AKTUALIZOVANÉ 21:20

Bystrica dala Žiline šestku, v Trenčíne spomínali na Demitru

Košice aj Banská Bystrica vonku vyhrávali už 3:0. Bystrica napokon vyhrala 6:0, Košice v Skalici 4:2.

Minútou ticha pred začiatkom zápasu a transparentom si fanúšikovia Dukly Trenčín pripomenuli nedožité 39. narodeniny Pavla Demitru.(Zdroj: TASR)
  • Zápasy v Piešťanoch a Zvolene sa skončili až na samostatné nájazdy, vyhrali ich domáci

HK 36 Skalica - HC Košice 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Góly: 53. Lažo (M. Preisinger), 59. B. Mráz (Šohajda, Kutálek) - 16. Štrbák (P. Bartoš, R. Jenčík), 18. Hinďoš (Boltun, Jokeľ), 19. T. Marcinko (Sojčík), 43. Spilar (P. Bartoš)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Tvrdoň, Výleta, 1540 divákov

Skalica: Lipovský - Mikéska, L. Kozák, Staňo, Trška, Srnec, Šohajda - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - M. Preisinger, Stieler, Lažo - Šátek, B. Mráz, Kutálek - F. Novák, M. Sloboda, R. Kropáč

Košice: Hylák - Klouček, Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Takáč, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, D. Pašek, Spilar - P. Bartoš, Češík, Hrnka - Jokeľ, Boltun, Hinďoš

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Herný prejav hostí bol dynamickejší, kombinačnejší a v koncovke efektívnejší. Najviac nás mrzí prvá tretina, súper nám strelil tri góly po našich individuálnych chybách. Sme radi, že v druhej a tretej tretine bol už náš výkon vyrovnanejší, eliminovali sme chyby v obrannom pásme a podarilo sa nám streliť dva góly. Máme zdecimovanú obranu, chýbajú nán najskúšenejší obrancovia, čo výrazne ovlyvňuje náš celkový výkon a dosahované výsledky."

Anton Tomko, tréner Košíc: "My sme dosiahli to po čo sme chceli do Skalice prísť, teda víťazstvo. Skončil sa nám trip na súperových ihriskách, sme radi, že sme tento zápas vyhrali. Od začiatku stretnutia sme boli aktívnejší, pohyblivejší, vytvorili sme si v prvej aj druhej tretine okrem strelených gólov aj rad nevyužitých šancí. Súpera sme nepúšťali do hry až do do stavu 4:0, keď sme sa trošku v závere uspokojili a súper nám strelil dva góly. Ale to nič nemení na tom, že sme v tomto zápase zvíťazili zaslúžene."

MsHK Žilina - HC´05 Banská Bystrica 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 3. Kafka (Bambúch, Saracino), 21. Kadura, 27. Bambúch (Saracino, Handlovský), 50. Lunter (R. Macík, Macháček), 57. Zigo (R. Macík, Lunter), 59. Kadura (M. Hudec, Rosandič)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: 25. Buc (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Holienka, Junek, 1095 divákov

Žilina: Mikoláš - Ostrčil, Leško, Šterbák, Niník, Rúfus, Bajaník, Slota - Tomas, Klouda, Buc - Varga, Kalla, Valášek - Macejka, Linet, Drevenák - Jarab, Schroner, Lipovský

B. Bystrica: Kalemba - Saracino, Bambúch, Rosandič, Macháček, Zošiak, Styk, Meland - Handlovský, White, Kafka - Kadura, Heizer, Hudec - Macík, Zigo, Lunter - Hegyi, Chovan, Dolník

Jan Neliba, tréner Žiliny: Súper bol dnes jasne lepší, strelil góly, zatiaľ čo my nie. Zápas sme odohrali v kŕči, čo ma vzhľadom na dve posledné víťazstvá mrzí. Hráči vôbec nepomohli brankárovi, ktorý si jediný z celého mužstva zaslúži absolutórium.

Miroslav Chudý, asistent trénera B. Bystrice: Dnes sme boli lepším mužstvom. V prvej tretine sme mali dostatok šancí, aby sme strelili viac ako jeden gól. V druhej sme poľavili smerom dopredu, ale zo siedmich striel sme sa dvakrát presadili. Do tretej časti sme išli s pohodlným náskokom a sústredili sme sa prevažne na bránenie stredného pásma. Vychádzali nám protiútoky a pridali sme ďalšie góly. Výsledok je pekný, ale treba priznať, že nám k nemu pomohol aj súper.

ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 3:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 36. V. Nemec (Saliji, R. Filip), 45. Lušňák (Holovič, Chylo), rozhodujúci sam. nájazd Lušňák - 29. R. Tománek (Nádašdi, L. Novák), 56. H. Ručkay (Ordzovenský, M. Bača)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: 57. R. Filip (Piešťany) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Štefík - Bednár, Smerek, 1575 divákov

ŠHK 37 Piešťany: Tomek Cuník, Bučka, Biro, Brňák, Filip, Drgoň, Hruška Nemec, Melichárek, Saliji - Chylo, Holovič, Lušňák - Bartánus, Peško, Lelkeš - Románek, Mišura, Haring Hudec

HK Nitra: Kristan - Nádašdi, Milo, Ordzovenský, Bača, Rais, Novák, Ďurkech, Piačka - Kováčik, Chrenko, Ručkay - Tománek, Stümpel, Novák - Segľa, Hamrák, Bajtek - Štumpf, Kmeč, Pupák

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: Mrzí ma, že aj napriek výhre máme v šatni sklamanie. Chceli sme získať tri body. V úvode išlo o vyrovnané stretnutie. V druhej časti sme spravili dve hrubé chyby a Tománek jendu z nich potrestal. Dôležité bolo, že presilovku 5 na 3 sme využili aj my. V tretej tretine sme sa chceli tlačiť dopredu. Podarilo sa nám dať gól, ale v závere sme zbytočne faulovali a súper vyrovnal. Dnes sme boli o gól lepší."

