omsk naďalej útočí, Slovan vyzerá na tretí uterák po sebe.

22. min: Slovan inkasuje tretí gól.

Začala sa druhá tretina. V prvej boli strely na bránku 12:4 pre Omsk.

Prvá tretina:

V 17. minúte nevyrovnal ani Bartovič, a tak gól dali opäť domáci - 8 sekúnd pred koncom prvej tretiny.

14. min: Po prihrávke Šťastného mohol vyrovnať Daňo, ale svoj druhý gól v sezóne nedal.

13. min: Na záver oslabenia belasí inkasovali gól.

11. min: Len čo sa Slovan ubránil v oslabení, na trestnú lavicu ide Šťastný.

11. min: Slovan sa opäť ubránil početnej nevýhode. Strely na bránku sú 6:0 pre Omsk.

10. min: Omsk hrá zatiaľ najlepšiu presilovku v zápase, slovanisti majú čo robiť vo vlastnom obrannom pásme.

9. min: Na trestnú lavicu ide slovanista Škoula.

7. min: Aj Omsk sa ubránil presilovke.

5. min: Slovan sa ubránil presilovke, na trestnú ide domáci Kurjanov.

3. min: Kukumberg ide na trestnú lavicu.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral v Omsku 4:2. Rozhodol Baranka, Daňa zbili