Minsk opäť vyhral a posunul Slovan na posledné miesto

Lev má o 21 bodov viac ako Slovan.
Lev má o 21 bodov viac ako Slovan. (Autor: Ilustračné - SITA)
Sportnet|28. nov 2013 o 17:25

Minsk aj Slovan majú v Západnej konferencii po 33 bodov. Minsk má viac výhier v riadnom hracom čase.

MOSKVA. Slovenský hokejový tréner Ľubomír Pokovič pokračuje so svojím tímom Dinamo Minsk vo víťaznej jazde. Tretiu výhru za sebou si nový šéf striedačky bieloruského tímu KHL pripísal vo štvrtok, keď jeho mužstvo zdolalo Traktor Čeljabinsk na domácom ľade 4:2.

Pod tretí trojbodový zápas Dinama sa podpísal asistenciou aj Tomáš Surový pri otváracom góle duelu Platta v 13. minúte. Pokovič na poste dočasného hlavného trénera ešte neokúsil trpkosť prehry a po deväťbodovom zábere v posledných troch stretnutiach sa Minsk odlepil z posledného miesta v tabuľke Západnej konferencie.

Na tom sa ocitol opäť bratislavský Slovan, ktorý naopak ťahá nepriaznivú sériu troch prehier. Bieloruskému klubu pomôže do konca sezóny aj ďalší Slovák, obranca Richard Lintner.

Slovenský útočník Rastislav Špirko zaznamenal vo štvrtkovom dueli KHL 2013/2014 medzi Spartakom Moskva a Salavatom Julajev Ufa presný zásah, no domácim to na bodový zisk nestačilo. S Ufou prehrali 2:3.

Špirko strelil svoj ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne v 54. minúte stretnutia, keď vyrovnal na 2:2. Do predĺženia však duel Spartak napokon nedoviedol, 74 sekúnd pred treťou sirénou dal víťazný gól Mirnov. Do štatistík sa zapísal aj ďalší Slovák Tomáš Záborský v službách Ufy, ktorý si pripísal asistenciu pri góle Hartikainena na 1:2 v 48. minúte.

Hokejisti Levu Praha zvíťazili vo štvrtkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade kazašského tímu Barys Astana 3:2. Asistenciu si pri druhom góle hostí v stretnutí, ktorý dal Jakub Matai, pripísal aj slovenský útočník Lukáš Cingeľ.

Jeden bod za gólovú prihrávku si do štatistík zapísal aj slovenský bek Tomáš Starosta, ktorý prihral v 41. minúte duelu medzi Jugrou Chanty-Mansijsk a CSKA Moskva na gól domáceho hokejistu Mareka Tročinského. Jugra však v zápase nebodovala, keď víťazný gól strelil 27 sekúnd pred koncom Denis Denisov a spečatil výsledok na konečných 3:4.

Barys Astana - Lev Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 18. Bochenski (Barker, Lundin), 47. Starčenko (Rudnenko) - 11. Thornberg (Sekáč), 24. Matai (Birner, CINGEL), 48. Sekáč (Zackrisson)

Jugra Chanty-Mansijsk - CSKA Moskva 3:4 (0:0, 0:2, 3:2)

Góly: 41. Trončinský (STAROSTA, Dixon), 49. Žukov (Kruchinin), 49. Smoleňák (Dixon) - 23. I. Filppula (Denisov), 26. Prochorkin, 54. Grigorenko (Prochorkin, A. Radulov), 60. Denisov (Reid)

Avtomobilist Jekaterinburg - Dinamo Riga 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 11. Viklund (Lazarev, Lepistö), 26. Streľcov (Lewandowski, Jefimov), 33. Jefimov - 15. Begovs (Bičevskis)

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 13. Kurianov (Ľamin), 20. Širokov (Kurianov, Kuľaš), 22. BARANKA (A. Popov), 35. A. Popov (S. Kosticyn) - 47. Netík (Bartovič), 56. M. Bakoš (Sersen)

Spartak Moskva - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Góly: 45. Quint (V. Kozlov, Bodrov), 54. ŠPIRKO (Quint) - 47. Koľcov (Kaigorodov, Pihlström), 48. Hartikainen (Makarov, ZÁBORSKÝ), 59. Mirnov (Zubarev)

Ak Bars Kazaň - Metallurg Novokuzneck 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Nikulin (Petrov), 15. Stapleton (Varnakov, Burmistrov), 39. Petrov (Osipov), 44. Stapleton (Heshka, Burmistrov) - 6. Lapenko (Valuskij, R. Giroux), 21. Kartajev (Kosourov, Arzamascev), 24. Galimov (McLean, Martynov), 32. Aksionenko (Lapenkov), rozhodujúci sam. nájazd: McLean

Viťaz Podoľsk - Amur Chabarovsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. Makejev (Afinogenov), rozhodujúci sam. nájazd: Šitikov - 37. Reese (Tarasov, Salcido)

Torpedo Nižnij Novgorod - Admiral Vladivostok 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 23. Hietanen (Salminen, Immonen), 25. Wolski (Hodgman) - 20. Lesnuchin (Drugov)

Donbas Doneck - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. V. Nedorost (Dadonov), rozhodujúci sam. nájazd: Jakuceňa - 60. Koukal

Dinamo Minsk - Traktor Čeľabinsk 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 13. Platt (SUROVÝ), 52. Kaznadej (Kaľužnij, Stas), 57. Kitarov (Jefimenko), 60. Nogačov - 16. A. Popov (A. Kosticyn, Glinkin), 28. Kuznecov (Čistov)

Medveščak Záhreb - Sibir Novosibirsk 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Linglet, 5. Foster (Cheechoo, B. Thomas), 13. Glumac (M. Ryan), 27. Murley (B. Thomas, Cheechoo), 35. ŠVARNÝ (Murley, B. Thomas), 51. Murley (B. Thomas) - 15. Kugryšev (tr. strieľanie)