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: Máme za sebou sériu neúspešných vystúpení, čo sa výsledkov týka. Dnes sme ju chceli zlomiť a zo začiatku sa nám to darilo. Smerom dozadu sme hrali dobre, ale viazol nám prechod do protiútoku. V presilovke o dvoch hráčov sme dali gól a v tom momente sme prestali hrať svoju hru. Domácim sme dali príliš veľa priestoru, čo využili a otočili výsledok. V závere sme snažili vyrovnať a bojovnosťou sa nám to podarilo. V rozstrele boli úspešnejší domáci. Nie sme spokojní s jedným bodom."

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Troliga (Mikula, T. Klíma) - 3. Rožník (L. Klíma), 26. Themár (Fujerík), 60. Rožník

Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Orolín, Valach, 1100 divákov

Dukla Trenčín: Lašák Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, Habšuda, Ryzák, Bagin Komínek, Rusnák, Kútny Mikula, Troliga, T. Klíma Toman, Nemček, Šišovský Buliš, Stantien, Lipták

MHC Mountfield Martin: Čech Ďatelinka, Pacalaj, Perniš, Novotný, Brcko, Fillo Cíger, Galamboš, Markovič Fujerík, Beran, Themár L. Klíma, Jurášek, Rožník Zlocha ml., Vlach, Šugár

Milan Staš, tréner Trenčína: "Prvá tretina bola z našej strany dosť slabá, niežeby hráči nechceli bojovať, ale hrali sme až príliš nervózne a možno až premotivovane. V tomto zápase rozhodlo najmä to, kto dokázal lepšie využívať chyby svojho súpera. My sme až v poslednej tretine začali hrať, to čo sme si predsavzali, ale ani nátlakový hokej v tejto časti zápasu na Martin nestačil."

Daniel Babka, tréner MHC: "V prvých dvoch tretinách sme si dokázali vytvárať dosť veľa šancí, v záverečnej časti pod dojmom náskoku sme už hrali taktickejšie a viac sme už čakali na to, čo bude robiť súper. Podarilo sa nám vybojovať cenné body po celkom dobrom výkone, takže v nahustenom programe sme s takýmto výsledkom samozrejme spokojní."

Trenčania na Pavla Demitru nezabúdajú.

HKM Zvolen - HK Poprad 3:2 sn (1:0, 0:0, 1:2, -0:0, 1:0)

Góly: 7. Juraško (Michal Chovan, J. Hertl), 46. Brabenec (Michal Chovan), rozhodujúci sam. nájazd Brabenec - 47. Matúš Paločko (Mlynarovič, Vaic), 51. Belluš (Kurali, L. Paukovček)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Rovenský, Šefčík, 1267 divákov

Zvolen: M. Šimko - Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Platil, Pichnarčík - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, P. Zuzin, Síkela - Mančák, M. Jurík, Čanky - Puliš, V. Fekiač, Urgas

Poprad: Sidor - D. Brejčák, R. Suchý, Kasík, Makovský, Kurali, Jáchym, Gáborčík - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - Matúš Paločko, Mlynarovič, Vaic - Belluš, L. Paukovček, Drábek - Gápa, S. Takáč, Štrauch

Jaroslav Török (asistent trénera Zvolena): "Po dvoch domácich prehrách sme sa snažili chlapcov nabudiť, aby pristúpili k tomuto zápasu inak. Sme radi, že sme určité veci v tomto zápase zvládli, ale na druhej strane by sa niektoré náležitosti za stavu 2:0 nemali stávať. Súper sa dostal kontaktným gólom do zápasu, keď využil presilovú hru, my sme trochu znervózneli. Pri druhom inkasovanom góle sme podcenili situáciu, nevyhodili puk z pásma. V predlžení sme sa ubránili presilovke súpera. Sme radi, že pre nás dopadli dobre nájazdy, pretože sme v nich neboli úspešní v ostatných štyroch zápasoch. S dvoma bodmi sme spokojní, ale mohli byť aj tri."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Dve tretiny boli z našej strany chladné, málo sme korčuľovali, prezentovali sme sa slabým pohybom a viazla nám aj kombinácia. Chýbalo mi viac dynamiky a výbušnosti smerom ku bránke, ako aj priamočiarosti. Nakopol nás najmä kontaktný gól v tretej tretine na 1:2. Som spokojný s treťou časťou, že sme aspoň uhájili remízu v riadnom hracom čase a získali bod. V dueloch vonku máme problémy s produktivitou, dávame na ľade súperov málo gólov, a preto iba ťažko môžu prísť víťazstvá.