Klopp donútil Lewandowskeho kopať penaltu

Lewandowski takto z jedenástky rozhodol o víťazstve Dortmundu v Mainzi.
Lewandowski takto z jedenástky rozhodol o víťazstve Dortmundu v Mainzi. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. nov 2013 o 17:58

Bayern aj Dortmund nezaváhali, v zápase medzi Hoffenheimom a Brémami padlo osem gólov.

MNÍCHOV. V 14. kole nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil líder Bayern Mníchov nad nováčikom z Braunschweigu 2:0, oba góly strelil v prvom polčase Arjen Robben.

Borussia Dortmund si po výhre 3:1 odviezla tri body z Mainzu. Všetky štyri góly padli v záverečných 20 minútach, dva strelil z pokutových kopov Robert Lewandowski.

Tréner hostí Jürgen Klopp pred jedenástkou za stavu 2:1 pre svoj tím zmenil Lewandowskeho rozhodnutie, ktorý chcel nechať druhú penaltu kopať spoluhráčovi Mkhitaryanovi.

"Ukázal som deväť, takže som rozhodol, že ju bude kopať Lewi a nie Miki," povedal s úsmevom na pozápasovej tlačovke Klopp.

Nádherný prvý gól z priameho kopu strelil Kloppov zverenec Aubameyang.

Osem gólov vrátane troch penált

Osem gólov vrátane troch premenených pokutových kopov videli diváci v Hoffenheime, kde domáci remizovali s Werderom Brémy 4:4.

Hoffenheim viedol po 18 minútach a dvoch premenených jedenástkach 2:0 a v 53. minúte 4:2. Brémy vyrovnali v nadstavenom čase prvého polčasu na 2:2, v nadstavenom čase druhého polčasu na 4:4.

Naposledy padlo v bundesligovom zápase osem gólov pred dvoma kolami v dueli Leverkusenu proti Hamburgu 5:3.

Pekarík hral, Mak nie

Hertha Berlín v základnej zostave s Petrom Pekaríkom hrala na svojom trávniku bez gólov s Augsburgom.

Leverkusen sa rýchlo pozviechal s prehry 0:5 s Manchestrom United v Lige majstrov a Norimbergu, na lavičke ktorého bol celý zápas Róbert Mak, nastrieľal tri góly.

V nemeckej lige majú do konca jesennej časti na programe ešte tri kolá, posledné tesne pred Vianocami.

Výsledky - 14. kolo:

Hertha Berlín - FC Augsburg 0:0

38.667 divákov. Pekarík (Hertha) hral celý zápas

FSV Mainz - Borussia Dortmund 1:3 (0:0)

Góly: 74. (z pok. kopu) Choupo-Moting - 78., 90.+4 (oba z pok. kopov) Lewandowski, 70. Aubameyang. 34.000 divákov

Hoffenheim - Werder Brémy 4:4 (2:2)

Góly: 12., 18. (oba z pok. kopov) Salihovič, 49. Volland, 53. Herdling - 45. (z pok. kopu) Hunt, 45.+1 Elia, 59. Petersen, 90.+1 Bargfrede. 25.608 divákov

Bayern Mníchov - Eintracht Braunschweig 2:0 (2:0)

Góly: 2., 30. Robben. 71.000 divákov

Bayer Leverkusen - 1. FC Norimberg 3:0 (1:0)

Góly: 36., 77. Son Heung-Min, 47. Kiessling. 27.395 divákov. Mak (Norimberg) bol na lavičke náhradníkov.

Schalke 04 - VfB Stuttgart 3:0 (1:0)

Góly: 34., 47. (druhý z pok. kopu) Farfan, 79. Jones. 61.000 divákov