Hossa má dvadsať bodov, Chicago za sebou najlepší trip

Tréner Vancouveru John Tortorella sleduje zápas.
Tréner Vancouveru John Tortorella sleduje zápas. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. nov 2013 o 22:57

Zo siedmich zápasoch na súperových ihriskách za posledné dva týždne vyhralo Chicago šesť.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa strelil jedenásty gól sezóny v zámorskej NHL.

Útočník Chicaga Blackhawks zásahom do prázdnej bránky uzatváral v 60. minúte stav na ľade Phoenixu na 5:2. Pre Trenčana to bol 20. bod sezóne.

Predýtm pri presilovke o dvoch hráčov v 3. minúte dorazil jeho strelu do siete Patrick Kane. Hossa odohral v zápase, v ktorom Chicago rozhodlo o triumfe troma gólmi v prvej tretine, takmer 19 minút.

Jeho spoluhráč Michal Handzuš hral 14:31 minúty a asistoval v 12. minúte pri presnom zásahu Hjalmarssona.

Chicago ukončilo dvojtýždňový sedemzápasový program na ľadoch súperov šiestou výhrou. Blackhawks sú najlepší v NHL s bilanciou 20 - 4 - 4.

"Bolo to už dávno, čo sme hrali pred vlastnými fanúšikmi. Počuli sme, že je to najlepší výsledkový trip v histórii klubu, čo nás veľmi teší," povedal útočník Patrick Kane, ktorý strelil 16. gól v sezóne.

Meszároš asistoval na 2:2

Philadelphia začala šesťzápasovú sériu u súperov víťazstvom 3:2 po samostatných nájazdoch v Nashville. Zásluhu na výhre má aj Andrej Meszároš.

V 54. minúte poslal presnú prihrávku na vyrovnávajúci gól na 2:2 Seanovi Couturierovi. Meszároš odohral 13:30 minúty.

Boston má z posledných ôsmich zápasov bilanciu 6 - 1 - 1. Zdeno Chára bol s 26:05 minúty na ľade najvyťažovanejším hráčom duelu, súperovu bránku ohrozil trikrát.

Ovečkin aj Malkin skórovali

Blízko k ukončeniu päťzápasovej série prehier boli hráči New York Islanders, proti však boli hráči Washingtonu.

V predĺžení o ich výhre rozhodol Alexander Ovečkin, ktorý strelil 21. gól v sezóne a je najlepším strelcom súťaže.

Florida bez útočníka Tomáša Kopeckého ťahala pred svojimi divákmi za kratší koniec s Pittsburghom (1:5). Hviezdil aj ďalší Rus Jevgenij Malkin. Center Pittsburghu strelil gól a pridal tri asistencie.

Malkin bodoval už v ôsmich stretnutiach po sebe a v kanadskom bodovaní súťaže sa dotiahol na lídra a tímového kolegu Sidneyho Crosbyho na rozdiel bodu.

Montreal na svojom ľade zdolal Toronto 4:2, jeho brankár Peter Budaj tentoraz stretnutie sledoval len zo striedačky.

Tortorella sa pozeral na prehru od bývalých

Hokejisti New York Rangers zvíťazili v úvodnom zápase sobotňajšieho programu zámorskej súťaže NHL nad hráčmi Vancouveru na domácom ľade presvedčivo 5:2.

Hrdinom duelu bol domáci útočník Chris Kreider, ktorý zaznamenal hetrik. Zaujímavosťou je, že tréner hostí John Tortorella v minulej sezóne trénoval práve New York.

152. Andrej Sekera (Carolina) 25 5 8 13

(Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.)

New York Rangers - Vancouver 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 13. Kreider (Rick Nash, Stepan), 17. Kreider (McDonagh, B. Richards), 21. Rick Nash (Stepan, Girardi), 32. Del Zotto (Zuccarello, Brassard), 50. Kreider (Straalman, Rick Nash) - 36. D. Booth (Santorelli, Weise), 58. D. Sedin (Kesler, Edler)

Boston - Columbus 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. P. Bergeron (Hamilton, Marchand), 15. Lucic (Krug, Krejčí), 43. Lucic (Krejčí, Iginla) - 47. Johansen (Umberger, Ťutin)

Zdeno Chára (Boston) odohral 26:05 min a mal 3 strely.

Montreal - Toronto 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Góly: 1. Pacioretty (Subban, Price), 17. Subban (Pacioretty, Desharnais), 36. Plekanec (Briere, B. Gionta), 38. Pacioretty (Eller) - 39. Van Riemsdyk (Bozak, Kessel), 39. Raymond (Ranger)

New Jersey - Buffalo 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 65. S. Bernier (A. Greene, Henrique)

Florida - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 38. Upshall (Huberdeau, B. Campbell) - 11. Kunitz (Neal, Malkin), 12. Vitale (Megna, Engelland), 28. Malkin (Määtta, Letang), 39. Neal (Malkin), 47. J. Jokinen (Malkin)

New York Islanders - Washington 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 44. Clutterbuck (A. MacDonald, Cizikas), 59. Vanek (Tavares, Okposo) - 29. Volpatti (T. Wilson, Erat), 60. Nicklas Bäckström (Chimera, Alzner), 63. Ovečkin (Grabovskij, N. Schmidt)

Phoenix - Chicago 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Góly: 26. Klinkhammer (Stone, Ekman-Larsson), 36. Hanzal (R. Vrbata, Ribeiro) - 3. P. Kane (MARIÁN HOSSA, Keith), 10. Shaw (Seabrook, Keith), 12. Hjalmarsson (P. Kane, HANDZUŠ), 51. Bollig (Kruger, B. Smith), 60. MARIÁN HOSSA (Toews, Seabrook)

Michal Handzuš odohral 14:31 min, mal 1 asistenciu, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 18:55 min, mal 2 kanadské body (1+1), 1 plusový bod a 3 strely.

Nashville - Philadelphia 2:3 po nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. M. Fisher (Hörnqvist), 46. C. Wilson (G. Bourque, Ellis) - 17. Giroux, 54. Couturier (MESZÁROŠ, Downie), rozhodujúci sam. nájazd Lecavalier

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 13:30 min, mal 1 asistenciu, 1 plusový bod a 1 strelu.

Colorado - Minnesota 3:2 po nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Landeskog (J. Mitchell), 33. MacKinnon (J. Mitchell, R. O´Reilly), rozhodujúci sam. nájazd R.O´Reilly - 57. Cooke (T. Mitchell, Brodziak), 60. M. Koivu (Parise, Pominville)

Los Angeles - Calgary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Justin Williams (Muzzin, Kopitar) - 36. B. Jones (Byron, Brodie), 60. Cammalleri (Bäcklund, Stempniak)

San Jose - Anaheim 4:3 po nájazdoch (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Couture (Vlasic, Marleau), 31. Marleau (J. Thornton), 40. Havlát (M. Brown, Hannan), rozhodujúci sam. nájazd Pavelski - 6. Perry (Getzlaf, Penner), 53. Grant (Bonino, Fowler), 57. Lovejoy (Bonino)